15 lat temu polscy b-boye ochrzcili hip-hop...

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2019-01-25 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Mija dziś 15 lat od jednego z najważniejszych wydarzeń w historii polskiego hip-hopu - i nie tylko polskiego. Oto reprezentacja polskich b-boyów miała 25 stycznia 2004 okazję zatańczyć przed Papieżem Janem Pawłem II, będąc pierwszymi przedstawicielami kultury hip-hopowej w Watykanie!

"Myślę, że nie był to Chrzest polskiego hip-hopu, tylko Chrzest hip-hopu w ogóle. Zresztą chyba właśnie takim określeniem posłużył się podczas rozmowy ze mną DJ Kool Herc w Nowym Jorku. To akcja, która w USA znana jest niestety dość słabo, nie dotarło to wydarzenie do ogólnej świadomości, ale niektórzy o tym wiedzą" - wspominał Sokół w rozmowie z Newsweekiem a Kfiat dodawał w tym samym materiale: "25 stycznia 2004 roku będę pamiętał do końca życia. W tym dniu wraz z Wezyrem i Bożkiem, mieliśmy zaszczyt zatańczyć breakdance przed Janem Pawłem II. W Auli Klementyńskiej rozległy się bity Dj-a Spikea, tańczyliśmy przez kilka minut, papież nas pobłogosławił, można powiedzieć, że dał zielone światło kulturze hip-hopowej"

Są wydarzenia, które robią wielki medialny szum i które w kalendarzach każdy pamięta - są też takie, o których symbolicznym znaczeniu warto przypominać. Wśród nich jest właśnie występ sprzed 15 lat, gdy nasi rodzimi b-boye stali się reprezentantami całej kultury. Poniżej obejrzeć możecie materiał video wspominający tamten dzień.

Break Dance u Papieża Jana Pawła 2

Anonim
15 lat ale ten czas leci
Pecewiak
Zawsze mam ciary jak to oglądam. Coś wspaniałego. A teraz breakdance, DJing i graffiti są niemal martwe... Przykre...
Adrian
jeśli myślisz że breaking jest w Polsce martwy to znaczy że nic nie wiesz ;)
MagdaW
martwe?! od kiedy?? Polski break się chyba lepiej trzyma niż kiedykolwiek. ludzie z całego świata tu przyjeżdżają na eventy, a Polacy śmigają na najlepszych zawodach na świecie. myślę że z graffiti i DJingiem jest nie gorzej
papilot
Johnny Pablito 2nd sukooooooooooo
niusk
twoja stara to sukaaaaaa xD
papilot
wyskocz kurwo na solo, zobaczymy czy taki mocny w pizdzie bedziesz.
polski rap gówno
15 lat później polski rap to gówno
JP2GMD
JP2GMD pdk

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>