Singiel Dekady 2010-2019 - zagłosuj (Popkillery 2020)

wydarzenie
dodano: 2020-03-03 13:25 przez: Mateusz Natali (komentarze: 46)

2019 rok był zamknięciem dekady, która dla polskiego rapu była naprawdę imponująca - niezliczone ilości głośnych i ważnych albumów, budowa nowych tytanów rynku, labeli, ekip i struktur, wszystko ramię w ramię z rozwijającym się Internetem. Wchodząc w 2020 nie moglibyśmy nie podsumować całego tego okresu - na gali Popkillery 2020 przyznamy również nagrody za najlepsze albumy i single całej dekady lat '10, czyli okresu 2010-2019!

W okresie tym wyszło tak wiele mocnych płyt i utworów, że nierealne jest nic nie pominąć, nierealne też dać otwarty wybór ze wszystkiego, co się ukazało. W głosowaniu naszego liczącego ponad 40 osób gremium złożonego z dziennikarzy i ekspertów z różnych mediów i różnych pokoleń wyłoniliśmy 75 pozycji - podobnie jak przy albumie dekady listę stworzyliśmy w oparciu o notowania 'top 20 dekady' stworzone przez członków gremium, dodatkowo ustanowiliśmy ograniczenie maksymalnie dwóch płyt od danego rapera/ekipy (pomijając duety specjalne, w skład których wchodziło minimum dwóch raperów działających oprócz tego solowo) - przy czym jako że ostatnie miejsce zajęło ex-aequo 7 singli to pełna lista mieści 81 pozycji. Dało to nam przekrój utworów z okresu 2010-2019, który oczywiście nie wyczerpuje tematu, ale zarysowuje to, jak mocne dziesięciolecie mamy za sobą, od największych hitów po utwory ważne dla rozwoju gatunku czy karier ich twórców - to kto z nominowanych odbierze statuetkę 25 marca w warszawskim Teatrze Capitol zależy tylko od Waszych głosów.

WSZYSTKIE KATEGORIE - głosowanie

Regulamin

Zaznacz obecność na FB

Przypomnij sobie najważniejsze premiery roku 2019

Głosy oddawać możecie w poniższej ankiecie, czas macie do 17.03. do 23:59. Głosowanie jest dostępne dla każdego - zarówno użytkowników zalogowanych jak niezalogowanych, ograniczenie wynosi jedynie 1 głos na 1 adres IP.

[Edit: Popkillery 2020 - gala przełożona, głosowania przedłużone - głosować możecie jeszcze do 25 marca]

Jeżeli poniżej widzisz 'dziękujemy za oddanie głosu' a jeszcze go nie oddałeś to spróbuj otworzyć stronę w innej przeglądarce lub kliknąć w nazwę ankiety

UWAGA:

Głosowania dekady to wyjątkowe i ciężkie zadanie - jak wybrać 1 album i 1 singiel z natłoku świetnej muzyki, który dostaliśmy przez 10 lat? To specjalna nagroda i specjalna okoliczność - dlatego postanowiliśmy przychylić się do licznych wiadomości i pytań otrzymywanych od Was i wyjątkowo wprowadzić zmianę, o którą masowo prosiliście.
W głosowaniach na Album Dekady i Singiel Dekady możecie od teraz oddawać więc głosy na 3 pozycje, a nie tylko na jedną! Mamy nadzieję, że ułatwi i dopełni to wybór oraz zwiększy miarodajność otrzymanych wyników - w końcu Płytę i Singiel Dekady wybrać możemy tylko raz na 10 lat. Dotychczas oddane głosy pozostają ważne - użytkownicy zalogowani mogą też anulować je i zagłosować jeszcze raz.

pierdolnijciesiewleb
Jakim cudem Gedz Kosmita jest nominowany do singla dekady, a roku juz nie XD Co jest z wami nie tak?
Mateusz Natali

Uroki matematyki i statystyki, przyznam że też to zauważyłem :) W singlu roku wybieraliśmy po 1 numerze na osobę i uznaliśmy, że "Bali" było głośniejszym singlem niż "Kosmita". Za to w głosowaniu dekady członkowie gremium wysyłali solowo swoje top 20 gdzie 1 miejsce dawało 20 pkt a 20 miejsce 1 pkt - to co znalazło się na liście to czysta suma wszystkich zebranych punktów, ciężko uzasadnić to głębiej bo to po prostu kwestia ile głosów w sumie zebrał który utwór, a że wybrać 20 numerów z 10 lat jest kosmicznym zadaniem to praktycznie u każdego lista ta wyglądała inaczej.

Legionista
To fajne gremium
pozderki11
czyli w pełni wina nieprzemyślanego systemu
Rozrabiaka
No, ten system jest strasznie nieprzemyślany To nic złego, że wiele singlow jednego artysty będzie w top 10, oznacza to po prostu że zrobił dobrą robotę i na to zasłużył Jak jest ograniczenie dla jednego singla artysty, to artysta może wypaść o wiele niżej w notowaniu, bo inny singiel moglby zdobyć więcej głosów niż ten którego akurat wybraliście
Jazzman
według mnie singiel dekady to własnie Tau feat. Paluch - List Motywacyjny sprawdźcie proszę ten numer bo naprawdę warto...
nwk
zgadzam się
lejz
Ludzię pewnie i tak nie wybiorą TAU ze względu na jego osobe XD, a prawda jest taka ,że ten numer rozpierdala totalnie
Legionista
Oddanie głosu na Bedoesa, Szpaka, Reto, Chillwagon, Żabsona, Tymka czy Matę to wstyd, jest nominowanych wielu dobrych gości ale mimo wszystko nie powinni się tu znaleźć czyt. Guzior, Gedz.. A moi faworyci Nie banglasz, Hype, Wychowani w Polsce, Szaman, Molly, Sos, ciuchy i borciuchy.
Atypowy
Toż Ty zostaw Szpaka kurwiu XD
Alpaka
Blakblaka
Newchool1903
Akurat oddałem głos na Biedi - Gustaw, Żabaon - DMT i Patointeligencję <3
Jebac legie
Cytując sos ciuchy i borciuchy pokazałeś jak dobrze znasz się na muzyce bezbeku
+1000
+1000000 DLA CIEBIE
Tylko polski rap
Dlaczego tu jak i w albumie dekady są artyści którzy w 2010 nie istnieli w gatunku hip hop? Nowi artyści nie powinni się tu znaleźć, jak już to w innej kategorii bo wiadomo że banda gimbusów wszędzie zagłosuje na Tymka lub Bedoesa a hity z tamtych lat które naprawdę wnoszą więcej niż dzisiejsze autotune nie zostaną docenione. Trochę słabo.
RobsonKotowski
Zgadzam się z Tobą
:o
Dokładnie
natka
dlatego wyniki sa niczym wygranie qisu w tonacym w gownie emerytow
polski rap gówno
ze wskazanych tutaj to tylko lavaholics - nie ma emocji, bo to jakby symboliczne zakończenie ery prawdziwego rapu polskiego, po tym najważniejszym kawałkiem jest stifłonda - alcomindz bo to symboliczny poczatek nowej ery w polskim rapie, która trwa do dziś.
MeffTu
Dlaczego tu jest tymek ?
BLZ
Zeus - Hipotermia. Jest paru konkurentów, ale to jest arcydzieło.
Jaa
Miałam dylemat między Hipotermią, a Banicją..
grdde
Ja wszystko rozumiem ,ale straciliscie u mnie szacunek ponieważ nie wzięliście pod uwagę takiej legendy jak FU nawet żadnego singla totalne dno...
Co?
Ten łak legendą?
Esioki
Nie ma GM ani Kacpra Hta lipne to głosowanko
Różowa
Bez sensu tu nie ma żadnych numerów starszych a same nowe praktycznie
Fau
Rozumiem że żyjemy tym co bliższe bo wiecej możliwości, ale to nie znaczy by pomijać połowę rapu z tej dekady. Gdzie Tour of the Year?
Wieslaw Paleta
JAKIM CHUJEM NIE MA TU 1 MOMENTU??? Przecież w pewnym czasie była to najpopularniejsza piosenka w Polsce (nie tylko rapowa), a na YouTube klasyfikuje się jako 3 najpopularniejsza piosenka rapowa tej dekady, tak samo dziwię się, że nie ma Kaena ze "Zbyt Wiele", który jest na drugim miejscu pod względem wyświetleń. Przecież to jest jakiś żart a wątpię w to, że osoby robiące to głosowanie nie zauważyły tych dwóch numerów i ich obowiązkowej obecności tutaj, bo to nie jest fizycznie możliwe przy tak ogromnej skali ich popularności (oba dochodzą do 100 milionów wyświetleń na YouTube) oraz ich pozycji na rynku muzycznym w tamtych czasach i faktu że były grane non stop w radiu (na pewno dużo częściej niż Tamagotchi czy Tymek), więc dlaczego celowo je pominęliście? P.S. Brakuje mi tu też "Obiecuję Ci" od Buki i Rahima oraz wielu wielu wielu innych piosenek.
Mr.D
Ja ci odpowiem dlaczego, gdyż Popkiler, a także szanowne Gremium pewnie między innymi w osobie nie jakiego Flinta ma płacone od Labelów kto tutaj się może pojawić. Przypomnę Ci tylko, że rok temu nawet Rycha tutaj w tych głosowaniach nie uwzględniono, (pewnie Paluch zabronił) to o czym my mówimy. Można drwic z rapu Kaena ale wówczas jak on kesrowal styl Ema to pół sceny i dziennikarze mieli z tym problem, z tym że do tego rapu nie można się było doczepic A teraz cała scena z BOR na czele to jednak wielkie ksero i te same Flinstony biją temu brawo i takiego Tymka klasyfikują jako Rapera. Żenada roku
Mr.D
Za głosowałem na "Oddałbym" swego czasu jeden z najgorszych Featów na scenie .

Strony

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>