Zostań jednym z Młodych Wilków 2013! - część konkursowa

Patrząc na to, ile osób pytało o to, czy w Wilkach można jakoś "wziąć udział", jak i na coroczne dyskusje, dlaczego ten a nie ten, postanowiliśmy - podobnie jak pierwowzór naszej inicjatywy czyli amerykański XXL Freshmen (czego nie ukrywamy) - przeznaczyć jedno miejsce w składzie dla osoby pochodzącej z "wyboru ludu". We Freshmanach od dwóch lat funkcjonuje podobna zasada i dzięki niej do składów dołączyły takie postaci jak Iggy Azalea i Dizzy Wright, których we własnej selekcji nie zmieściła redakcja magazynu XXL. U nas dwunaste miejsce przeznaczone będzie dla osoby, którą wyłonią czytelnicy i która dołączy do 11-tki wybranej przez naszą redakcję. Nie będzie to jednak otwarte głosowanie na zasadzie "lajków/udostępnień", bo po pierwsze nijak nie jest to miarodajne, gdy patrzy się na to, co zdobywa dziś jaki odzew a po drugie otworzyłoby to furtkę dla bekowego głosowania na Kruli i im podobnych.

Konkurs podzielony będzie na dwa etapy - pierwszy to wysyłanie zwrotek, z których wyłonimy 10 osób, drugi to głosowanie słuchaczy na to, który z dziesięciu ma dołączyć do grona Młodych Wilków.

 

HARMONOGRAM I REGULAMIN:

ETAP 1 (15.11-26.11)

1) Pod tym adresem znajdziecie bit, do którego będzie można dogrywać swoje zwrotki o długości 8 wersów. Ma być  to gotowa ósemka, która w wypadku zwycięstwa w tej formie dołączona zostanie do gotowego kawałka Młodych Wilków 2013 i po dokręceniu ujęć do klipu opublikowana na równych prawach, co wszystkie. Pętla bitu nie jest jednak finalna i główna, bardziej wyjściowo-tajemnicza, nie chcemy bowiem dopuścić do tego, by podkład osłuchał się wszystkim, zanim jeszcze pojawi się właściwy numer.

2) Zwrotki, by brać udział w głosowaniu NIE MOGĄ zostać opublikowane w Internecie przed premierą całego kawałka, tzn. całkowitym zakończeniem części konkursowej. Niech pierwszy kontakt słuchaczy ze zwycięską "ósemką" nastąpi razem z video. Samowolna publikacja jest dyskwalifikująca.

3) Razem ze zwrotką zgłaszający się raper podesłać musi premierowy i ekskluzywny numer na autorskim bicie, który znajdzie się w wypadku wygranej na płycie Popkiller Młode Wilki 2013 - na równych prawach z całą resztą, z szansą na zobrazowanie teledyskiem. Numer musi być gotowy, przesłany w 3 ścieżkach - pilot (mp3), acapella (wav) oraz instrumental (wav), by można sprawnie dopasować go w procesie masteringu do całego albumu. Gwarantujemy, że nie opublikujemy samodzielnie przesłanych numerów osób, które nie zwyciężą w konkursie oraz rzecz jasna nie rościmy żadnych praw do tych utworów.

4) Zgłoszenie wysłane musi być na specjalnie do tego celu utworzony adres mlodewilki3@gmail.com.
- Konkursowe zwrotki muszą być dodane w formie załącznika, w formacie mp3
- Dodatkowo w treści znaleźć musi się link do pobrania acapelli zwrotki w formacie wav
- A także link do utworu przeznaczonego docelowo na płytę Popkiller Młode Wilki, w podanej wyżej formie - 3 ścieżki (pilot mp3, acapella wav, instrumental wav)
- W temacie wiadomości prosimy wpisać swoją ksywkę a w treści napisać parę słów o sobie i ewentualnie o dotychczasowym dorobku.

5) Czas na wysyłanie zwrotek upływa 26.11.2013. o godzinie 12:00

6) Spośród wszystkich przesłanych nam (i nie opublikowanych w Internecie zgodnie z punktem drugim) zwrotek wybierzemy 10 najlepszych naszym zdaniem osób i poddamy je pod otwarte głosowanie wśród czytelników Popkillera. Redakcja wybierać będzie w oparciu o konkursowe zwrotki, nie o utwory na płytę - pełnią one formę uzupełniającą.

7) Listę zakwalifikowanych do drugiego, głównego etapu podamy 27.11.2013.

ETAP 2 (27.11.-3.12)

1) Głosowanie czytelników za pośrednictwem Popkiller.pl trwać będzie równo tydzień, od 27.11.2013 do 3.12.2013. Zależy nam na jakości, a nie ilości, dlatego głosować będzie można jedynie jednorazowo i nie interesuje nas nabijanie 'łapek' czy odsłon a konkretne głosy konkretnych osób.

2) Po zamknięciu głosowania niezwłocznie (3 lub 4.12.2013) poinformujemy zwycięzcę, który zobowiązany będzie przyjechać do Warszawy w terminie 7 lub 8.12.2013 (sobota/niedziela) w celu nakręcenia ujęć do jego zwrotki oraz przeprowadzenia wywiadu - takiego samego, jaki widzicie przy okazji sylwetki każdego Młodego Wilka. Koszt przyjazdu zwycięskiej osoby na plan oczywiście pokrywamy - kwestię doprecyzować indywidualnie trzeba jedynie w wypadku przyjazdu zza granicy. O ewentualnej niemożności pojawienia się w tym terminie trzeba poinformować nas odpowiednio wcześniej (jeszcze przed zamknięciem głosowania), byśmy byli w stanie ustalić awaryjny termin.

3) Niedługo po wyborze nastąpi ujawnienie kto został "Młodym Wilkiem czytelników", razem z wywiadem, a następnie premiera teledysku do wspólnego utworu całej 12-tki oraz premiera płyty.

STR
Temat dowolny?
teoemes
No, właśnie, jaki temat, skoro to ma być zgrane później z innymi zwrotkami?
Mateusz Natali

Temat powitalno-braggowy, tak jak w poprzednich edycjach, zwrotka ma na celu przedstawienie danej osoby i zaprezentowanie jej stylówki, bez żadnego konkretnego narzuconego z góry tematu :)

ad
A czy kawalek moze byc z featuringem. Oczywiscie chodzi o ten dodatkowy ktory ewentualnie zostanie umieszczony na plycie
Mateusz Natali

Tak, byle featuring nie 'zajmował' więcej miejsca niż główny wykonawca

:)
Na co zwracacie uwagę ? jakość nagrania ma znaczenie ? i jeśli ktoś nagrywa dla siebie w domu nie udostępniając w internet to ma mniejsze szanse, jak to wygląda?
Mateusz Natali

Przede wszystkim znaczenie ma poziom, jakość również (ona zawsze nawet siłą rzeczy wpływa na odbiór), ale kozacka zwrotka w słabszej jakości ma szanse się wybronić - zdziwilibyście się na jakim sprzęcie nagrana była zwrotka KęKę rok temu ;)

62 510
A dodatkowy kawałek może być nawet na takim dosyć słabym bicie? Postanowiłem że poświęcę swój kawałek z płyty - jedyny na moim bicie, racja że słaby ale własny :) a na płytę wstawi się inny albo też ten jeśli to nie przeszkadza skoro by był na Wilkach
Mateusz Natali

To jakim numerem się 'zareprezentujesz' w wypadku wygranej zależy od Ciebie, byle był to numer premierowy i przeznaczony tylko na ten album :)

LNTK
Co macie na myśli przez autorski bit (kawałek na płytę)? Muszę go sam zrobić czy wystarczy że mam do niego prawa, np. przez kupno albo, że mi kumpel wysmażył?
Mateusz Natali

Po prostu żeby nie był to instrumental, tylko bit przeznaczony dla Ciebie na ten numer, to kto dokładnie go zrobił nie jest ważne :)

Wojciech
Mateusz a na jakim sprzęcie Kękę wtedy nagrywał?
mmmm
Ej, redakcjo. Możliwe jest, że to przez sobotnią porę poranną, ale nie do ogarniam jedną rzecz: "A także link do utworu przeznaczonego docelowo na płytę Popkiller Młode Wilki, w podanej wyżej formie - 3 ścieżki (pilot mp3, acapella wav, instrumental wav)" Znaczy się, może to być na jakimś hotfile'u etc., przykładowo spakowane rarem?
Mateusz Natali

Tak jest, link do zewnętrznego serwera z paczką rar zawierającą podane wyżej ścieżki. Acapella po miksie już.

mmmm
A i jeszcze jedno: acapellki surowe czy z efektami?
bandziorno
Zmiksowane.
hahahaha
Ematei wygra!
Karim
Czyli zwrotka konkursowa jako mp3 a dodatkowy kawałek jako 3 formy ??
Mateusz Natali

Zwrotka jako mp3 + acapella zwrotki jako wav. A dodatkowy kawałek w 3 ścieżkach - cały, acapella i bit, żebyśmy elegancko mogli go złożyć z resztą albumu w przypadku wygranej :)

LUZAK
Najgorsze jest to, że słuchacze głosują. Ten kto ma większą ilość znajomych itp. to jest górą.
Mateusz Natali

Głosują, bo ma to być 'Wilk publiczności', ale od pewnego etapu, więc same znajomości nic nie zdziałają, żeby dostać się do dziesiątki, na którą głosować będą ludzie trzeba przejść nasz redakcyjny bufor oceniający tylko umiejętności :)

mmmm
I jeszcze jedna myśl mnie naszła. Mam strasznie brudne sample - wiadomo, nielegale. Jednakże Wasza płytka będzie w oficjalnym obiegu, zatem jak wyglądałaby kwestia czyszczenia sampli? Czy najzwyczajniej z bitem z brudnymi próbkami nawet nie pochodzić?
Mateusz Natali

Nie będzie w oficjalnym obiegu, płyty Młodych Wilków wydawane są podziemnie i nastawione na promocję poszczególnych osób a nie sprzedaż :)

LNTK
Czyli bit z shadowville.com przeszedłby? Można je wykorzystywać niekomercyjnie, do zarabiana hajsu trzeba kupić licencję.
Mateusz Natali

Hm, chyba nie, bo tutaj już jakieś kruczki mogą grać rolę :)

Poł Poł
Nie skumałem opcji "Pilot (w mp3)". Chodzi o gotowy zmiksowany kawałek (w sensie acapella z bitem)?
Mateusz Natali

Tak jest, pilotażowa wersja czyli gotowy kawałek po miksie

joł
Tu są tak debilne pytania że ja już widzę tych KOTÓW co się zgłoszą :)
ELO
pobijam
Anonim
Jest problem z pobraniem podkładu

Strony

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>