Liroy: "Żyjemy w kraju, w którym sztukę się dobija - szczególnie polską"

W styczniu pisaliśmy o pomyśle Liroya, który chce ustawowo podwyższyć wymogi grania polskiej muzyki w mediach. Teraz poseł Kukiz'15 rozwija myśl i tłumaczy, co kieruje nim przy pracach nad ustawą.

Piotr Liroy Marzec nieustannie w pracy - tym razem na spotkaniu z obywatelami opowiadał o tym jak zachodnie stacje oburzyły się na jego pomysł, by szanse polskich artystów w Polsce zrównać z zagranicznymi. Do czegoś takiego doprowadziła w Polsce partiokracja - co tylko mogli to rozprzedali, wręcz rozdali zachodnim korporacjom. I dziś tacy ludzie jak Liroy muszą walczyć o to, by Polak w Polsce miał chociaż takie same szanse jak obcokrajowiec."Jeżeli problemem w Polsce jest, że POLSKA sztuka ma mieć 50% udziału w POLSKIM rynku to ja się pytam: kto tak wyprał mózgi naszym rodakom?! Gdyby nie było sztuki i kultury to nie istniałby Naród."

Opublikowany przez Kukiz '15 na 3 kwietnia 2016

Tagi: 

Dash
wysoka izbo, pani marszalek... AAAJEBACMISIECHCE! ;d
Gal
Jak dotąd, żadne dowcipy w stylu "wysoka izbo, pani marszalek... AAAJEBACMISIECHCE!" nie znalazły potwierdzenia w rzeczywistości. Liroy wychodzi na rozsądnego gościa, który się nie pitoli, tylko robi co uważa za słuszne. Kiedy powiedział o tym, że przekonał większość sejmu do medycznej marihuany, byłem mocno zdziwiony.
adamsław
Dobrze rzeczy robi. Brawo.
ngr
Widać, że raper - po tym, jak trzyma mikrofon ;)
wTF
props dla Liroya. niech walczy może coś wywalczy.
Liroy props
Na początku byłem sceptyczny, ale Liroy robi robotę
syn Romana
Liroy się stara i poważnie traktuje swoją służbę Polsce.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>