donGURALesko szykuje projekt z uznanym polskim producentem

Raper ma na swoim koncie w tym roku już 2 projekty, mixtape "Miłość, szmaragd i krokodyl" i solowy album "Latające ryby". Zapowiadając oba krązki przyznał, że pracuje już nad kolejnym solo o roboczym tytule "Mowa ciemna". W rozmowie z Kubą Głogowskim okazało się, że to nie jedyne wydawnictwo nad którym pracuje artysta.

Gural zdradził, że współpracuje obecnie z Magierą: "Nie ukrywam, że pracuje z Panem Magierą nad wskrzeszeniem projektu 'Poeci'. Troszkę porzuciliśmy ten temat, ale w końcu do niego wrócimy. Tym razem tylko w wykonaniu Gurala, dlatego, że uważam, że te teksty, ten rap – to jest ciekawe w ogóle. Hip-hop jest kulturą uniwersalną i ci polscy poeci byli znakomitymi – jak byśmy to dzisiaj powiedzieli – raperami. Wszystko zostało powiedziane na szereg bardzo technicznie ciekawych sposobów i warto do tego wracać. Warto te teksty wskrzeszać. I ja tym wskrzesicielem będę."

Pierwsza odsłona projektu "Poeci" wyszła 10 lat temu spod ręki White House Records, a gościnnie swój udział wzięli w nim Sokół, Numer Raz, Łona, Fokus czy właśnie Gural (jedyny singiel promujący płytę, "Mochnacki").  Na krążku artyści interpretowali wiersze takich artystów jak Kaczmarski, Tuwim czy Mickiewicz.

Szef El Polako został zapytany również o to, czy czuję potrzebę misji krzewienia poezji wśród ludzi, którzy nie mają z tym wielkiej styczności. Raper odpowiedział tak: "Oczywiście, że tak. Ja tak w ogóle żegluję - malarstwo czy poezja. Ja wiem, że my raperzy jesteśmy przedstawicielami kultury niższej, ale dlaczego mamy się w tym ograniczać. Uważam, że to jest nasza spuścizna i w dzisiejszych czasach szczególnie powinniśmy zagłebiąć się w nią i udostępniać za pomocą takich mediów jak Gural. Po to, żeby młodzi ludzie się w to angażowali, dlatego bo to jest piękne."

Gorilla
Fuck Gural and fuck his bragga only the best Jamaican ragga

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>