Liroy z projektem ustawy - będzie więcej polskiej muzyki w radiu?

kategorie: News
dodano: 2016-01-11 20:29 przez: Mateusz Natali (komentarze: 27)

W pierwszych miesiącach działalności nowego Sejmu Liroy zdołał już kilkukrotnie wysunąć się na pierwszy plan, głośno wypowiadając zdanie w różnych kwestiach (choćby krytykując tzw. ustawę inwigilacyjną). Teraz okazuje się, że nie zapomina również o polskiej muzyce i jako przedstawiciel Kukiz'15 szykuje wraz ze swoim klubem parlamentarnym specjalną ustawę, mającą wspierać rodzimych twórców.

"W czym jest polska muzyka gorsza od zachodniej? 50 procent polskiej muzyki w mediach, to nie powinno być coś, co w ogóle ludzi zastanawia i przeraża. Są kraje Unii Europejskiej, w których udział tej muzyki mają dużo lepszy. Wystarczy pojechać do Francji, czy do Niemiec, włączyć sobie tam radio i zobaczyć jak dużo ich rodzimej muzyki tam leci. W naszym interesie jest dbanie o rodzimych artystów" - mówił Liroy w rozmowie z Superstacją. Obecnie rozgłośnie radiowe muszą przeznaczać co najmniej 33 proc. czasu przewidzianego dla piosenek na utwory w języku polskim. Według pomysłu Kukiz'15 (i odpowiedzialnego za ten projekt Liroya) miałoby to być 50 procent w skali godziny.

Tagi: 

Kstyk
Propsy
Ojciec Kstyka
[2] Propsy
Dziadek Kstyka
[3] Propsy
Pradziadek Kstyka
[4] Propsy
Prapradziadek Kstyka
[5] Propsy
heh
[6] propsy
Wnuk Kstyka
[6] Propsy
Syn Kstyka
[8] Propsy
Nienarodzone dziecko Kstyka
[9] Propsy
Fug
[10] Propsy
kochanka kstyk
[11] Propsy
Prawdziwy Kstyk
[12] Propsy
michał_1
Panie Marszałku, Wysoka Izbo. Proszę o BIT
ANGEL
xdd
Fru
hahaha :D Głosuje na michała_1
Konkubent Kstyka
[13] Propsy
wiesz kto
i co myślicie że bd rapsy w radiach puszczać?
Deys
Kukiza
tomitomson
propsy dla pana liroya!
czarnygga
fajnie ale troche jednak komuna
Wilkołak
Liroy jest kolejnym wielkim sejmowym fanem równości. Rozumiem że nie ważne czy muza jest dobra czy zła tylko ma być promowana bo jest polska? Nie wiem na ile znacie historie ale nie mniejsi fani równości już nami rządzili i również lubili decydować co i w jakiej ilości ma być puszczane czy pokazywane. Liroy szykując sie do sejmu mówił o walce z patologią a teraz razem z Kukizem zaczynają od ustawy promującej interesy ich oraz znajomych bo w końcu kim są obaj? Czy nie muzykami? Nawet jeżeli daremnymi to jednak i obaj sa siebie warci jak widać. Za głupi na tworzenie i sprzedawanie muzy więc wzieli sie za polityke i promowanie siebie w tak żałosny sposób:)
Tuner
No sory ale jednak ile jest fajnych kawałków, których słucha się tylko na necie a w radiu nigdy nie były grane?Sam się zastanów...
Pshemson
Wilkołak, co ty za głupoty gadasz
JOŁJOŁ JOŁ
JEŚLI CHODZI O PAŃSTWOWE STACJE RADIOWE TO SPOKO. UWAŻAM, ŻE TO DOBRY POMYSŁ. NATOMIAST JEŚLI JEST TO PRYWATNA ROZGŁOŚNIA KOMERCYJNA, TO POWINNA MÓC PUSZCZAĆ TAKĄ MUZYKĘ NA JAKĄ MA OCHOTĘ I ŻADNE USTAWY NIE POWINNY TEGO REGULOWAĆ.
Kstyk
@Eminem The Best Logiczne, że chodzi o publiczne radia typu "Z".
Wilkołak
Dobra muzyka broni sie sama i nie potrzebuje promocji ze strony polityków. Może radia puszczają dużo więcej zachodniej muzy bo dużo więcej jej powstaje?:)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>