Małpa & 2Sty "Kilka Blendów O Hajsie, Jointach I Dupach" - recenzja

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Pop, Recenzje
dodano: 2010-04-24 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)
2Sty pokazał się fanom szalonych rapowych jazd już parę razy. Poczynając od szokującego i zdobywającego popularność metodą śnieżnej kuli blendu Hemp Gru "To jest to" i "Coco Jamboo" Mr. President, poprzez zbierający parę innych pomysłów połączonych z rapem autora "Jamnik Mixtape" aż po bity na kilku undergroundowych produkcjach. Takich jak "Kilka Numerów O Czymś" Małpy, niewątpliwym odkryciu ubiegłego roku.

Teraz jednak przeszedł samego siebie. Na warsztat wziął wokale ze wspomnianego krążka toruńskiego MC - i zrobił z nimi coś, co ortodoksyjnego truskula może przyprawić o zawał serca.
Tym razem Tłusty udowodnił niedowiarkom, że w kwestii muzycznej jest naprawdę chorym człowiekiem. Znaczna część pierwszego odsłuchu blendtape'u upływa na myśli "Nie wierzę w ten mix stary". Najbardziej abstrakcyjne i niewyobrażalne muzyczne połączenia, rozwinięte dalej na zasadzie kolejnych skojarzeń i przyprawiające nas o coraz większe zdumienie. Gdy słyszymy Małpę lecącego na "Baby one more time" Britney Spears to japa sama się cieszy, gdy bit zmienia się na "Lucky" tejże samej Brygidy a miejsce Małpy zajmuje Peja ze swoim "Szacunkiem Ludzi Ulicy" to łapiemy się za głowę i zaczynamy bać się tego, co dzieje się w chorym umyśle warszawskiego raperoproducentoblendera. Gdy cytat z tego numeru "Nie oprę swej kariery o beef przez jakąś ksywę" staje się wprowadzeniem do "My" Mesa opartego na bicie z "Sacrum" Meza ostatecznie kapitulujemy. Dobijają nas Manieczki, Wixa z Radomia i Tatu a kropkę nad i stawiają komentarze gości - mamy Tłustego, hostującego blendtape NC Maćka czy nestora melanżowej familii nC - Słomkę Seniora. Zbyt epicko!

Ciekawi jesteśmy też reakcji Małpy, który słysząc ze swoich ust osadzone na techno-bitach takie mądrości jak "Daję Ci dziwki, biorę seks i używki, dupa lubi najbardziej seks i medytację" czy "Dziewczyny mają w dupie gówno" mógł zakrzyknąć słowami starszego Słomy "Nie kocham Cię Tłusty, nie kocham Cię!". Szkolne 5 dla 2Stego za szaleństwo 3ste jak krew dziewicy!

PS. Materiał nabyć możecie na www.blendy.pl - śpieszcie się, bo to już końcówka
/
mistrzowski blendtejp, szalony 2sty
Jose
"Wciąż myślę chujem jak krew dziewicy" jak mogliście o najważniejszym wersie zapomnieć! ;)
jaca
to jest szalone, ale na jeden odsłuch z ciekawości, nic więcej
Kurt
Klasyk wśród blendów!
EastSide
Po 5 latach na głównej :D
VDC
chore i zajebiste! respect chlopaki
:P
materiał na propsie. 5
Alex793
Warto sobie o tym przypomnieć, bo to jak na razie najlepszy album 2010!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>