"Muzyka Klasyczna" Pezeta i Noona ma już 18 lat!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-04-05 22:54 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Jedna z najważniejszych płyt w dziejach polskiego rapu - połączone siły Płomienia 81 i Grammatika dały album, który zredefiniował spojrzenie wielu osób na to czym jest i czym może być polski hip-hop. Szczery do bólu raport z warszawskich blokowisk podany był w sposób bystry, na wskroś emocjonalny, a zarazem kładący nacisk na technikę, wielokrotne rymy i zgrabne metafory. "Muzyka Klasyczna" właśnie dziś uzyskuje pełnoletniość!

Na tamten czas krążek robił kolosalne wrażenie, podając unikalną wrażliwość i spojrzenie na soczystych bitach, łącząc liryczny nacisk z ciągotą do technicznej formy. Takie numery jak "Re-Fleksje" czy "Ukryty w mieście krzyk" to kanon, który do dziś porusza i porywa. 100 lat!

Pezet - Ukryty w mieście krzyk (Live @Polish Hip-Hop TV Festival 2016, Płock) [Popkiller.pl]

Pezet Noon - Refleksje

Pezet - Ukryty w mieście krzyk

Real HH 90
Wiadomo muzyka klasyczna ten album to klasyk w tamtym czasie robił wrażenie zajebiste nawet teraz jest zajebisty nic się nie zmieniło wiadomo Pezet rozwinął się artystycznie jak i Noon ale ja wolał Pezeta na tych bitach co robił Noon wtedy to brzmiało do tej pory brzmi ale czasy się zmieniły no i muza też ale ja jestem starej daty i wolę posłuchać te stare dobre produkcje jeżeli chodzi o hip hop polski.
Beb
Moim zdaniem Pezet od lat tylko ...cofa się. Niestety, ale nic lepszego, niż albumy z Noonem, później nie wyszło i nie wierzę, aby wyszło. A ostatnio dwa albumy solowe to po prostu chujnia. Szkoda, mam sentyment, ale im dalej, tym było z Pezetem tylko gorzej

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>