Peja opowiada o "Ricardo" wraz ze startem preorderu płyty

dodano: 2021-04-07 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 7)

Peja odpalił dziś preorder "Ricardo" - swojego kolejnego krążka z Magierą. Przy okazji raper opowiedział o pracach nad płytą i różnych współpracach z gośćmi.

"RPS Enterteyment z dumą przedstawia 21 długogrający album Rycha Peji zatytułowany 'Ricardo'. Początkowo miała to być wiosenna epka poprzedzająca pełnowymiarowy, jesienny album. Jednak nagromadzone pomysły nie pozwoliły duetowi Peja x Magiera poprzestać na 30 minutowej oprawie, którą w pewnym momencie postanowili znacznie wydłużyć. Rozpoczęło się od współpracy z legendą poznańskiej/polskiej sceny Don Guralesko. Panowie ostatni raz pracowali wspólnie ponad 15 lat temu. Przyszedł zatem długo wyczekiwany moment by ponownie połączyć siły. Efektem spotkania jest mocno hiphopowy utwór 'Flow Most Go On' nawiązujący do najbardziej klasycznych dokonań oby artystów. Po DGE przyszedł czas na kolejnego technicznego mistrza, którym niezaprzeczalnie jest VNM. Utwór 'Droga mistrza' to wysoko ustawiona poprzeczka zarówno dla samego gospodarza jak i wciąż rapujących rówieśników Peji. A więc mamy progres. 'Jak Nipsey' to mainstreamowe klimaty podane na pulsującym bicie podlanym wokalizami Sztossa. Całość brzmi naprawdę obiecująco. Kolejni z zapowiedzianych gości to Simpson, który dał się poznać szerzej w utworze 'Richtown' oraz John Mojo, który swoim refrenem spiął całość w klamrę pod tytułem 'Target'. Kolejny dowód na to, iż artyści, z którymi nie pracował jeszcze tytułowy 'Ricardo' mają mu wiele do zaoferowania, bo numer jest naprawdę solidny. Jeśli jesteśmy przy gościach wymienimy tu jeszcze duet HAŁASTRA, który gościnnie pojawił się w utworze 'Jak młot' na obłędnie szaleńczym bicie Magiery. Mocny ekspresyjny rap Peji w nowocześniejszym opakowaniu będzie tym, co artysta przemyca nam od ponad 2-3 lat. Podobnie jak w numerze 'Mindset', który można w pewien sposób traktować jak kontynuację 'Maybacha' z tym, że niekoniecznie (w utworze artysta nawiązał do tego kawałka). Na płytę zostali po raz kolejny zaproszeni goście zza granicy. W utworze 'Wszyscy umrzemy' pojawi się reprezentant sztokholmskiej sceny Shazaam znany ze współpracy z Peją na płycie 'CNO2' (utwór 'Radio Wolna Europa') oraz artysta z Meksyku - Perro ZW. Ten ostatni w znaczący sposób wpływa na klimat utworu. Ten pierwszy sprawia, iż z przyjemnością obserwujemy jak muzyczne sztamy podobnie (jak w przypadku rapera Clementiono) utrzymują się na lata. Na albumie pojawią sie również dwie bardzo zasłużone postaci sceny z rocznika Rycha i jedna wiodąca na rynku nowej szkoły (utwory: 'Smak życia', 'Kierap' oraz 'Dzień Sądu'). Akurat te osoby zostawimy sobie na dalsze, końcowe ogłoszenia." - mówi szeroki opis o albumowych kooperacjach.

"Na osobną uwagę zasługują typowo solowe utwory 'Przystań' i 'Pamięć absolutna'. Ten drugi to ukłon w stronę zamykających poprzednie albumy relaksujących klimatów w stylu 'Hiphopeja', 'Happy End' czy choćby 'Brick Phone Rap'. 'Ricardo' to zatem zestaw 15 premierowych utworów, które nie są ostatnim słowem Rycha i Tomka w 2021. Płyta dostępna w dwóch wersjach (czerwona - sklepowa oraz niebieska - wersja preorder rozszerzona o dodatkową muzykę). Wersja czerwona to 14 utworów bez tytułowego, który zasili wersję preorderową czyli niebieską. Wersja czerwona będzie dostępna we wszystkich salonach muzycznych w dniu premiery tj 21/05/21, ale można ją równiez nabyć w preorderze. Wersja niebieska to album podwójny i limitowany. Na drugim krążku tradycyjnie wersje instrumentalne w pełni zasługujące na tego typu edycję. Jakość muzyczna stanowi dla nas właściwe uzasadnienie dla takiego ruchu. Na krążku nr 1 oprócz 15 premierowych tracków mamy również dodatkowe 3 bonus traki, których na ten moment nie ujawnimy. Zainteresowani będą musieli na razie zadowolić się info o jednym dodatkowym kawałku w wersji niebieskiej, czyli tytułowym 'Ricardo'. Oprócz tego standardowo zaprojektowaliśmy dla Was specjalny limitowany/numerowany box, który oprócz podwójnej wersji albumu zawiera wydanie kasetowe, wlepki, silikonową opaskę, smycz, okolicznościową czapkę oraz certyfikat autentyczności wraz z autografem i kod do sklepu RPS Klasyka. W ramach merchu wyprodukowaliśmy limitowany t-shirt Ricardo." - pisze wytwórnia Peji o preorderowej zawartości.

Póki co Peja podzielił się wieloma szczegółami dotyczącymi albumu, ale wciąż nie opublikował ani jednego singla promującego wydawnictwo.

Szczegóły albumu znajdziesz w naszym dziale Premier Płytowych

***

Tagi: 

Mobb Deep
Przykro mi się patrzy jak taki dobry MC z płyty na płytę zaniża poziom. Jeśli chodzi o dinozaurów rapu to Peja jest nr wchodzenia w tyłek młodym hip popowcą. Zagubił się we własnej kulturze. Czasami tak, bywa.
Anonim
Co ty pierdolisz za głupoty weź dobie spójrz na inne kraje starzy wyjadacze też nagrywają z młodymi na tym to polega tylko u nas większość dalej z kijem w dupie bo jak to
Noreaga
Nagrywają z młodymi raperami nie disco polowcami.
Anonim
Pytał cie ktoś o zdanie smrodzie to że większość słuchacz w tym kraju ma kija w tyłku to już dawno wiem nie musisz nam przypominać
obsession
Ostatnie kilka jego płyt to raczej dobry rap. Właściwie od 2017 roku duża forma.
Anonim
Nie gadaj, nagrywa mało, nagrał se z igim i multim i git, nie pcha się na siłę do quebów, białasów, kęków na feat. A kali aka. szur szur szur, najpierw mu żapson nie pasował i coś chyba o nim było na tracku, a teraz jakby mógł to by z nim album nagrał. Peja raczej wiedział że na nagrywcę z multim dużo nie zyska a miał odwagę tak zrobić jak miał taki kaprys, inni się na chama pchają tam gdzie fame.
Anonim
Człowieku nie ma sensu tłumaczyć tym tłuką 15 lat smordy siedzące w necie myślące że znają życie nie kumają tego że z wiekiem człowiek zmienia poglądy i spogląda na wszystko z innej perspektywy

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>