Rhymefest & DJ Jazzy Jeff "Bring It Back" (Ot Tak #185)

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Ot tak
dodano: 2015-04-29 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Duet Rhymefest & DJ Jazzy Jeff zaprezentował się wyśmienicie w kawałku "Jeff n Fess" z płyty "The Return of The Magnificent" z 2007 roku. Idealne połącznie charakterystycznego, pełnego smakowitych linijek rapu chicagowskiego MC oraz energicznej produkcji i kapialnych skreczy filadelfijskiego weterana przyniosło wtedy jeden z jaśniejszych punktów całego albumu.

Dwa lata później, w 2009 roku, mieliśmy okazję usłyszeć drugi wspólny utwór autora "Blue Collar" i naszego Artysty Tygodnia. Pochodzący z mixtape'u Rhymefesta "Dangerous: 5.18" track "Bring It Back" to numer diametralnie inny od "Jeff n Fess" - zarówno pod względem klimatu, jak i tekstu. Po raz kolejny jednak połączenie to gwarantuje rap z najwyższej półki.

"Bring It Back", jak może sugerować sam tytuł, to numer wspominkowy, patrzący z nostalgią na zmieniającą się rzeczywistość i wyrażający tęsknotę za old schoolem. Temat niby oklepany, ale w zestawieniu z klimatycznym, przyjemnie wylewającym się z głośnika podkładem i wpadającym w ucho refrenem sprawdza się świetnie. It ain't nothing like hip-hop music!

Nasza recenzja "The Return of the Magnificent"

Wspólny kawałek Jazzy Jeffa i Eminema z 1998 roku

Rhymefest - Bring It Back

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>