Fisz oraz Łona i Webber wśród zwycięzców PL Music Video Awards

W trakcie tego weekendu jury wybrało zwycięzców trzeciej edycji PL Music Video Awards, w której po raz kolejny przyznano nagrody najlepszym teledyskom roku. Wśród nich znalazło się miejsce dla dwóch duetów powiązanych z hip-hopem, Fisza i Emade oraz Łony i Webbera. Co ciekawe, przy każdej nagrodzie jury opublikowało uzasadnienie swojego wyboru.

Fisz i Emade zdobyli aż dwie nagrody w kategorii Grand Prix (czyli najważniejszej i najbardziej prestiżowej) oraz Ważny Przekaz za teledysk do numeru "Nie za miłe wiadomości". Oto uzasadnienia do obu wyróżnień:

Grand Prix: "To praca, która w metaforyczny i celny sposób odnosi się do tekstu utworu. Teledysk stawia trzy kropki – można go interpretować na wielu płaszczyznach. Za poruszającą metaforę, za to zestawienie muzyki i obrazu, które stają się znaczeniowym uniwersum, za przestrzeń do interpretacji i refleks."

Ważny Przekaz: "Za poruszającą metaforę, za to zestawienie muzyki i obrazu, które stają się znaczeniowym uniwersum, za przestrzeń do interpretacji i refleksji."

Łona i Webber zwyciężyli natomiast w kategorii hip-hopowej za klip do numeru "#nikiforszczecinski", pokonując m.in. Bedoesa, Quebo czy Pezeta.

Uzasadnienie: "Za świadome użycie zwykłych rzeczy do opowiedzenia o rzeczach niezwykłych. Za podróż do świata artysty niezależnego, w którą zabierają nas jego środki wyrazu."

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>