2sty piątym Młodym Wilkiem Popkillera 2013

dodano: 2013-11-20 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 24)

2sty ('88) - warszawski raper i producent, nazywany też królem niekonwencjonalnych blendów. Charakteryzuje go różnorodność działań, otwartość na muzyczne eksperymenty, zabawa słowem oraz luźne, niekiedy nietrzeźwe podejście do życia. Do tej pory znany przede wszystkim z działalności beatmakerskiej i blendowej, od jakiegoś czasu notujący wyraźny i ciężki do przeoczenia progres na raperskiej niwie.

To jest też obecnie głównym celem 2stego - pokazać, że to rap stoi u niego na pierwszym planie. Jeszcze 2-3 lata temu w szeregach duetu Tłusty Kot był po prostu poprawnym MC ze stołecznego podziemia, którego ksywka nie przewijała się raczej w czołówce młodych rapowych talentów, jednak postęp poczyniony w ciągu ostatniego roku-półtora naprawdę zaskakuje i robi wrażenie, utwierdzając nas też w przekonaniu, że to idealny moment na zaprezentowanie szerszej widowni tej strony jego twórczości, jak i idealny moment na "wystawienie na front" w Młodych Wilkach.

Krystalizacja stylu i podejmowanych rozwiązań, słyszalna praca nad unikalnością nawijki, skonkretyzowanie treści a zarazem odważne kombinowanie z flow i łamanie tempa - wszystko to czyni z niego jednego z lepiej odnajdujących się na newschoolowych bitach młodych MC a my niezmiernie ciekawi jesteśmy, jak przebiegać będzie dalszy rozwój. W tekstach poznamy go z różnej strony - od poważniejszych wspominkowych opowieści i refleksji, poprzez luźne jointy i melanżowe odpały aż po braggi ukierunkowane na chamską stylówkę. "Puzzle", nazywane przez Tłustego rozliczeniem z podziemiem i osobistym katharsis trafiły w lipcu finalnie do sklepów, oferując nam sporo historii z życia rzuconych na klasyczne bity z mocno undergroundowym posmakiem i będąc zarazem zamknięciem tej stylistyki w twórczości warszawiaka i ostatnim elementem przed nową drogą.

Start do tejże jest idealny - 2sty ma już na koncie Złotą Płytę (jako producent za "Kilka Numerów O Czymś" Małpy) i 10 milionów odsłon (na blendzie Soboty z Weekendem "Ona Tańczy Dla Mnie"), jeśli chodzi o rap i w pełni własne projekty dopiero rozwija jednak skrzydła. "Puzzle" uznaje natomiast za preludium do poważnej raperskiej twórczości i "właściwego, nowego 2stego", którego mamy usłyszeć na tworzonym obecnie albumie planowanym na 2014 rok.

PS. Przy okazji warto wspomnieć, że to numer 2stego zatytułowany "Stre$" będzie pierwszym solowym singlem z płyty Popkiller Młode Wilki 2013, zobrazowanym teledyskiem kręconym notabene w bułgarskiej Albenie podczas Student Camp Summer Fest.

ZOSTAŃ 12-TYM MŁODYM WILKIEM - szczegóły

Rozmawiał: Mateusz Natali

Zdjęcia/Montaż: Jacek Kowalczyk

2sty piątym Młodym Wilkiem Popkillera 2013

2sty - Kto 2 Ma Ten Styl? (Official Video)

2sty - Pod Prąd (produkcja: O.S.T.R. / piano: Nerwus)

2sty - Życie to dziwka prod. Natz

05. Hary x Funk Monster - I w lecie spadnie śnieg (+2sty, Dj Długi)

JodSen x 2sty x Gedz - 1 Liga (prod. SherlOck)

 

mewa
dawac koscieja!
CO2
myślałem, że maksymalnie po prawej to Kuba Knap
Wojcieszek
2sty kot to dobry rap ziomek!
m
Małpa ma złoto? Płyta to przecież nielegal, więc złota chyba oficjalnie nikt nie przyznał. Czy się myle?
Mateusz Natali

Płyta sprzedawana była podziemnie, ale oficjalnie przez Asfalt Shop więc katalogowana i za sprzedaż 15 tysięcy Małpa otrzymał Złoto :)

dsaf
asfalt records
rap
Wiadomo props, ale odnosze wrażenie ze ta seria bedzie najslabsza pod względem wyborów- coś czuje że w 12 bedą odrzutki z poprzednich edycji + bardzo mało znani wacki :)
inimiti
HAHA, no Redakcjo, żart Wam się udał, prawie uwierzyłam, że te nowe Młode Wilki, a teraz prosimy prawdziwą listę młodych rap-graczy ;)
blał
"2sty ma już na koncie Złotą Płytę (jako producent za "Kilka Numerów O Czymś" Małpy) i 10 milionów odsłon (na blendzie Soboty z Weekendem "Ona Tańczy Dla Mnie")" Jest sens promować takiego kogoś? Póki co to cienizna.
ggoipuio
dawać Ensona!
mrozikbang
Hade z zetenwupe!
mała.
słuszny kot.
Rafciu
Peja 6 Młody Wilk, a O.S.T.R 11. Potwierdzone info
Prawdziwy
huczu hucz nie zdziwie się jak będzie tam
2sty fan
Kiedy pokaże się zapowiadany singiel? Mniej więcej... Mateusz możesz zdradzić?
popeye
lebsze bity niz nawijka tyle w temacie
popeye
*lepsze
Maslooooo
Trochę śmiech, biorąc pod uwagę fakt, że 2sty ma większy fejm niż popkiller.
the last one
najsmiesniejsze jest to, ze kolo mysli, ze wymyslil blendy buahahahahahahahahahahahahaha
RAPZIOMEK
gdzie jest DANNY ?????????????????????????????????????????????????????????????
mientix
najwyższa pora na tłustego kota w tym projekcie. "Młodzi wilcy" to zajebista opcja

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>