Waldemar Kasta: "Sytuacja ze Szpakiem jest zażegnana"

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-10-09 18:38 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

Dziś w nocy Szpaku opublikował singiel "Hałas", w którym odnosi się do dyskusji po Popkillerach oraz reakcji innych raperów na jego ostry wpis w trakcie gali. Na utwór zareagował Waldemar Kasta, publikując 10-minutowy film, w którym spokojnie lecz stanowczo skomentował singiel i zastanawiał się czy ma go odbierać jako diss. Po chwili usunął video, informując, że Szpaku właśnie do niego zadzwonił i sytuacja wygląda na zażegnaną.

Poinformował, że rozmawiał krótko, a zaraz mają zdzwonić się już na spokojnie omówić wszystko. Zaproponował również wspólne spotkanie i kulturalne wyjaśnienie perspektyw obu stron, tak by nie wynikały z tej wymiany zdań dalsze animozje czy konflikty, a zamiast tego by zbudować pomost pokoleniowy. "Tu chodzi o to by kultura hip-hopowa umiała tłumaczyć sobie konflikty. (...) Sprawa już jest wyjaśniona i wygląda na to, że nie będziemy jej nie tylko dalej eskalować, tylko być może - stąd wychodzę z propozycją - zróbmy dokładnie odwrotnie, spotkajmy się, najpierw pogadamy przez telefon, potem spotkajmy się i zobaczysz, że mam ludzką twarz. Jest wiele rzeczy, które można naprawiać, doceniam twój gest i chęć naprawienia tego. Eskalacja to coś co jest nam zupełnie niepotrzebne" - mówi legenda wrocławskiej sceny w poniższym video.

****

Mata o "Patointeligencji: "Szczerość jest podstawą hip-hopu" (Popkillery 2020)

reklama
Real HH 90
Waldemar Kasta na ciebie odwieczny szacuneczek za Kasta Skład ale szpaku to nie jest dla mnie raperem tylko człowiekiem który kiedyś hejtował rap a teraz uważa się za rapera coś tu nie halo jest wolę ciebie Kasta niż tego dwulicowego gnoja.
o ja cie...
To dobrze Walduś, że sytuacja jest zażegnana. Ufff... ale mi ulżyło. Jakiś lamus mówi "chuj ci na mordę" a ty dzwonisz do niego i zażegnujesz sytuację. Super, brawo, rób tak dalej.
Popkiller
A. Cytuj dokładnie. B. Trzeba wyjść ze swojej strefy nastolatka, poza nią ludzie częściej są dojrzalsi i rozumieją korzyści w dialogu.
o ja cie...
Z jakiej strefy nastolatka? Co ty pierdolisz? Przykładowo - jestem w sklepie, ni z tego ni z owego podchodzi do mnie jakiś 20-letni mefedronowy chujek (ja mam 40 lat) i mówi - pierdole cię jebany debilu, chuj ci w ryj. I co? Jestem dorosły, mam cztery dychy na karku więc mówię - spokojnie chłopcze, nie chciałem cię zdenerwować, przedyskutujmy temat. Tak? No to chyba żyjemy na innych planetach. Jak mu puszczę to płazem to następnym razem napluje mi w twarz. A następnym wykręci mi dziesionę. Jako dorosły facet, w sklepie przy ludziach nie reaguję. Wychodzę za pacjentem ze sklepu i gdzieś pod klatką albo między blokami kasuję cwela. Morda wbita w chodnik. No ale ja jestem tylko 40-letnim słuchaczem rapu a ci do których Sraku skierował te słowa to w większości "prawilniacy" i "charakterniaki". Tfu!
Real HH 90
Zgadzam się z tym co napisałeś ja też mam podobny wiek (39) i zgadzam się z tobą.
Jebaćbor
Ten szpaku matko co za wack, najpierw nawija że nie był w patologi nigdy, później że jest prosto z ulicy. Kto zna jego początki wie że nie szanował hip-hop'u i wątpię że teraz szanuje, napierdala bo hajs jest, no i przyszedł taki ktoś znikąd, sprzedał gimbom płyty i gwiazdorzy i sapię się do weteranów, do Rycha. Fame nałapał i strzeliło do głowy, a że na gali dinozaury miały większy hałas to dobrze, trzeba sobie zasłużyć, hg nie jest to rap najwyższej próby ale słuchałem za gnoja i się nie wstydzę a te polskie nowości szkoda gadać, bez hejtu, USA słucham sobie różne rzeczy stare nowe i jest git, w pl trap nadal nie istnieje, jest za to jakiś efekt uboczny. Wgl u nas nie mają te gnoje szacunku do starszych, w sumie mało którzy na niego zasługuję, kurwią się niektórzy fest, ale kilku się znajdzie, w USA newcomer NBA Youngboy zaprasza Lil Wayne i Snoop'a na feat i jest git, Jazz Cartier nazwał track ,,Lil Wayne", Weezy to nawet zauważył i spropsował, u nas nie do pomyślenia jest żeby ktoś nowy co ma trochę fame'u nazwał track np ,,Peja" albo ktoś tam i oddał szacunek. Typowe gnoje co nie mogą dorosnąć, sława przyszła i chuy, są królami świata. Szkoda gadać, nie wiem bo nie obserwuje innych scen i przykro mi to mówić ale chyba nikt na świecie tej kultury tak nie kurwi jak teraz robią w pl.
Real HH 90
No i się zgadzam z tobą po całości.
Kiedys to było, kuła
Ale czasy, nie dziwie sie że małolaty teraz sie tak wożą jak nikt nie chce dać liścia na odmułe, kiedyś to wbijałeś na scene i pytałeś czy ma jakis problem a nie wyjasniales przez telefon
Scoon
Panie Waldemarze starzeje się Pan, szacunek za integrację i inicjatywę lecz ten Szpaku ewidentnie próbował ugryźć legendę polskiej kultur hip-hopowej aby zalansować się w świetle jupiterów i ogrzać ciepłem pupe i tu zonk bo natrafił na ścianę inteligencji i profesjonalizmu której się nie spodziewał, a po kolejne nawet Pan nie wie kto to jest Szpaku po próbie przypominienia sobie ksywki widocznej na tym filmiku, pozdrawiam
SQULL
Chyba zwarły mu się styki Szpaku wpadł we własne wnyki teraz wstydzi się publiki Waldek użył retoryki dochodząc do polemiki gasząc chłopca że jest nikim tak nie zrobi statystyki bo tu nie ma w tym logiki.
Krof
Amen

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>