"Muzyka Poważna" miała być pierwotnie... solówką Pezeta!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2019-04-22 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Z okazji dzisiejszej 15 rocznicy premiery "Muzyki Poważnej" Pezeta i Noona przypomnieliśmy Wam rano, co pisaliśmy o tym klasycznym albumie podsumowując dekadę. Dawid Bartkowski na swoim blogu goodkid.pl przywołał natomiast bardzo ciekawe notatki Noona z prac nad krążkiem. A w nich coś co wie mało osób - że pierwotnie "Muzyka Poważna" miała być solówką Pezeta!

Pod adresem pezetnoon.prawda.org Noon prowadził bowiem dziennik prac duetu. Strona dziś jest już niedostępna, można było tam znaleźć jednak następujący wpis:

25 lipca 2003 roku
    Zaangażowałem się produkcyjnie w nowy album Pezeta. Będzie to jego solowa płyta, nie projekt Pezet/Noon. Moja rola to przede wszystkim produkcja wykonawcza natomiast muzycznie będę odpowiedzialny za mniej więcej połowę albumu. Na płycie również muzyka: Waco, Praktika oraz Ajrona. Szczegóły jak zwykle na bieżąco ale z uwagi na wielkość projektu myślę, że doczeka się on własnej strony. Zarejestrowaliśmy już wokale do 4 utworów, każdy inny, każdy bardzo osobisty. Pracujemy.

W toku prac koncepcja zmieniała się i stopniowo dążyła ku kontynuacji "Muzyki Klasycznej":

4 października 2003 roku
    Cały czas pracujemy nad nowym albumem Pezeta, który prawdopodobnie przekształci się w drugi album Pezet/Noon. Roboczy tytuł LP „Muzyka poważna”, planowana premiera – marzec 2004.

18 listopada 2003 roku
    Do kwietnia przyszłego roku ta rubryka będzie głównie związana z nowym LP Pezet/Noon – „Muzyka poważna”. W trakcie budowania jest nowa strona poświęcona w całości temu projektowi. Ostrożnie oceniając jesteśmy w połowie prac. Premiera CD/LP – wiosna 2004.

13 lutego 2004 roku
    Już tylko miesiąc został nam do zamknięcia „Muzyki poważnej”. Od początku stycznia praktycznie nonstop dopracowujemy mixy, aranżacje oraz robimy poprawki. W produkcji są 2 ostatnie numery. Trudno nam również wybrać utwór promujący płyte bo oprócz 2 traków każdy kawałek przez jakiś czas był brany pod uwagę. Najprawdopodobniej będzie to „Nie jestem dawno” – trudno utwór nazwać biesiadnym, nie posiada refrenu więc może nie odnależć się w obecnych realiach rynku natomiast jest reprezentatywny dla płyty. Konsekwencją takiego wyboru będzie klimatyczny remix Ajrona jako bonus na płycie. „Muzyka poważna” w sklepach (zakładam, że nie tylko dobrych) od 22 kwietnia.

Sprawdź też:

POPKILLERY 2019 - zagłosuj na swoich faworytów

Pezet/Noon "Muzyka Poważna" - dziś 15 rocznica premiery!

Czy "Ukryty w mieście krzyk" złapie drugie życie? - felieton

Pezet potwierdza prace nad nowym Płomieniem 81!

Pezet Noon - Nie jestem dawno

23 kwietnia
02:46 7

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>