Snoop Doggy Dogg feat. Kurupt "Every Dogg Has His Day" (Produced by Dr. Dre) (Ot tak #154)

Minęło prawie 10 lat odkąd legendarny label Death Row Records oficjalnie zakończył swoją działalność w otoczce niesławy i bankructwa. Mimo to niespełna dekadę później nadal ukazują się w sieci kolejne niepublikowane numery, nagrane w okresie rozkwitu gangsta rapu na zachodnim wybrzeżu i dominacji wytwórni Suge Knighta na hip-hopowym rynku. Jedną z takich perełek zaprezentuję wam dzisiaj.

Dzięki krótkiej reinkarnacji Death Row pod postacią Wide Awake Entertainment mieliśmy okazję usłyszeć sporą porcję kawałków, które nie doczekały się oficjalnej premiery w czasach największych sukcesów wydawnictwa. Nadal jednak w archiwum spoczywa dobre kilka tysięcy utworów wszystkich artystów, którzy przewinęli się przez owiany niesławą label w latach 1992-2006. Są wśród nich m.in. takie petardy jak "Every Dogg Has His Day" - pierwotnie nieznane nawet największym fanom Death Row. Utwór powstały w 1994 roku na luźnej sesji nagraniowej, który można z powodzeniem zaklasyfikować jako freestyle. Nie zmienia to jednak faktu, że takich numerów dzisiaj brakuje nie tylko na zachodnim wybrzeżu, ale i w całej rap grze. Mroczny bit autorstwa niezawodnego w tamtych latach Dr. Dre, który rok wcześniej powędrował na inny niewydany kawałek Kurupta i Slip Capone'a pt. "Mysery", idealnie komponuje się z jadowitą nawijką Kingpina i DOGGY Dogga. Genialne flow obu panów, ostre pancze i "attitude" za którym tęsknimy - młodzi, niepokorni oraz pełni ikry. Przed wami Snoop DOGGY Dogg oraz Kurupt Tha KINGPIN w swoim primie demolujący kolejną nieprzeciętną produkcję Doktora D-R-E. #DeathRowFinest

reklama
Westsider
Dokładnie !!! moje marzenie to zrobienie takiej płyty w dzisiejszych czasach !! niestety mało to prawdopodobne do tego kupili by to tylko koneserzy..
shiit
Heh kurupt jak lamar na zdj.
pytanie do mietka
czemutylko drejowi nie wystaje ucho?
Mateusz Natali

Najważniejsze, że jako producent Dre miał wtedy ucho ;)

Pyramid
Hmm, wysłuchałem i nie zaprzeczę - Kurupt i Doggy Dogg robią swoje ale ten bit nie jest jakoś specjalnie zajebisty. ;)
doggcatcher
mieczysław jesteś pewny że ten bit wyprodukował dre? mi to nie brzmi jak dre,bardziej jak daz
Westsider
mietek masz tego mp3? możesz gdzies wrzucić

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>