Popkiller Młode Wilki 2013 - start akcji!

dodano: 2013-11-15 17:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 19)

Uczestnik drugiej edycji Młodych Wilków, KęKę, dopiero co zadebiutował na trzecim miejscu notowania OLiS, czego rok temu nie podejrzewałby chyba nikt... Również my, choć pisaliśmy wtedy: "mimo, że Kę jest najstarszym ze składu Młodych Wilków 2012 to jesteśmy pewni, że najlepsze dopiero przed nim" i cieszymy się z faktu, że te przewidywania pokryły się z rzeczywistością, jak i z faktu, że mogliśmy dołożyć do tego swoją małą cegiełkę. Piszemy o tym w tym miejscu z jednego powodu - po długim oczekiwaniu mamy wielką przyjemność ogłosić start trzeciej "tury" naszej akcji, a wygląda na to, że ubiegłotygodniowe podium OLiS'u dla "Takich Rzeczy" w piękny sposób symbolicznie zamknęło edycję ubiegłoroczną. Edycję, która od pierwszej wyraźnie się różniła, ale też oceniamy ją za ewidentnie udaną. Teraz po wielu miesiącach pracy odsłaniamy nasz skład po raz trzeci. Co czeka na Was w Młodych Wilkach 2013?

Przede wszystkim za cel stawiamy sobie to, by nie stać w miejscu, lecz rokrocznie małymi krokami rozszerzać działania i sprawiać, by Wilki mogły dać jak najwięcej - zarówno uczestnikom, jak słuchaczom. Co roku uczymy się na własnych błędach i kolejne miesiące poświęcamy temu, by następna edycja przebiła poprzednią. W tym roku również spotkacie kilka innowacji, o których w szczegółach poniżej. Najważniejsza zmiana brzmi - każdy będzie miał szanse zostać dwunastym Młodym Wilkiem, dzięki otwartemu konkursowi na ostatnie miejsce (tak, wracamy do 12-tki, zgodnie z zapowiedzią 16-tka w edycji 2012 była wyjątkiem). Zdecydowaliśmy się otworzyć furtkę na głos słuchaczy, a o wszystkim przeczytacie na dole tego wpisu.

Jak wyglądała obecna sytuacja startowa? Od startu pierwszej edycji Młodych Wilków na scenie zmieniło się wiele, by nie powiedzieć, że wszystko... Zamknięty wcześniej mainstream otworzył się na oścież przed młodymi MC a do wydania legalnego albumu nie trzeba już gromadzonego przez lata doświadczenia w podziemiu. Powiem więcej - teraz to nie tyle raperzy szukają wytwórni, co wytwórnie szukają raperów. "Znów mamy czasy, kiedy to wytwórnie wypuszczą wszystko." - napisał ostatnio siedzący w branży od wielu lat dziennikarz Marcin Flint. Sam fakt hologramu znaczy coraz mniej, a granica między legalem i podziemiem zatarła się na dobre a młodzi MC pierwsze sensowne wydawnictwa zaczynają nagrywać już z kontraktem. Dlaczego o tym piszemy? Bo jako że całkowicie zmieniły się realia, to i my musieliśmy inaczej podejść do kwestii "hologramów". Sam fakt, że ktoś nawiązał kontakt z wytwórnią nie oznacza, że z miejsca staje się na tyle znany, że nie potrzebuje promocji. Nie działało to "z automatu" już dwa lata temu, ale teraz jest tym bardziej widoczne, a niektóre młode twarze wspierane przez znaczące labele mają i tak mniejszą rozpoznawalność niż podziemni MC, których braliśmy pod uwagę dwa lata temu. Dlatego nie tyle patrzyliśmy na to "czy ktoś jest już gdzieś", co na to, co jest i powinno być przed nim i po pierwsze na ile warto go wyróżnić, za to, co już pokazał a po drugie - na ile udział w akcji może pomóc mu w dalszym rozwoju. W tegorocznej selekcji - podobnie jak w poprzednich (m.in. Vixen, Śliwa, Buka, Jopel) - obok osób z undergroundu (i to niekoniecznie z "mainstreamu podziemia") są więc też osoby z kontraktami, brak za to osób górujących zdecydowanie nad resztą w kwestii popularności. Są odkrycia ostatnich miesięcy, jak i postacie, które zdążyły pokazać już w podziemiu, co potrafią. Są też również rzecz jasna jak co roku nasze "czarne konie".

 

Jak wyglądać będzie harmonogram całości?

- Od jutra (16.11.2013) dzień po dniu będziecie poznawać po jednej osobie z wybranej już 11tki. Sylwetka i krótkie bio zostaną wzbogacone krótkim videowywiadem oraz kilkoma wybranymi numerami prezentującymi umiejętności danego Wilka.

- Od razu po podaniu sylwetek ruszy Czysta Forma, tegoroczna innowacja, wzorowana na prezentowanym przy okazji Freshmenów cyklu XXL Freestyle, która obcinając wszystkie dodatki i zbędne tu udogodnienia pozwoli każdemu zaprezentować esencję swojego stylu i możliwości - około minuta czasu, jedna sceneria, brak bitu i pełna dowolność w wypełnieniu tego czasu własnym rapem (lub nie rapem, można robić co się chce - pełen freestyle).

- Po ujawnieniu wszystkich i wyborze 12 Wilka otrzymacie teledysk do wspólnego numeru Młodych Wilków 2013, a następnie nadejdzie czas na premierę specjalnej płyty, na której poza posse-cutem znajdą się solowe numery całej 12tki - w pełni premierowe i eksluzywne. Album podobnie jak w ubiegłym roku będzie dostępny do darmowego pobrania lub odsłuchania a także do nabycia w limitowanej ilości - preorder ruszy na dniach za pośrednictwem http://sklep.popkiller.pl.

- Gdy poznacie już klip i płytę przyjdzie pora na Wielką Imprezę Promocyjną Popkiller Młode Wilki 2013, która będzie okazją do wysłuchania jak na żywo radzą sobie "nowe" Wilki. Więcej szczegółów odnośnie samej imprezy otrzymacie w swoim czasie.

- Tak jak w ubiegłych latach możecie spodziewać się teledysków do wybranych solowych numerów z płyty Popkiller Młode Wilki... a także innych niespodzianek, które póki co wolimy dopracowywać po cichu. Zerkniemy m.in. wstecz - w sposób dość niestandardowy i niebanalny.

 

A jeśli chodzi o wspierające nas w tym roku osoby...

- Producentem bitu do wspólnego utworu jest tym razem SoDrumatic. Dla O.S.T.R.'a i jego producenckich skillsów wieczne brawa i szacunek i zmiana nie wynika z jakichkolwiek tarć - uznaliśmy po prostu, że dobrze wprowadzić urozmaicenie i uhonorować w ten sposób najlepszego naszym zdaniem producenta rapowego roku 2012. Staramy się wciąż dbać również o swego rodzaju kontrast przy okazji wspólnego numeru - młode talenty wrzucać na bit możliwie "najlepszego z najlepszych" i producenta, przy którym pewni jesteśmy, że poradzi sobie z pakietem różnorodnych i przekrojowych styli. Dodatkowym aspektem tego wyboru był też fakt, że coraz więcej rodzimych MC próbuje swoich sił na "nowszych" klimatycznie bitach, dzięki czemu tym razem trochę łatwiej mieli oni, niż zwolennicy klasycznych podkładów. SoDrumatic postawił jednak na złoty środek a o efekcie przekonacie się sami już niebawem.

- Wspólny numer nagraliśmy podobnie jak w ubiegłym roku w studiu Otrabarwa u DJ-a Deszczu Strugi i Czarnego HIFI. W tym miejscu swoje albumy nagrywają najlepsi MC w kraju a profesjonalne w pełni warunki do pracy pozwalają naszym młodym adeptom wycisnąć to, co w nich najlepsze.

- Produkcją klipu zajęła się ceniona ekipa 9MM Filmz. W ubiegłym roku video robiliśmy sami, postanowiliśmy jednak wprowadzić podział ról, by każdy mógł zająć się na 100% swoim aspektem. I była to dobra decyzja, bo efektem jest najlepsze zdecydowanie video spośród wszystkich trzech wspólnych młodowilczych numerów. 9MM ma na koncie m.in. klip do numeru "Nikt mi tego nie dał, nikt mi tego nie zabierze" Młodego M ze Słoniem, który to klip dobija do 9 milionów odsłon. Kto wie, może i nasze video osiągnie piękny siedmiocyfrowy wynik?

- W tym roku pierwszy raz udało nam się wykonać wspólne zdjęcie całej ekipy (w formie 'zacieniowanej' widzicie je u góry), a fotografię wykonał znany i ceniony od lat w hip-hopowym środowisku Marcin Szambelan. Okładka samego albumu to natomiast dzieło Lucasa Guli (m.in. "Milczmen Screamdustry" Laikike1'a czy "Hipocentrum" Peerzeta)

- Patronatem medialnym Młode Wilki 2013 objęły CGM.pl oraz RBL.TV. Jak co roku akcję śledzi i wspiera również grono czołowych polskich wytwórni hip-hopowych, za co serdecznie dziękujemy.

 

KONKURS - ZOSTAŃ JEDNYM Z MŁODYCH WILKÓW 2013 (szczegóły)

Patrząc na to, ile osób pytało o to, czy w Wilkach można jakoś "wziąć udział", jak i na coroczne dyskusje, dlaczego ten a nie ten, postanowiliśmy - podobnie jak pierwowzór naszej inicjatywy czyli amerykański XXL Freshmen (czego nie ukrywamy) - przeznaczyć jedno miejsce w składzie dla osoby pochodzącej z "wyboru ludu". We Freshmanach od dwóch lat funkcjonuje podobna zasada i dzięki niej do składów dołączyły takie postaci jak Iggy Azalea i Dizzy Wright, których we własnej selekcji nie zmieściła redakcja magazynu XXL. U nas dwunaste miejsce przeznaczone będzie dla osoby, którą wyłonią czytelnicy i która dołączy do 11-tki wybranej przez naszą redakcję. Nie będzie to jednak otwarte głosowanie na zasadzie "lajków/udostępnień", bo po pierwsze nijak nie jest to miarodajne, gdy patrzy się na to, co zdobywa dziś jaki odzew a po drugie otworzyłoby to furtkę dla bekowego głosowania na Kruli i im podobnych. Konkurs podzielony będzie na dwa etapy:

- Publikujemy pętlę bitu, do którego będzie można dogrywać swoje zwrotki o długości 8 wersów. Będzie to gotowa ósemka, która w wypadku zwycięstwa dołączona zostanie do gotowego kawałka Młodych Wilków 2013 i po dokręceniu ujęć do klipu opublikowana na równych prawach, co wszystkie. Pętla bitu nie będzie jednak finalna, bardziej wyjściowo-tajemnicza, nie chcemy bowiem dopuścić do tego, by podkład osłuchał się Wam, zanim jeszcze pojawi się właściwy numer. Zarazem zwrotki, by brać udział w głosowaniu NIE MOGĄ zostać opublikowane w Internecie przed premierą całego kawałka, tzn. zakończeniem części konkursowej. Niech pierwszy kontakt słuchaczy ze zwycięską "ósemką" nastąpi razem z video. Razem ze zwrotką podesłać trzeba premierowy i ekskluzywny numer, który znajdzie się w wypadku wygranej na płycie Popkiller Młode Wilki 2013 - na równych prawach, z szansą na zobrazowanie teledyskiem.

- Spośród wszystkich przesłanych nam (i nie opublikowanych w Internecie) zwrotek wybierzemy 10 najlepszych naszym zdaniem osób i 27 listopada, od razu po zakończeniu ujawniania sylwetek wybranej już 11-tki, poddamy je pod otwarte głosowanie wśród czytelników Popkillera. Głosowanie trwać będzie tydzień a następnie poinformujemy zwycięzcę, który w okresie 7-8 grudnia (sobota i niedziela) będzie zobowiązany przyjechać do Warszawy w celu przeprowadzenia wilczego wywiadu oraz dokręcenia ujęć jego zwrotki do teledysku. Niedługo potem nastąpi premiera wspólnego numeru całej 12-tki. Koszt transportu oczywiście pokrywamy.

PEŁNE SZCZEGÓŁY CZĘŚCI KONKURSOWEJ, LINK DO KONKURSOWEJ PĘTLI BITU, TERMINARZ ORAZ ADRES DO WYSYŁANIA ZWROTEK

 

Akcję Popkiller Młode Wilki 2013 zrealizowaliśmy dzięki pomocy:

- UrbanCity www.urbancity.pl
- B3 Clothes www.b3befree.com
- OutsideWear www.outsidewear.pl
- Diamante Wear www.diamante-wear.com
- Zhaftujsie.pl www.zhaftujsie.pl
- Otrabarwa www.facebook.com/OtrabarwaStudio
- SoDrumatic Productions www.facebook.com/SoDrumatic
- 9MM Filmz www.youtube.com/user/9mmfilmz
- Marcin Szambelan Photography www.facebook.com/Marcin.Szambelan
- Karwinski.pl www.facebook.com/karwinski.tomasz
- Lucas Gula www.lucasgula.com/

Patronat medialny:

- CGM.pl
- RBL.TV

BISZ x MŁODE WILKI 2013 x POPKILLER.PL

KęKę zapowiada Popkiller Młode Wilki 2013 - start 15.11.

Bela
Komentarz został usunięty przez moderatora.
ZiołoOG
wasza akcja jest wspaniała, pozdro. Czekam na nowe twarze, a może ktoś z podziemia kto ma fame jedno albumowy np. Reno?
pozdroforumek
ahhahha kurwa reno w mlodych wilkach
xyzzzzzzzzzzzzzzz
Piekielny powinien się znaleźć na Młodych Wilkach, szkoda tylko że Planeta ANM nie będzie..
Kubuś
Queba, JNR, Kuban, Kuba Knap
KELEB
ERIPE,OXON,DUHU,QEBONAFIDE
StreXoz
Dajcie Skora.
StreXoz
Dajcie Skora.
TenCoUkradłAlfabet
Dawać Skora, TomBa, Quebo, Edizza i Pjentaka !
MłodyWilk
Z.B.U.K.U !!!!
JvcxkQTS
Weź stąd wypierdalaj
xdxd
GUUUUUUUZIOR młody wilk, wiadomo !!
Eklips
Revo byłby znakomitym Młodym Wilkiem. Ma fajny głos, oryginalne flow i wydaje mi sie, ze moglby wnieść coś ciekawego do całej akcji. http://youtu.be/E6EqqukPgjw?t=3m3s - polecam.
Izzy
ale bym się cieszyła, jakby BeeRTe albo Diament się załapali... :)
sadeczanin
KacperNPM koles robi fajny rap, moglby sie pokazać
Prawdziwy
Baku już lepiej a dobre to by było gdyby huczu hucz się pojawił czemu by nie
hh-fan
ja bym tu widział Kleszcza
kulfa
ja k k k kliszczyka tyz
tomekzwykly
stwierdzam ze na psy schodzi pojecie rapu w tym kraju

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>