B.R.O o relacjach z SBM Label i podejściu do ghostwritingu w rapie

Relacje B.R.O z ekipą SB Maffiji długo nie należały do najcieplejszych, pamiętamy też beef między Kubą a Pjentakiem i Plejerem, zaprzyjaźnionymi ze środowiskiem SB. Jak się jednak okazuje - obecnie ich stosunki wyglądają już normalnie."Jeśli chodzi o moją relację z Solarem, to jest ona wyczyszczona totalnie, topór wojenny, o ile można tak o tym mówić, został zakopany i ja im życzę jak najlepiej. Myślę, że oni mi również. (...) To jest fajne, że to pokolenie rapowe mimo jakichś wcześniejszych mniejszych czy większych przetarć dochodzi do momentu, w którym każdy robi swoje i potrafimy po prostu uścisnąć sobie dłoń, mówiąc, że to, co było, to było, a dzisiaj kibicujmy sobie nawzajem i idźmy do przodu" - mówi B.R.O w rozmowie z Tomkiem Markowiczem na fanpage'u Drejk.

Jako że B.R.O był songwriterem płyty Ekipy to nie zabrakło też tematu pisania tekstów dla innych artystów - tu autor "Next Level" rozróżnia przede wszystkim to, czy ktoś jest raperem czy nie: "Od początku wchodząc w ten projekt, powiedziałem, że nie ma takiej opcji, żeby to było ukryte. Najwyższa pora, żeby songwriting wrócił do łask, raperzy są zazwyczaj uzdolnieni w sferze tekstowej, więc warto, aby wokaliści korzystali z ich usług, podnosząc tym samym poziom swojej muzyki. (...) Nie wiem, czy raper, bo to akurat trochę inna kwestia. Muzyka rapowa od początku polegała na wyrzucaniu z siebie emocji, od początku była pisana z pierwszej osoby i trochę trudno tutaj mówić o korzystaniu z “tekściarzy”. Co prawda już wiemy, że w Stanach są artyści z topu korzystający z takich usług, jak na przykład Drake, nawiązując do nazwy Waszego fanpage. Mam co do tego mieszane uczucia, gdyż niby wpływa to na jakość finalnego efektu, lecz rap powinien wychodzić od artysty, który go wykonuje w mojej opinii. Jeśli chodzi o pop i youtuberów jako osoby, które chcą robić muzykę, to uważam, że oni, aby utrzymać, poziom powinni korzystać z pomocy z profesjonalistów."

Cały wywiad przeczytacie poniżej, pod opublikowaną dziś u nas oficjalną videorelacją z gali Popkillery 2021, o której to gali jest też mowa w rozmowie z B.R.O.

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>