Fokus

Fokus

dodano: 2017-12-01 20:00 przez: MaxFloRec (komentarze: 0)

Dziś premiera "REsetu". Choć to już 4. pełnoprawny album Pokahontaz, to 1. nagrany w duchu lat 90. Za jego klasyczne brzmienie odpowiada wrocławska ekipa White House. Płytę promuje 5 teledysków. Wczoraj na MaxFloRecTV trafił najnowszy z nich – do utworu „Czarne lustra” z gościnnym udziałem Boba One'a.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-07-13 16:14 przez: MaxFloRec (komentarze: 0)

Na MaxFloRecTV wprost z Danii trafił dziś (13.07) nowy klip Rahima i Fokusa. Obraz towarzyszy oldschoolowemu utworowi pt. „Stawiam dziś”. To już trzeci, po „Nowym rozdziale” i „Kalendarzach”, singiel zwiastujący kolejny album artystów

Najnowszej propozycji muzycznej Pokahontaz nie towarzyszy specjalna filozofia. – „Stawiam dziś” to numer reprezentatywny dla naszej nadchodzącej płyty, gdzie muzycznie wracamy do korzeni. Przy tym jest jednak stosunkowo lekki w odbiorze, w dobrym tego słowa znaczeniu – mówi Rahim. – Może w klipie nie ma słońca, plaży i wody, ale uznaliśmy, że klimatycznie to dobry utwór na wakacje – dodaje.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-06-06 16:29 przez: MaxFloRec (komentarze: 0)

Dziś, 6.06, na MaxFloRecTV trafiła 2. odsłona nowej płyty Rahima i Fokusa. „Kalendarze” to singiel z udziałem młodego rapera i wokalisty – Tymka. Utworowi towarzyszy teledysk w całości nakręcony w Katowicach. Za produkcję numeru, jak i całej nadchodzącej 4. płyty Pokahontaz, odpowiada wrocławski duet White House.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-02 15:00 przez: MaxFloRec (komentarze: 0)

6.06 (wtorek) do sieci trafi drugi po „Nowym rozdziale” zwiastun kolejnej płyty Rahima i Fokusa. Singiel zatytułowany będzie „Kalendarze”. Gościnnie pojawi się w nim przedstawiciel młodego pokolenia polskiego rapu, Tymek. Tymczasem już w najbliższy piątek, 2.06, Pokahontaz wystąpi w Kopenhadze

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-19 16:54 przez: MaxFloRec (komentarze: 1)

Producent składu MeriDialu, 1/3 grupy Heavy Mental, artysta solowy (album „4 takty”) i główny producent najnowszej płyty KRS-One'a – Młody. Dziś, 19.05, ten uznany beatmaker i raper dołącza do grona zawodników MaxFloRec. Pod tym szyldem wyda swój 2. solowy krążek. Pierwszy singiel zwiastujący album już na MaxFloRecTV!

dodano: 2016-05-13 11:00 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 0)

„Z archiwum twarzy” to pierwszy w historii MaxFloRecTV, a jednocześnie jeden z pierwszych w Polsce, klip nakręcony w technologii 360 stopni. Wideo promuje platynowy już krążek „Optymistycznie” Buki & Rahima. Sprawdźcie ukryte w nim niespodzianki! I życzymy milej zabawy. Wideo nakręcone zostało w katowickim klubie Garage. Za jego realizację odpowiada grupa filmowa Przedmarańcza.

video
dodano: 2015-12-08 15:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

„Serum” to siódmy singiel promujący „Reversal”, czyli ostatnie wydawnictwo Pokahontaz. Przypomnijmy, że krążek uzyskał już status złotej płyty. Producentem utworu jest DrySkull. Wokalnie Rahima i Fokusa wsparł w nim Wuzet. Za realizację klipu odpowiada zielonogórska ekipa Sky Piastowskie. W klipie przelewa się krew, pojawiają się (nie)ludzkie wnętrzności, ciekły lateks, zdjęcia rentgenowskie, a demonicznie ucharakteryzowani raperzy zasaiadają na tronach.

kategorie: Film, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-05-29 20:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Prezentujemy kolejny odcinek dokumentalnej serii Red Bull Tour Bus: Wspólna Scena! Czwarta część to wycieczka po mniej znanych rozdziałach w historii sceny hip-hop w Katowicach - mieście bardzo ważnym dla ogólnopolskiego dorobku tej muzyki. W filmie udział wzięli Rahim, Fokus, Jajonasz i Gano. Koncert w Katowicach odbędzie się 16 czerwca w Parku Boguckim.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-04-21 14:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Beef Palucha z Fokusem (sprawdź tutaj), będący pokłosiem kooperacji reprezentanta Pokahontaz z Dodą już na dobre przycichł. Poznaniak w ostatnim wywiadzie z Wujkiem Samo Zło pokusił się o, wydaje się, dość zaskakującą dla słuchaczy wypowiedź...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Wywiady
dodano: 2015-01-31 19:00 przez: Karolina Dobkowska (komentarze: 10)

W ubiegłym roku do sklepów trafił ich najnowszy wspólny album pod szyldem Pokahontaz - z Fokusem i Rahimem spotkaliśmy się we Wrocławiu, by porozmawiać o płycie, jej odbiorze, nietypowych okładkach, magicznych inspiracjach czy nagraniowych planach.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-11-05 17:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 6)

Do "Reversalu" podszedłem z rozsądnym dystansem. O ile single - a w szczególności znakomicie wyprodukowany przez Zetena "Habitat" - spodobały mi się, to doświadczenie zwane "Rekontaktem" nauczyło mnie, że nawet utalentowani i dobrze uzupełniający się raperzy wcale nie muszą gwarantować świetnej płyty. Czasami po prostu brakuje iskry, uniwersalności, która zachęca słuchacza do regularnego powracania, nawet jeśli nie do całego materiału, to przynajmniej do poszczególnych utworów. "Reversal" jest ewidentnie kontynuacją drogi obranej poprzednio. Drogi, która ostatecznie prowadzi w to samo, niezbyt ekscytujące miejsce.

recenzja
dodano: 2014-08-30 18:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 6)

Na sklepowych półkach leżą jeszcze ciepłe egzemplarze najnowszej płyty Pokahontaz. Ja osobiście jeszcze nie miałem okazji się z nią zapoznać, ale to dobra okazja by sobie przypomnieć, najlepszy moim zdaniem, album grupy. Mowa o debiutanckiej "Recepturze", która nie tylko się nie zestarzała, ale wręcz nabrała wartości i w roku 2014 jest świeższa niż wiele obecnych premier hip-hopowych.

wydarzenie
dodano: 2014-05-21 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 4)

One2Pablo ma zaszczyt zaprosić na tegoroczny festiwal Hip-Hopowy KNW Fest w Kaniowie. Gwiazdą wieczoru będzie legenda  światowego rapu - Afu-Ra! Poza nim usłyszymy sporo dobrego polskiego hip-hopu, m.in: Fokus, Trzeci Wymiar, Z.B.U.K.U., Heavy Mental, Młody PSZ. Ponadto na festiwalu nie zabraknie dodatkowych atrakcji, włącznie z telebimem na którym będą transmitowane mecze MŚ 2014!

Już dziś można nabyć bilety poprzez oficjalną stronę festiwalu: www.knw-fest.pl oraz w wyznaczonych punktach sprzedaży. Do końca maja cena biletu to zaledwie 15 PLN!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-04-17 12:42 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"Reversal" – taki tytuł będzie nosić najnowszy album Pokahontaz, z którego singiel niedawno Wam przedstawialiśmy. Premiera krążka jeszcze przed wakacjami. Repertuar koncertowy zespołu powiększy się o nowe numery już w maju Rok 2005 to "Receptura", rok 2012 – "Rekontakt". Z kolejną płytą Pokahontaz nie mogło być inaczej – jej tytuł również zaczyna się od „re”...

kategorie: Galerie, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-03-06 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

To już pewne: Rahim i Fokus kończą nagrywać nową płytę spod szyldu Pokahontaz. Za sobą mają też zdjęcia do pierwszego klipu zwiastującego album. Na planie pojawili się fani i przyjaciele zespołu. Premiera teledysku w połowie marca na MaxFloRecTV, dziś za to u nas więcej szczegółów oraz fotorelacja z planu.

Strony