Lupe Fiasco o "Tetsuo & Youth" - "To nie jest album dla moich nowych fanów"

W tym tygodniu oprócz "B4.DA.$$" premierę miał jeszcze jeden krążek rapowy od artysty dużego kalibru. Mowa o piątym oficjalnym albumie Lupe Fiasco "Tetsuo & Youth" (dostępnym już w polskiej dystrybucji), który spotkał się z falą pozytywnych opinii od fanów i rozpływających się w zachwytach recenzentów. Nierzadko spotyka się też wypowiedzi, zestawiające go z najlepszymi dokonaniami w karierze chicagowskiego MC.

Nie obyło się zarazem bez ciekawych, wartych zacytowania wypowiedzi Wasalu, który w trakcie rozmowy z DJ'em Skee stwierdził, że "Tetsuo & Youth" to nie album, po którym ktoś może zostać jego fanem. MC poruszył też kwestię swojej relacji i wygasającego kontraktu z wytwórnią Atlantic Records, oraz odniósł się do tematu singli radiowych w jego karierze.

O "Tetsuo & Youth":

Nie sądzę, żeby ten album przysporzył mi nowych fanów. Nie wydaje mi się, że możesz kupić tę płytę i zostać fanem Lupe. To naprawdę dobry album, ale nie to było jego celem. Chodziło mi raczej o zaspokojenie potrzeb dzieciaków, którym jednak czegoś brakowało w poprzednich dwóch płytach, nastawionych bardziej na sprzedaż. I nie mówię tu nawet o "Food & Liquor II"
(nasza recenzja)- ten album nagrałem z nastawieniem "Mam już dość Atlantic Records, chcę odejść, macie album numer cztery". Na "Tetsuo...", kiedy już wygasa mój kontrakt i rozstaję się z tą wytwórnią, postanowiłem dać fanom to, czego pragnęli. Stwierdziłem, że dam im to, ponieważ myśleli, że już mnie na to nie stać, a to żaden problem, mogę tak nawijać całymi dniami.

Podczas wywiadu raper poruszył też kwestię znaczenia singli radiowych w jego karierze:

Nie jestem pewien czy teraz ich potrzebuję, to zależy. Z jednej strony swoje największe sukcesy odniosłem właśnie radiowymi singlami - to one płacą moje rachunki, wysyłają moje małe siostrzyczki do szkoły i tak dalej. Zarazem jednak myślę, że jestem obecnie w takim punkcie życia, gdzie artystycznie czuję ogromną wolność, i naprawdę mnie to nie obchodzi. Mam gdzieś radio. Nie zależy mi na recenzentach, ani na bloggerach. Czuję się tak, jakbym miał 16 fanów, których wskazałem, i pomimo, że nawet o tym nie wiedzą , to zerkam na nich i tworzę muzykę specjalnie dla nich.

Cały wywiad z DJ'em Skee możecie obejrzeć poniżej.

Okładka, tracklista, singiel i teledysk z "Tetsuo & Youth"

Nasze recenzje: "Food & Liquor II", "Food & Liquor", "Lasers"

Lupe Fiasco Talks "Tetsuo & Youth" and His New Phase In Life

Tagi: 

Komsi
Swietna plyta imo lepsza od badassa. Ktos mi podpowie co to za sampel w kawalku Mural?
Charles
Polecam Rap Genius tam dużo info mają :) Sampel jest z: Cortex - Chanson D'un Jour D'hiver youtube.com/watch?v=ngcTfQBQjF8
Komsi
Ok, dzieki wielkie ;). Słyszałem już ten sam sampel u Logica i tak myslalem skad go znam :D
Charles
oo to nie chyba nie skojarzyłem, na płycie czy na mixtape'ie? Mnie zaskoczył sampel w Mick Jenkins - Healer, bo to ten który przerobili do Fabolous - Thim Slick :)
tytan
Najlepiej ten sampel wykorzystał Curren$y w kawałku "Mary". Magia!
Charles
Mi bardziej podchodzi B4.DA.$$, choć muszę przyznać że kawałki takie jak "They. Resurrect. Over. New." czy zwłaszcza "Choppa" miażdżą :D

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>