Hip-Hop Evolution - kolejny sezon fenomenalnego dokumentu

kategorie: USA, Film, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-01-19 09:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Pisałem to nie raz i mogę pisać jeszcze 100 razy - "Hip-Hop Evolution" to najlepszy hip-hopowy dokument jaki w życiu widziałem, genialnie porządkujący i układający całą linię rozwoju i ewolucji kultury i muzyki. Na Netflix trafił właśnie 4 sezon arcydzieła spod ręki kanadyjskiego rapera Shada i znów jest co oglądać.

Tym razem producenci idąc dalej linią hip-hopowej historii pochylili się nad 2 rejonami, które przez lata były lekceważone - a dziś na ich brzmieniach opiera się cała nowa szkoła. Mowa o Nowym Orleanie oraz Brudnym Południu z Houston, Memphis i Atlanty. Prześledzimy również początki wielkich producenckich karier Timbalanda, Neptunes czy Kanye a także budujących się na przełomie wieków tytanów - 50 Centa, Lil Wayne'a czy T.I.'a...

Kawał historii, polecamy a jeśli nie widzieliście jeszcze żadnego sezonu to sprawdźcie od samego początku i szykujcie się na fantastyczną przygodę mocno otwierającą głowę.

tomasss
obejrzalem w piątek wszystkie odcinki, naprawde godne polecenia, to co mnie poraza to fakt, ze powiedzmy na przestrzeni 5 lat wyklarowalo sie tyle nowych styli, ze kazdy region mial swoją wizję hip hopu...zero kserowania i proby odgapaiania od innych, kazdy region był na tyle dumny, ze chcial przemycic swój własny unikalny styl,
Bebs
Powinna być to pozycja obowiązkowa dla każdego młodego fana tego nowoczesnego rapu, który obecnie króluje. Może choćby któryś by się poznał na tej muzyce :)
s.
Genialny jest ten dokument! Nie spodziewałem się kolejnych sezonów.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>