Tymek wyprzedził GrubSona - najpopularniejszy rapowy numer na YT!

Mijający rok przyniósł nam dwie pierwsze "setki" w polskim rapie - tzn dwa pierwsze numery, które przekroczyły kosmiczną granicę 100 000 000 odsłon na YouTube. Pierwszym był klasyk GrubSona "Na szczycie", a drugim ubiegłoroczny hit Tymka i Big Scythe'a "Język ciała" - wczoraj oba numery zamieniły się miejscami.

Oba mają już na koncie ponad 105 milionów, a rozpędzony Tymek minął GrubSona. Co ciekawe - obaj mają sporo punktów stycznych, od tendencji do płynnego mieszania różnych gatunków i inspiracji aż po związki, inspiracje i muzyczne korzenie sięgające Śląska. Gratulujemy!

Przypominamy też, jak z okazji przekroczenia 100 000 000 odsłon specjalnie dla nas komentarzem odnośnie powstania "Języka Ciała" podzielił się Big Scythe.

Tymek mówi jak powstał "Język Ciała": "Siadłem na plaży i poczułem świeżość" (Didaskalia #9)

GrubSon: "Prawie się popłakałem gdy 750 000 osób śpiewało acapella Na Szczycie" (Tourbus)

Tagi: 

Real HH 90
Kurde porównywać GrubSona do tego tymka to jakieś nieporozumienie GruBson wymiata a Tymek nie to jak by porównywać reprezentację Polski do reprezentacji Anglii to jakiś żart GruBson rulez.
paralizator500
beka,beka,beka pameitam,jak na szycie bylo caly czas cisniete przez te lata,ze gowno i wgl,szczegolnie za legendarne wersy typu "rodzimy sie by zyc,zyjemy by umierac" xDD ale zeby dojebac komus innemu to hipokryci beda proposowac to co sami niedawno cisneli,zalosne
hjb
ciężko się nie zgodzić
Kalif
Nie wiem tylko co wspólnego ma Tymek z rapem. To news na stronę o disco polo.
To nie hip hop
To dobrze, bo już myślałem że jakieś braki mam. Pierwszy raz słyszę o takim gościu, a rapowe rzeczy sprawdzam często
Kalif
Ja sprawdzałem płyty Tymka i kojarzę tego kolesia, ale dla mnie to już jest pop albo disco. Znam ludzi, którzy jarają się muzą Tymka, bo jarają się muzyką taneczną, a z rapem, który ja kocham, nie chcą mieć nic wspólnego. Tak więc nie rozumiem dlaczego taka muza jest określana jako rap. Zgadzam się z Pihem, niech sobie robią taka muzę, ale nie pod szyldem rap czy hip hop. Gdybyśmy zaczęli grać na mocno przesterowanych gitarach elektr. i growlować zamiast rapować to też nazwiemy to hip hop tylko dlatego, że to jest postęp, brzmi inaczej i podoba się paru osobom, którym znudziło się to czego słuchali do tej pory?
Bebs
Sam nie wiem, kim jest Tymek, tak samo jak nie rozumiem fenomenu Grubsona, którego uważam za słabego rapera, który nie wyróżnia się niczym szczególnym
polski rap gówno
sławomir i martyniuk mają więcej wyświetleń od niego, więc jak on może być na pierwszym miejscu? a z tym "rapowym kawałkiem" to chyba literówka, powinno być "disco polo kawałek" ewentualnie "gówno"
LUki skajwolker
Niestety nie zatrzymamy wylewu takiej muzyki uważanej przez wielu za rap. No co zrobić. Taki nurt generuje wielkie przychody, a młodzi raperzy się temu poddają. Słuchajmy albo nie co więcej możemy?
Bebs
"za mordę i edukować", jak na ostatnim albumie OSTRego. Niee, niestety to tylko w idealnym świecie, gdzie hip hop jest hip hopem...
Słuchacz
Jesteś Blisko Jotgie fajny utwór na Yutubie .

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>