Hip Hop Evolution 2 to najlepsze co obejrzycie w ten weekend

Dokumentów hip-hopowych powstało naprawdę wiele - jednak mało który potrafił zaprezentować wiedzę aż tak przejrzyście, dojść do samego korzenia, wypytać uczestników zdarzeń i punkt po punkcie wytłumaczyć jak wyglądał rozwój całej kultury i czyje ruchy najmocniej na niego wpływały. Przyznam, że sam z sezonu pierwszego dowiedziałem się sporo (a wiele rzeczy ułożyło mi się w głowie w sensowny ciąg przyczynowo-skutkowy) - tym samym nie mogłem doczekać się sezonu drugiego. No i jest!

Na Netflix wjechały wczoraj 4 kolejne odcinki. Podczas gdy sezon 1 cofnął nas do początku lat '70 i zabrał na wyprawę aż do premiery "The Chronic" to tym razem poznamy korzenie hip-hopu na Południu, w kalifornijskim Bay Area, a także rozwój nurtu "hip-hopu zaangażowanego" (na czele z KRS-Onem czy A Tribe Called Quest) oraz zajrzymy do Nowego Jorku pierwszej połowy lat '90, gdzie rodziła się fala ulicznego rapu, która przyniosła scenie Nasa, Wu-Tang czy Notoriousa B.I.G.

Brzmi ciekawie - wróć, brzmi jak obowiązkowy plan na weekend! A jeśli nie widzieliście jeszcze sezonu pierwszego to nadróbcie czym prędzej, warto.

Hip-Hop Evolution Series Trailer

reklama
GanGsta2001

Można to gdzieś indziej obejrzeć niz na Netflixie ? Z napisami pl ??

Pozdrawiam,
Norbert.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>