Liroy, Bonus RPK i Różal złożyli w Sejmie projekt ustawy!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-03-14 23:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Liroy i Bonus RPK połączyli siły, w celu zmian w przepisach dotyczących instytucji tzw. małego świadka koronnego - dziś spotkali się w Sejmie, by złożyć projekt ustawy w tej sprawie, a wspierali ich rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, Marcin Różal Różalski i Maciek Dobrowolski.

W projekcie ustawy Liroy i Bonus wskazują, że sądy są w stanie wydawać wyroki skazujące nie dysponując żadnymi dowodami poza zeznaniami skruszonego przestępcy. Punktem wyjścia jest tu właśnie głośna sprawa Bonusa RPK, którego środowisko wsparło w ubiegłym roku poprzez akcję #muremzabonusem.

Warszawski raper został skazany na 5,5 roku więzienia za handel narkotykami, a prokuratura nie przedstawiła żadnych dowodów na jego winę oprócz zeznań skruszonego gangstera. W argumentacji przywoływano też teksty jego utworów. "O godzinie 12:00 składamy w sejmie projekt, który ma na celu dopracowanie art. 60kk. Dość skazywania ludzi bez dowodów, same słowa nie wystarczą! Jesteście z nami?" – pytał Bonus RPK na Instagramie.

Złożenie projektu ustawy i konferencję zaplanowano właśnie na południe. Nie obyło się jednak bez opóźnień: "Po opóźnieniach spowodowanych przez marszałka Sejmu (blokada gości na biurze przepustek) zaczęła się konferencja ws. nadużywania zeznań małego świadka koronnego" - oznajmił Krzysztof Bosak, jeden z liderów koalicji „Konfederacja”, której członkiem jest także Piotr Liroy-Marzec.

Liroy opowiedział na konferencji o tym, jak funkcjonuje instytucja tzw. małego świadka koronnego: "To mocno szerząca się patologia. Przestępcy chcą pociągać do odpowiedzialności niewinnych ludzi. Ci ludzie boją się wsypywać swoich kolegów, więc na celownik biorą sobie ludzi niewinnych. Tym projektem ustawy chcemy skończyć z tą patologią. Chcemy pokazać, że tak Polska wyglądać nie może"

Zaznaczył też powoływanie się na twórczość artystyczną jako rzecz niedopuszczalną: "Nie może być tak, że na rozprawach sądowych w mowie końcowej, choćby w przypadku mojego kolegi Bonusa sąd powoływał się na nagrania. Wolność słowa w tym kraju w tej chwili staje się farsą. Będzie można skazywać ludzi za to, co mówią w swoich utworach. Tym sposobem powinienem stanąć przed wymiarem sprawiedliwości i odpowiadać za wielokrotne morderstwa, co jest totalnym absurdem"

"Bez żadnych dowodów przez multirecydwistę zostałem pomówiony na 5, 5 roku pozbawienia wolności oraz blisko pół miliona grzywny. Ja się z tym nie zgadzam, jestem niewinny, dlatego chce z tym walczyć” - mówił natomiast Bonus RPK.

HIT! LIROY, RÓŻAL i BONUS RPK w Sejmie! MEGA konferencja o przełomowej zmianie ustawy 14.03

jebany
DOMINIK JANAS Z BELCHATOWA - POSZUKIWANY PEDOFIL !!
ODB RIP
Pseudo gangsterzy sami nawijali "nie było papieru wystarczyło słowo...", jednak jeżeli chodzi o nich to słowo już sie nich nie liczy. Niestety jak ktoś wyżej idzie na świadka koronnego to cała piramida sie sypie na dole, wiec jak mogą nie brac tego za dowód. W USA całe mafie skazywali w oparciu o zeznania jednego człowieka.
fff
BONUS aka śliskie oczka, każdy wie że jesteś winny, zgodnie z Twoimi sztywnymi zasadami powinieneś sie szczycic tym, ze zostałeś skazany. Każdy na ulicy wie, że ta ilośc w przeciągu kilu lat to norma w stolicy. A RAZEM PONAD KILO to pewnie znaczy kilo złomu ktory wiozłeś na skup, żeby cieżko zpracowac na pierwszy klip.
Anonim
A ty kurwa co rudy czy z prokuratury? Żeś taki ciekawski

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>