Glaca, Peja i Jan Borysewicz z utworem dla medyków!

dodano: 2020-05-23 09:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Artyści połączyli siły i nagrali utwór "Oddać siebie", który wesprze akcję #hot16challenge! Specjalny singiel dedykowany wszystkim pracownikom ochrony zdrowia, lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom oraz innym osobom wspierającym walkę z pandemią jest już w sieci.

"To oni są prawdziwymi bohaterami ostatnich tygodni. Dla nich powstał ten utwór, to im dziękujemy!" - mówi Glaca, inicjator tego przedsięwzięcia.

Odtworzenia i streaming utworu wesprą akcję Beef z koronawirusem #hot16challenge. Szczegóły inicjatywy są dostępne pod adresem - http://siepomaga.pl/hot16challenge, a pełną informację można znaleźć na stronie http://hot16challenge.network

Główną ideą teledysku "Oddać siebie", za którego realizację odpowiada Mikołaj Górecki, było utrzymanie spontaniczności. Artyści, goście i fani pojawili się w nim pod wpływem emocji ostatnich tygodni, w odpowiedzi na swoją wewnętrzną potrzebę solidarności ze służbami medycznymi. Zapragnęli być głosem wsparcia dla ich poświęcenia w tym trudnym czasie, w jakim znalazł się niespodziewanie cały świat z powodu pandemii Covid-19.

"Kiedy napisałem szkic tego utworu wiedziałem, że tylko Peja jest w stanie unieść ciężar tematu, który zdecydowałem się w nim poruszyć" - tłumaczy Glaca - "Zaproponowaliśmy udział w klipie fanom i przyjaciołom z całego świata. Dzięki temu, że nam zaufali i włączyli się pod wpływem swoich emocji do udziału w produkcję tego wideoklipu, jest to nasz wspólny głos, a może nawet jest tak, że to my jesteśmy ICH głosem! Teledysk otwiera Martyna Wojciechowska, która trzyma kartkę z tłumaczeniem pięknego tekstu artystki z RPA - Inge Beckmann, który wokalistka śpiewa na samym początku utworu. Martynie towarzyszą nagrania ludzi z całego świata, którzy na wieść, że piszemy song dla służb medycznych zdecydowali się przyłączyć do projektu" - dodaje artysta.

"Jestem bardzo szczęśliwy, że ten przekaz ludzi z całego świata ma szanse uczynić nasze podziękowanie globalnymi, szerokimi, tak jak pandemia, która przecież dotknęła cały świat. Obrazem chcieliśmy wesprzeć ludzi, którzy w obliczu kryzysu bez wahania są w stanie pracować ponad siły, ryzykować swoje zdrowie i życie dla innych. Lekarze, pracownicy ochrony zdrowia, ludzie którzy podjęli się pomocy starszym, samotnym, wykluczonym społecznie, przypomnieli nam w tym szczególnym czasie o istotnych kwestiach. Są wśród nas jeszcze tacy, którzy swoją przysięgę zawodową traktują bardzo poważnie, oraz osoby, które w obliczu zagrożenia bezinteresownie i bez wahania pomagają i oddają siebie potrzebującym" - mówi muzyk i wyjaśnia - "Chcieliśmy tym utworem jak i obrazem oddać swoje emocje, to co poczuliśmy, co nami w tym okresie zawładnęło i czym zapragnęliśmy się szerzej podzielić, przygotowując to w takiej formule, aby każdy kto chciał nas wesprzeć swoimi emocjami, miał szanse to zrobić. Oddać siebie jest wyrazem wielu emocji ludzkich, jest naszym wspólnym głosem w tej sprawie"

"We mnie osobiście po obejrzeniu całości, kiedy słucham ujmującego solo w wykonaniu Jana Borysewicza, patrząc równocześnie na cudowne ujęcia, pustych ulic Warszawy pozostaje jedna myśl: musimy walczyć o NASZ świat, musimy dotrzeć do tego co ludzkie i zawsze pamiętać, że to zwykli ludzie są prawdziwymi bohaterami" - kończy inicjator powstania utworu "Oddać siebie".

Glaca - Oddać Siebie feat. Peja, Jan Borysewicz, Inge Beckmann

reklama
Big L
inicjatywa i kawałek spoko,ale czy medycy zobaczą ten hajs ?Tak jak z hot 16

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>