Redman: "Przez auto-tune dziś wszyscy raperzy brzmią tak samo!"

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-10-26 13:00 przez: Gary Tyler Lis (komentarze: 9)

Kilka dni temu w radiu Hot 97 pojawił się legendarny już MC - Redman, aby porozmawiać o różnicach między dzisiejszym, a old-schoolowym rapem. 

Reprezentujący New Jersey wyjadacz, znany z klasycznych solówek oraz ze swoich projektów nagranych wspólnie z Method Manem, z którym wystąpił również w filmie "How High", został zapytany o swoje zdanie na temat zróżnicowania artystów w dzisiejszej rap grze.

- W moich czasach, a nawet jeszcze wcześniej, wszystkim chodziło o to, aby być innym od reszty. Każdy chciał być oryginalny. To dlatego mamy takich raperów jak Big Daddy Kane, KRS-One, Slick Rick, Redman, Keith Murray, Ghost - oni są jak superbohaterowie - wyjaśnił.

Zaraz po tym Redman wyjawił, co według niego jest przyczyną braku zróżnicowania w new-schoolowej muzyce: "Ebro, dobrze wiesz o czym mówię. To ten cholerny auto-tune jest wszystkiemu winny. Spójrzmy prawdzie w oczy. Goście, którzy nie używają auto-tune - Kendrick, J Cole, Joey Badass, nawet Gunplay z MMG, oni się wyróżniają. Reszta, która jedzie na auto-tunie - wszyscy brzmią identycznie, nie ma opcji ich rozróżnić" - mówił poirytowany sytuacją w dzisiejszej rapgrze Redman.

Redman Says He'll Body The Newer Rappers In A Cypher + Drops A Freestyle

Przypominamy też, że Red to nie pierwszy MC rodem ze złotej ery rapu, który głośno krytykuje kontrowersyjny auto-tune. Z największym rozmachem zrobi ł to Jay-Z w pamiętnym singlu "D.O.A. (Death of Auto-Tune)" z 2009 roku. W ostatnich latach obserwujemy jednak swoiste odrodzenie tej techniki zniekształcania wokalu - w dużej mierze dzięki, czy też za sprawką, Future'a. Jednakże nie zanosi się na to, aby ktokolwiek inny miał ponownie uśmiercić auto-tune.

Co ciekawe, teledysk do "D.O.A." został skutecznie usunięty z Youtube'a i można tam znaleźć same remixy audio. Czyżby Jay starał się cofnąć swoje słowa? ;) Łapcie zatem wersję live i jeśli znajdziecie gdzieś oficjalny klip, wklejajcie w komentarzu. [przyp.
red. Marcin Natali]

Lil Young Żaps
I bardzo dobrze mówi. To samo się dzieje u nas - Rondel Natali promuje stękające kurwy pokroju jank igiego i żapsa :)
JebacNewSchool
Polać mu dobrze gada. Jak się nie ma flow to się używa auto tuna
shaolin masta
redżi sie zna
Jebac
A Filipek nie używa auto tuna
Anonim
Wu tang znam i szanuje ale trochę gościu pieprzy. Po pierwsze nie wymienił A$AP Rockiego i Ferga którzy też lecą bez autotune i moim zdaniem się wyróżniają, i jeszcze kilku takich by się znalazło. Po drugie weźmy takich zawodników jak future, young thug, travis scott, czy nawet lil uzi vert, można lubić, można nie ale nie da się powiedzieć że się nie wyróżniają, ciężko tych 4 typów ze sobą pomylić jak się zna chociaż kilka tracków. Chyba że patrząc na teksty, mogą się podobać mogą nie ale też jakaś różnica jest a Redman mówi tu o brzmieniu. Taki young thug w sposób negatywny czy nie ale jednak, nie da się powiedzieć że się nie wyróżnia.
Anonim
Kogo ty tu wymieniles samych lapsow co bez auto tuna nie istnieją.
Anonim
Sorry, ale czepiasz się nieistotnego. Tych ,których wymienił to luźny przykład jak u Ciebie, nie jakaś sztywna lista. Normalne więc jest to, że kogoś brakuję. Nie słucham na co dzien future ani żadnego z tych 4 i bez problemu bym pomylić mógł jednego z drugim gdybyś mi puścił ich kawałki. Nie pomylisz do dzisiaj za to redmana z mef'em Eminem'a z Rugged man'em xD Snoop'a z Sean Price'em. Rap się zmienia ale czasem trudno dostrzec różnicę. I chyba to zdanie najlepiej oddaje to o czym mówił Reggie. Teraz ja sie czepiać będzie , a co! Redman nigdy nie był członkiem Wu - Tangu. Jest na featach na nowym the saga continues ale do clanu nie nalezy. Album bardzo dobry jak dla mnie i to też za sprawą Redmana. A no i Asap Rocky też wymiata, wiadomo :]
FRU
A i tak kończąc to o czym pisałem wcześniej dodam, że to co zrobił Joey Badass na bicie mask off future to jest kurwa jakieś szaleństwo !! Polecam sprawdzić kto nie słyszał jeszcze. Te lapsy w komentarzu to nie moja wypowiedź juz.
Fat Joe
rondel natali promuje kurwy hahahaha grubo macie

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>