Drap Rap HH Fest - Waldemar Kasta, PMM, Polska Wersja, Pokój Z Widokiem Na Wojnę i inni

Miejsce: 

MOSiR, ul. Łąkowa 59, Reda

Data: 

2014-05-31 17:00

Już 31 maja w Redzie odbędzie się trzecia edycja festiwalu DRAP RAP HH FEST. Swoją obecność na festiwalowej scenie w tym roku potwierdzili tacy artyści jak: WALDEMAR KASTA, PMM, POLSKA WERSJA, POKÓJ Z WIDOKIEM NA WOJNĘ czy ZELO PTP. Impreza startuje o godzinie 17:00 - wstęp jest bezpłatny.
Odbywać się to będzie na boisku piaskowym przy MOSIR (przy stadionie).

Line up:

WALDEMAR KASTA
PMM (Polski Mistrzowski Manewr)
POLSKA WERSJA
POKÓJ Z WIDOKIEM NA WOJNĘ (Juras & Koras)
ZELO PTP
SHIMELL & PEPE (KSC)
DEJWID & DRKN
PROPAGANDA (Qfi & Dopek)
PEŁEN POZYTYW
TOCZEK/PRUS

Dodatkowo w ramach konkursu na support wyłoniliśmy następujące ekipy, które otrzymają szanse zaprezentować swój materiał na scenie DRAP RAP 31 maja 2014:

DAGADE
KAZ


Prowadzenie: MC YAH + EDZIO i DJ GRADU
OFICJALNE AFTERPARTY - BROTHER'S CLUB (UL. GDAŃSKA 35), od 24:00

Przed częścią koncertową zapraszamy również serdecznie na zawody, które odbędą się 31.05.2014 w redzkim Skateparku jako impreza towarzysząca festiwalowi DRAP RAP. Zaczynają się one o godzinie 10:00.

DRAP RAP to inicjatywa bazująca na doświadczeniach wcześniejszych festiwali muzycznych organizowanych w Redzie (takich jak Rafineria czy eReFeN). Reaktywacja idei koncertów rapowych, odbywających się w otwartej przestrzeni miasta spowodowana była bardzo dużym zapotrzebowaniem mieszkańców Redy na tego typu wydarzenia, a które po ostatniej Rafinerii po prostu się nie odbywały. Walkę podjęła zatem nowa kierowniczka kultury – Paulina Piotrowska wraz z Maciejem Emowskim odpowiedzialnym za dobór artystów. Dodać warto, że w poprzednich edycjach rapowego festu grali między innymi O.S.T.R., 2cztery7, Blady Kris, Brahu, Emowski, Sandra a także Dwazera. Dlaczego „DRAP RAP”? Chcieliśmy drapnąć trochę rapu dla mieszkańców Redy, podrapać gusta muzyczne i wydrapać na mapie regionu miejsce na RAP. Mamy nadzieję, że drapać rap będziemy już cyklicznie!
 

Pierwszy DRAP RAP odbył się w 2012 roku w redzkim amfiteatrze. Oprócz trójmiejskich składów takich jak D.O.D. (Zawodnik & Kaszalot), Emowski & Qfi, Primore Cru czy też pochodząca częściowo z Poznania i z Redy ekipa Szara Eminencja na scenie pojawili się znani w całej Polsce: Borixon (który zagrał pierwszy z koncertów promujących jego najnowszą płytę “Rap Not Dead“), Kajman (promujący płytę “K2″), Żółf (Fenomen) oraz Kali (promujący płytę “Gdy zgaśnie słońce“, która miała tego dnia oficjalną premierę).
W roku 2013 festiwal zgromadził już blisko 1000 osób, a na scenie DRAP RAP vol.2 gościliśmy między innymi takich raperów jak: PIH, LUKASYNO, NON KONEKSJA czy BRADDU.

Oficjalne wydarzenie DRv3 na fb: https://www.facebook.com/events/595900837144664/
Strona DRAP RAP 2014: http://mdk.reda.pl/content/drap-rap-hip-hop-fest-vol3
Fanpage: https://www.facebook.com/draprapreda

:)
BOOM!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>