Peja i Waldemar Kasta razem na scenie po raz pierwszy od beefu!

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2018-11-24 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Na przełomie wieków głośno było o konflikcie Slums Attack - Killaz Group, w którym Gural i Kaczor zarzucali SLU brak wsparcia i blokowanie demówki, a Peja podważał autentyczność KG nazywając ich "gejami a nie gangsterami". W kulminacyjnym momencie przy okazji występu SLU w 2002 roku we Wrocławiu na scenę wparował urażony tymi słowami Wall-E, przerywając koncert. Konflikt został już dawno zażegnany, ale po wielu latach Peja i Waldemar Kasta pojawili się wspólnie na scenie dopiero teraz...

Wszystko miało miejsce na koncercie wieńczącym inicjatywę Druga Strona Ulicy: Sztuka Niepodległa, który odbył się w niedzielę w Warszawie. Peja postanowił podsumować tę okoliczność specjalnym komentarzem załączonym do powyższego zdjęcia:

"Formalnie to zgoda od 11-12 lat ale pierwszy raz w ciągu tego całego okresu razem na scenie na wspólnym koncercie bo „należy się zmieniać by jakim jest się pozostać...” obaj mamy stare nagrania video z całego zajścia we wrocławskim Kolorze - może kiedyś ktoś z nas puści to w neta, żeby młodzi wiedzieli jak się załatwiało takie rzeczy w czasie beefu:-) pozdro" - czytamy na Instagramie.

Do zażegnania beefu SLU-KG doszło w 2007 roku, obie ekipy zagrały wówczas koncert pojednawczy, otworzyły się też drogi do współpracy, którą mogliśmy usłyszeć m.in. we wspólnym numerze Peji z Kaczorem na płycie "Styl Życia G'N.O.J.A.". Poniżej wypowiedź Gurala zarejestrowana przy okazji owego koncertu:

GURAL hiphop jest po to żeby łączyć a nie dzielić - Pojednanie KILLAZ GROUP vs SLUMS ATTACK 2007

Poniżej zobaczycie fotorelację z koncertu, na którym poza Peją i Waldemarem Kastą wystąpiło także Hemp Gru oraz uczestnicy warsztatów Druga Strona Ulicy: Sztuka Niepodległa, miała także miejsce premiera fizycznego wydania autorstwa Forina:

Galeria

Rondeli
Mateusz, już 16 a ty jeszcze nie wrzuciłeś żadnego newsa z Multim...

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>