Quebonafide "Romantic Psycho" - nasze pierwsze wrażenia po odsłuchu

Minęły niemal 2 lata od wydania Somy 0,5 mg. Przed ukazaniem się Romantic Psycho, rozważaliśmy jak nadchodzący album Grabowskiego może wyglądać. 20 marca dotarły do słuchaczy pierwsze egzemplarze nowej płyty Quebonafide. CD okazało się zbiorem demówek, do złudzenia przypominających głęboki underground z początku zeszłej dekady. Dziś QueQuality dostarczyło do domów słuchaczy właściwe Romantic Psycho.

Sprawdź też: Quebonafide odkrywa tatuaże - właściwy album i klip!

Nieznana nam dotąd część albumu zaczyna się od SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ. Quebonafide nakreśla, jak obecnie wygląda jego nastawienie do branży. Zdaje sobie sprawę, w którym miejscu się znajduje, równocześnie będąc ponad tym. Tropem, który kieruje nas dalej, jest końcówka utworu, gdzie szef QueQuality samodzielnie przyznaje Szok, z rapera w gwiazdę pop. Duże znaczenie dla Romantic Psycho ma część kolejnego wersu - moi koledzy są z popu i ja też już jestem pop.

Oprócz oczywistego udziału Natalii Szroeder, do płyty swoje trzy grosze dorzucili Bitamina, Ralph Kamiński, Daria Zawiałow i Mrozu. Oprócz kolegów z popu, są Taco Hemingway, Mata, Sokół, Bedoes, Kiełas, Sentino i... Smarki Smark! Mogłoby się wydawać, że taka ilość gości przy 16 utworach to bardzo dużo, a równocześnie brak spekulowanego Benz Dealer z Tommym Cashem czy nieobecność G-Eazy'ego będą powodować niedosyt. Założenie okazuje się błędne już przy pierwszym odsłuchu. Quebonafide precyzyjnie wyważył, gdzie powinien pojawić się gość, w którym utworze oddać mu więcej miejsca, a w którym mniej.

Sprawdź też: Kogo zaprosił Quebonafide na właściwy album? Od Sokoła po Sentino

W Romantic Psycho Quebonafide zawarł ostatnie 2 lata swojego życia, scalając 16 piosenek w jedną spójną historię. Raper pokazuje swoje zmęczenie Bawieniem fanów trikami, asami z rękawa, tęsknotę Za Ciechanem w pubie. Autor potraktował Romantic Psycho jako formę terapii, co wyraźnie widać w NIEPŁACZĘPONOTREDAME. Z pesymistycznego i szarego obrazu, na pierwszy plan wysuwa się postać Natalii Szroeder, której Que poświęca sporo miejsca na albumie, jak zresztą sugeruje jego tytuł.

Na dużą uwagę zasługuje strona muzyczna Romantic Psycho. Od samplowanego PRZYTOBIE przez popowe SZUBIENICEPESTYCYDYBROŃ, przechodzimy do trueschoolowego COJESTMAŁPY z podziemnym sznytem, by niespodziewanie odbić z trapowych klimatów NIEPŁACZĘPONOTREDAME w blues-rockowe odmęty razem z Mrozem przy ŁAJZIE, by zakończyć nostalgicznym i minimalistycznym TOWSZYSTKOBYŁODLACIEBIE. Względny galimatias okazuje się doskonale wyliczonym i wypośrodkowanym materiałem, zapewniającym brak monotonii w godzinnym albumie.

Romantic Psycho to synonim nieprzewidywalności. Lista gości, kwestie muzyczne, akcja promocyjna, teksty. Zamiast plejady międzynarodowych gwiazd i kolejnych szalonych kreacji, Quebonafide wywlókł na dziedziniec część demonów i przedstawił wszystkim zgromadzonym. Grabowski zagrał wszystkim na nosach, nie spełniając pierwotnych oczekiwań. Zamiast tego, przeskoczył poprzeczkę i wyznaczył nowy kierunek dla swojej muzyki i wizerunku, za którym bez wątpienia pójdą jego słuchacze.

Sprawdź też:

Quebonafide odgryza się Sebastianowi Fabijańskiemu - i to całą zwrotką!

Intrygujący komunikat przy polówkach Quebonafide: "Nie zawsze wszystko widać od razu"

Quebonafide "Romantic Psycho" - znamy zaskakującą tracklistę!

Co z dzisiejszą premierą Quebonafide? "Kochani, gapa ze mnie!"

Jak Quebonafide trafił na okładkę krzyżówek "100 panoramicznych"?

Quebonafide ufundował wakacje dla dzieci z Ciechanowa!

Jak zmieniał się Quebonafide? Przyglądamy się karierze autora "Romantic Psycho"

Płyta Quebonafide ze zbyt niskim VAT'em? QueQuality komentuje

mcck
Kłebo nie szanuje, nie pozdrawiam, kaszle na ciebie hehehihihaha
Przesada
Wbijam na główną, a tam 5 (kurwa pięć!) niusów o Quebo. Poważnie, nic innego się nie dzieje na scenie krajowej i zagranicznych? On wam za to płaci czy sami z siebie tak o nim piszecie? Żal tu zaglądać ostatnio.
Mateusz Natali

Piszemy bo to najgłośniejsza premiera tego roku, o której dyskutuje całe środowisko a czytelnicy są tym zainteresowani co widzimy po wejściach w każdy z tych newsów. Akurat dziś kumulacja, drop albumu i dużo informacji i komunikatów wokół tematu, stąd tak to wygląda, jutro na pewno nie będzie już takiej nawałnicy, chyba że Quebo znów coś szykuje :) A dziś jeszcze coś innego też niebawem wleci.

FanRapu1
Czyli tak naprawdę tytuł strony "Popkiller" jest mylny. Sam wytłumaczyłeś że piszecie o tym bo fani chcą tego. To się nazywa populizm. Kilka lat temu jeszcze byliście w miarę normalnym portalem nie zajmującym się plotkamj ale rapowy pudelek glamrap.pl okazał się bardziej rentowny więc poszliście ich tropem.
huj
Napisz lepiej o reedycji Palenia Mikrofonów, bo na to wszyscy czekamy :D
Przesada
Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
tortex
NAJAK ahah
Norbert Niebrzegowski
cala plyta na yt
s,
Zgadzam się z poprzednikiem, na 6 ostatnich niusów 5 o quebo... przesada... na prawdę. Jakie by to nie było chwytliwe(klikbajtowe) to jednak za dużo...
s.
ooo... już 6/7
Anonim
Czy tylko ja tu słyszę mega podobieństwo do Mac Millera?
Poloniusz
„Zdaje sobie sprawę, w którym miejscu się znajduje, równocześnie będąc ponad tym” normalnie jak cytat z lekcji polskiego z TVP
Jergolicho Dron
Perypetie niewolników na terenach atrapii dyspozytowej błędne są. Należałoby zdyskwalifikować landscape of taverna minuta 0:154,39253118 od porozrywanych schorzeń terytorialnych. Będą kwalifikować na bieżąco decyzje odnośnie regionów promieniowań spowodowanych wysokimi częstotliwościami. Łączność działać będzie pozwolenia wydane.
Wychodzezdomu
Najgorsze co mogło spotkać pl hh to takie grajki jak on. Zakaszlmy wszyscy na tych grajków hihihihihihihi
Ogarnięty koleś
Weź zajeb głową w ścianę i powiedz czy boli. Pozdrawiam
Gość
Kocham podziwiam jego muza pomaga mi w trudnych chwilach
Gość
Mam 50 lat a chodzę na jego koncerty.uważam że jest geniuszem w rapie a inni mu poprostu zazdroszczą .

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>