Videowywiady

Videowywiady

video
dodano: 2017-01-17 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Ubiegły rok w karierze SB Maffiji to przełom i prawdziwe domino - od powołania do życia własnego labelu, poprzez wydanie 1 płyty, pokrytego Złotem "H8M4" Białasa, po pierwsze podpisane kontrakty i kolejny album duetu Solar/Białas. A wraz z tym ogromny przyrost zainteresowania, hype'u i fanów. Przez cały ten okres duet nie pojawił się przed kamerą we wspólnym wywiadzie (udzielał ich jedynie Solar), dla nas Białas zrobił jednak wyjątek - sprawdźcie więc pierwszy od dłuższego czasu videowywiad z Solarem i Białasem, który przeprowadziliśmy przy okazji imprezy w klubie BAL oficjalnie kończącej ich współpracę z Prosto!

video
dodano: 2017-01-15 19:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Ostatnie kilka lat w karierze KęKę to ciągła krzywa wznosząca - rok 2016 przyniósł pełnoprawną inaugurację własnego labelu oraz pokryte podwójną platyną "Trzecie Rzeczy". Początek nowego, 2017, był więc idealną okazją do rozmowy z radomskim MC - a spotkaliśmy się tuż przed zorganizowanym przez Live2Listen koncertem w warszawskiej Proximie, oczywiście wyprzedanym.

dodano: 2016-12-29 17:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Koniec roku to okres podsumowań, ale i zapowiedzi. U nas za to pora na ostatni tegoroczny wywiad, który równocześnie podsumowuje pewien etap jak zapowiada kolejny. Na początku roku spotkaliśmy się z trójką naszych ubiegłorocznych Młodych Wilków, Żabsonem, Ad.M.ą i Wac Toja, by porozmawiać o tym, ile zmieniło się u nich w ciągu pół roku od 4 edycji naszej akcji. Materiał z przyczyn technicznych utknął w naszych szufladach, lecz teraz w pewien symboliczny sposób zamkniemy nim klamrą rok 2016 jak i czwartą odsłonę Wilków - ogłaszając także w odpowiedzi na Wasze liczne pytania, że 5 edycja Młodych Wilków zbliża się coraz większymi krokami i w roku 2017 zdecydowanie możecie się jej spodziewać!

video
dodano: 2016-12-24 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Tradycyjnie pod bożonarodzeniową choinkę mamy dla Was jeden z zaległych zagranicznych wywiadów, o które często nas pytaliście. W przeszłości były to m.in. rozmowy z Big Daddy Kane'em czy Joeyem Bada$$em, teraz na wigilijny wieczór przygotowaliśmy wyczekiwaną przez wielu rozmowę z Soulja Boyem!

Tagi:
dodano: 2016-12-11 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Na świeżo po środowym koncercie, prezentujemy 15-minutowy wywiad z jednym z najgorętszych młodych MC's za Oceanem, tegorocznym Freshmanem XXL'a, reprezentującym Carol City w Miami Denzelem Curry. Urodzony w 1995 r. artysta w szaleńczym tempie przebija się na rapowe salony, zbierając niezliczone pochwały od krytyków i zgarniając coraz więcej fanów na całym świecie.

Na jego warszawskim koncercie w Proximie pojawiło się kilkaset osób, a poziom energii, którą autor "Imperial" wniósł na scenę, był naprawdę imponujący. Po koncercie usiedliśmy natomiast na backstage'u z sympatycznym MC i porozmawialiśmy m.in. o ciemnej, nieznanej z telewizji stronie Miami, ogromnym znaczeniu muzyki i przesłania 2Paca w życiu Denzela, definicji życia według zasad Thug Life, freestyle'owym cypherze w ramach akcji XXL Freshmen (z Lil' Yachtym czy Lil' Uzi Vertem), wpływie konwersacji z Andre 3000 w 2014 roku na karierę Curry'ego, planach na najbliższe 5 lat czy fascynacji Gwiezdnymi Wojnami.

video
dodano: 2016-12-08 21:47 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Czwartkowy wieczór to idealna pora na 2 część wyjątkowej konwersacji z dawno nie słyszanym Grammatikiem! W rozmowie przeprowadzonej w Asfalt Shopie w związku z premierą winylowego wydania "EP+" przelecieliśmy przez masę ciekawych tematów, od sentymentalnych wspominek przez nieznane ciekawostki, aż do chwili obecnej. O czym pogadaliśmy w drugiej połowie?

O tym, czy wciąż znaleźć można młode składy inspirujące się "Światłami Miasta"; o brzmieniu "Psi" Eldo i inspiracji Leszka chicagowskim drillem czy o nowej płycie A Tribe Called Quest. Dowiecie się również czy Jotuze wciąż śledzi scenę hip-hopową i czy Noona kusi by mocniej na nią wrócić po projekcie HV/Noon.

video
dodano: 2016-12-06 20:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

Mimo wieloletniej ciszy zespół Grammatik darzony jest niesłabnącym sentymentem wśród polskich słuchaczy. Eldo, Jotuze, Ash i Noon wychowali całe hip-hopowe pokolenie, a "Światła Miasta" do dziś są ścisłym rapowym kanonem. Dawno nieaktywną formację (w składzie Eldo, Juzek i Noon) udało nam się złapać w Asfalt Shopie, który przyczynił się do winylowego wydania ich debiutanckiego "EP+", jak i wznowienia "Świateł". Czy mogliśmy przyszykować dla Was lepszy mikołajkowy prezent?

W pierwszej części videowywiadu porozmawialiśmy o znaczeniu "EP" w dorobku grupy, o tym, jak pierwotnie miały nazywać się "Światła Miasta", jakie znaczenie miał Internet w początkach polskiego hip-hopu, jaka historia stała za bitem do "Szansy" Fenomenu, który bit przeznaczony na "Muzykę Klasyczną" dostał finalnie Eis, jak tercet ocenia powrót Eisa w numerze PRO8L3Mu a także czy ponowne spotkanie przy wydaniu reedycji zaowocować może również powrotem samego Grammatika.

dodano: 2016-12-04 19:10 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 0)

Tegoroczny wrzesień okazał się prawdziwą ofensywą nowojorskiego rapu w Polsce, a wszystko za sprawą Jeru The Damajera, który w różnych częściach naszego kraju zagrał kilkanaście koncertów. Reprezentant Gang Starr Foundation świętował z polską publicznością 20-lecie premiery swojego drugiego krążka i przypomniał wszystkie klasyczne kawałki, jakie zdołał nagrać w latach dziewięćdziesiątych. Nasze drogi z Jeru zbiegły się przy okazji jego olsztyńskiego występu, przed którym postanowiliśmy spontanicznie zadać kilka rzeczowych pytań brooklyńskiemu artyście. Brak odpowiedniego sprzętu był naszą największą bolączką, zmuszeni byliśmy więc chwycić za to, co mieliśmy akurat pod ręką. Wspólne starania zaowocowały prawie 14-minutową rozmową z Jeru, a jej zapis video i tematy, które poruszyliśmy, znajdziecie w dalszej części artykułu.

video
dodano: 2016-11-23 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Wczoraj obejrzeliście pierwszą część tegorocznej wizyty w nowym mieszkaniu VNM-a i wywiadu połączonego z rywalizacją w Fifę. Dziś pora na drugą połowę i - jak przystało na piłkarskie starcie - drugie 45 minut rozmowy a także kolejne dwa mecze. Na ten moment stan meczowy to 1-1 a ostatnia rywalizacja zakończyła się mocno jednostronnie. Co będzie dalej?

video
dodano: 2016-11-22 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Rozmowa, którą przeprowadziliśmy z VNM'em w jego kawalerce po wydaniu "Etenszyn: Drimz Kamyn Tru" to niezaprzeczalny klasyk. Przez te 4 lata zmieniło się sporo, a my z okazji powołania DeNekstBest oraz wydania "Klaud N9jn" i "DeNekstBest Mixtape" ponownie odwiedziliśmy V'a w mieszkaniu - już nowym i o sporo wyższym standardzie, o czym wiecie z tekstów elbląskiego MC.

Tym razem doszło też do prawdziwej rywalizacji a między VNM i Ematei śmiało wstawić można "VS". Sprawdźcie dlaczego i krótko przed premierą "Halflajf" wpadajcie z nami na kolejną wyczekiwaną odsłonę VNMTV Cribs!

video
dodano: 2016-11-21 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Z Paluchem złapaliśmy się przy okazji poznańskiej imprezy DJ-a Decksa, by porozmawiać o: nadchodzącym albumie "Ostatni Krzyk Osiedla"; udziale w oficjalnym remiksie "All The Way Up"; kempowym koncercie z KęKę i ewentualnej współpracy; tym, która z jego dotychczasowych płyt była największym skokiem w karierze a także tym, na czym skupiać się a czego unikać, gdy rapera spotka szybki wzrost popularności.

dodano: 2016-11-13 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Na koniec naszych relacji z zaoceanicznych wojaży mamy wyjątkowy wywiad, przeprowadzony w nowojorskim Central Parku w słoneczne niedzielne popołudnie, tuż przed naszym wylotem z powrotem do Polski. Wyjątkowy z kilku względów - akurat tak się złożyło bowiem, że w ten sam weekend, w który my przylecieliśmy z Warszawy, do Big Apple zawitał Mike Mass - mój znajomy MC mieszkający na stałe na Florydzie, z którym nawiązałem muzyczną współpracę drogą online, a jej efektem był wyprodukowany przeze mnie i opublikowany 2 tygodnie wcześniej na kanale Prosto TV singiel "Like That".

Nie mogłem więc przepuścić okazji, aby poznać Mike'a osobiście - w piątkową noc trafiliśmy zatem na jego zaproszenie na domówkę na Brooklynie, gdzie przyjęto nas jak rodzinę (That's one of my best friends - and I just met him! - przedstawił mnie Mike na wstępie), a dzień później udało mi się złapać z raperem z Detroit, o którym już kiedyś pisałem na Popkillerze - Priestem, który z wielką chęcią oprowadził nas po Manhattanie i poopowiadał o życiu w NYC. Potem do parku, gdzie siedzieliśmy, dobił też Mike ze swoim kumplem i producentem Beyobe, także poznałem wszystkich ze sobą, po czym przysiedliśmy na skałkach w słynnym Central Parku i ucięliśmy sobie luźną, a zarazem niezwykle ciekawą i inspirującą pogawędkę.

Tagi:
dodano: 2016-10-31 20:45 przez: Marcin Natali (komentarze: 3)

W minione wakacje Hopsin po raz pierwszy odwiedził Polskę, grając koncert w warszawskiej Iskrze. Tuż po występie udało nam się złapać go na obszerną i interesującą rozmowę, którą mamy dla Was w idealnie dopasowane do zakręconej i kontrowersyjnej twórczości rapera Halloween!

Hopsin opowiedział nam o byciu niezależnym artystą, wspomnieniach ze wspólnego pływania kajakami z fanami, tym jak ocenia sukces Desiignera w kontekście swojego numeru "No Words", co uważa o "White Privilege II" Macklemore'a, jak wspomina pobyt w Ruthless Records pod rządami byłej żony Eazy'ego E oraz jakie ma plany co do swojego nowego labelu Undercover Prodigy. Porozmawialiśmy także o aktorskiej zajawce, robieniu bitów i producenckich inspiracjach oraz o znaczeniu numerów takich jak "Die This Way".

Tagi:
video
dodano: 2016-10-24 19:20 przez: Mateusz Natali (komentarze: 30)

Jak mogliście przekonać się z wczorajszej pierwszej części - nasza rozmowa z Bobbym Brackinsem w jego hollywoodzkiej rezydencji okazała się poruszać wiele przeróżnych tematów.

Nie inaczej jest w drugiej połowie wywiadu - porozmawialiśmy z Bobbym m.in. o tym, jakie były jego największe wyzwania jako autora tekstów; czy woli działać na froncie czy za kulisami jak "szara eminencja"; dlaczego lubi pomagać młodym artystom przy ich pierwszych hitach (jak Tinashe przy "2 On" czy przy nadchodzącym debiutanckim singlu młodszej siostry Miley Cyrus); o początkach DJ-a Mustarda i sekrecie jego fenomenu; o tym, dlaczego nagrany wspólnie z Andersonem .Paakiem numer ukazał się finalnie bez zwrotki .Paaka; a także o pracy z Diplo i nadchodzącym projekcie tworzonym w kooperacji z Mad Decent.

video
dodano: 2016-10-23 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Hollywood Hills, Bel Air, mieszkający po sąsiedzku Charlie Sheen, Wiz Khalifa czy Christina Aguilera. Nas zaprosił tam do siebie Bobby Brackins - raper, producent i tekściarz z Oakland, współpracownik G-Eazy'ego, Ty Dolla $igna czy YG, autor tekstów do multiplatynowych hitów takich jak "Loyal" Chrisa Browna czy "2 On" Tinashe, błyskotliwa postać z nosem do hitów, wyjątkowo sprawnie odnajdująca się w muzycznym biznesie.

Zapraszamy do sprawdzenia pierwszej połowy naszej kalifornijskiej pogawędki z Bobbym, w której porozmawialiśmy o życiu w Hollywood, pracy jako autor tekstów, drodze G-Eazy'ego do sławy, powodach oddania "Loyal" Chrisowi Brownowi czy unikatowości sceny muzycznej Bay Area!

Strony