Videowywiady

Videowywiady

video
dodano: 2017-09-21 16:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

W większości naszych videowywiadów kręcimy się głównie wokół tematyki muzyki i niuansów z nią związanych, rozmawiamy merytorycznie i obszernie o nowych wydawnictwach, planach. Jednak pomyśleliśmy, że warto dodatkowo ukazać naszych rozmówców z innej perspektywy, prześwietlić ich na wylot niczym rentgen i pomóc wam dowiedzieć się ciekawostek, których w standardowych popkillerowych wywiadach nie znajdziecie...

W rentgenowym odcinku 15-tym gościmy Filipka, który opowiedział m.in. o swojej najcięższej freestyle'owej walce, idolach z dzieciństwa czy filmowej postaci, w którą chciałby się wcielić.

Tagi:
video
dodano: 2017-09-19 20:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Dlaczego z rapu siana nie ma taki kot jak Reno?" pytał nie tak dawno Quebonafide w "Znakach Zapytania" i zdecydowanie jest to jedna z zagadek, na którą wielu z nas szuka odpowiedzi. Kultowy "Następny Level" wyznaczył do dziś nieosiągalną poprzeczkę pod kątem punchline'ów i błyskotliwości w 'szpilkowym punktowaniu' i obserwowaniu rzeczywistości a "Dobre Czasy" pozostają dla wielu najlepszym letniakiem w historii polskiego rapu.

Pisaliśmy Wam niedawno o tym, że Reno sugerował na swoim FB, że zbliża się nowy projekt - na płockim Polish Hip-Hop Festivalu udało nam się złapać z bełchatowskim MC przed kamerą i wyciągnąć od niego trochę konkretów!

Tagi:
video
dodano: 2017-09-13 15:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Ostatnie półrocze to dla PlanaBe przełomowy okres - nabrał wiatru w żagle, wykręcił ogromny hype a teraz atakuje debiutanckim albumem "Insomnia". Z reprezentantem QueQuality porozmawialiśmy o szalonych miesiącach po Młodych Wilkach, wyprawie marzeń z Quebonafide do Nowego Jorku i Toronto, o sukcesie "Hollywood$" czy wreszcie o tym, czego spodziewać się po ukazującym się w piątek legalnym debiucie.

dodano: 2017-09-07 20:03 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Ostatnie miesiące to w życiu i karierze Bedoesa wyjątkowo burzliwy i gorący okres - z bydgoskim raperem spotkaliśmy się na Polish Hip-Hop TV Festivalu w Płocku, by porozmawiać właśnie na temat zmian, wydarzeń i planów. Posłuchaliśmy o nadchodzącym drugim albumie, spotkaniu z Bonezem i Raf Camorą w Berlinie, głośnym singlu "Gustaw" czy zmianie muzycznego spojrzenia. Dowiedzieliśmy się również jak udało mu się tak szybko schudnąć oraz co dał mu beef z Filipkiem.

Tagi:
video
dodano: 2017-09-03 20:15 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Na początku zeszłego miesiąca prezentowaliśmy Wam nasz wnikliwy, prawie 25-minutowy wywiad z The Underachievers, nakręcony przed ich warszawskim koncertem. Dziś mamy dla Was drugą część tej rozmowy i zarazem pierwszy amerykański odcinek (nie licząc młodowilczego wywiadu z The Blu Manticiem) naszego cyklu Rentgen, zawierającego luźniejsze, nie tylko muzyczne pytania

Jakie są ich ulubione numery początku lat 2000.? Jak wyglądałaby ich wymarzona supergrupa rapowa? Jakie zmiany wprowadziliby w świecie, gdyby mieli taką władzę? Dlaczego nie byliby teraz tu, gdzie są, gdyby nie... Harry Potter? AKTHESAVIOR i Solace (Issa Gold) przed naszą kamerą, runda 2!

video
dodano: 2017-08-22 20:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Najpierw przebojem wdarł się na scenę robiąc furorę w Żywym Rapie, a potem zniknął, by po dwóch latach wrócić całkowicie odmieniony, z nowym spojrzeniem i podejściem na wiele spraw, celując w mainstream oraz karierę sportową. Z Arabem spotkaliśmy się na festiwalu Wolin Hip-Hop Camp i porozmawialiśmy o jego przemianie i skończeniu z jaraniem, planowanym legalnym debiucie "Kosmos" czy zapowiadanym starcie w MMA.

Tagi:
video
dodano: 2017-08-20 19:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Kolejna niedziela, kolejna zagraniczna rozmowa na Popkillerze - tym razem pora na prawdziwą legendę, jeden z najbardziej rozpoznawalnych rapowych wokali i twórcę niezliczonych klasyków. Przed Wami frontman Cypress Hill, B-Real, będący tuż przed premierą albumu kolektywu Prophets of Rage, który stworzył wspólnie z członkami Rage Against The Machine i Public Enemy!

W wywiadzie przeprowadzonym przy okazji Open'er Festivalu w Gdyni (lipiec 2017) rozmawialiśmy z B-Realem o nadchodzącym projekcie Prophets of Rage, o powstającym pierwszym od 7 lat albumie Cypress Hill, odrzuceniu bitu do kultowego "Jump Around" i przekazaniu go do House of Pain, stworzeniu postaci Dr. Greenthumba czy projektach w duecie B-Reala z Bernerem.

video
dodano: 2017-08-13 19:11 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Wywiad z D.I.T.C. przeprowadzony w 2010 w warszawskim Airport Hotel Okęcie przy okazji wizyty chłopaków w Polsce, kilka dni przed występem na łódzkim Outline Colour Festival to rzecz, z której jestem mega dumny.
Porozmawiać około 100 minut ze swoją ulubioną ekipą rapową na świecie, dopytać o wszystkie nurtujące kwestie a na koniec usłyszeć podziękowania za "pokazanie, że Polska wie o co chodzi w rapie" - bezcenne.

video
dodano: 2017-08-06 20:20 przez: Marcin Natali (komentarze: 3)

W zeszłym miesiącu do Warszawy zawitał wybuchowy, intrygujący duet rodem z nowojorskiego Brooklynu, członkowie kolektywu Beast Coast składającego się też z ekip Pro Era i Flatbush Zombies – czyli AKTHESAVIOR i Issa Gold, znani razem jako The Underachievers. Nam udało się porozmawiać z charyzmatycznym duetem na spokojnie przed ich warszawskim koncertem, czego rezultatem jest wnikliwy, ponad 20-minutowy wywiad, definiujący istotę twórczości i podejścia do muzyki UA.

AK i Issa opowiedzieli m.in. o swoich początkach i nagrywaniu „Indigoism”, wyjątkowym, osobistym znaczeniu singla „The Mahdi”, fascynacji obecną w ich tekstach teorią Indigo; tym, jaki wpływ wywarło na nich przesłanie 2Paca; a także o znaczeniu Prodigy’ego i twórczości Mobb Deep dla ich rozwoju. Zaprzyjaźnieni MC’s zdradzili też, czy możemy się spodziewać wspólnej płyty kolektywu Beast Coast, wspomnieli współpracę z Talibem Kweli, a także opowiedzieli o swoich najwspanialszych doświadczeniach muzycznych i solowych projektach.

video
dodano: 2017-08-03 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Jednym z głośniejszych elementów na mapie polskiego rapu był w lipcu konflikt Bedoesa z Filipkiem, który ostatnio skomentował dla nas Te-Tris. Z raperem z Milicza spotkaliśmy się w miniony weekend na festiwalu Wolin Hip-Hop Camp, gdzie mieliśmy okazję porozmawiać m.in. o beefie czy o wydanym dopiero co legalnym debiucie Filipka.

Czy będzie odpowiedź na 3 diss Bedoesa? Jak Filipkowi podobało się sparodiowanie jego stylu w "Rocket Jump"? Które wersy Bedoesa uznałby za najmocniejsze? Kto z dotychczasowych rywali w beefach najwyżej postawił poprzeczkę? Co Filipek uważa o komentarzach, że jest słabym raperem a kozackim freestyle'owcem? Czy udział w akcji Step Pick oznacza przejście z QueQuality do Stepu? Czy wejście na legal to krok milowy? O tych i innych rzeczach w naszym wywiadzie!

video
dodano: 2017-08-01 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Rok 2017 to zejście Te-Trisa na niższy pułap po podniebnych lotach, przejście na swoje i powrót do undergroundowej zajawy. "Tristape" zebrał masę pozytywnych komentarzy a my złapaliśmy Teta na festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę, by pogadać o tym co za nim ale i co przed nim.

Skąd decyzja by właśnie teraz całkiem się uniezależnić? Czy Tet odczuwa drugą młodość? Jak patrzy na okres trzymania głowy w chmurach pod szyldem FlyOrFly? Czy teraz czuje się bardziej naturalnie niż w mainstreamowych ramach? Czego można się od niego spodziewać w najbliższym czasie? O tych i o innych rzeczach rozmawiamy w wywiadzie.

Tagi:
video
dodano: 2017-07-24 17:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Z Tau spotkaliśmy się w Dniu Ojca, w atmosferze słonecznej Saskiej Kępy, by porozmawiać o jego najnowszym albumie "ON", który zadebiutował na 1 miejscu notowania OLiS. W drugiej części wywiadu porozmawialiśmy o Snoop Doggu zapowiadającym album gospel, haśle "Only God Can Judge Me" obecnym m.in. u 2Paca, o nawróconym członku Korn, fundacji ON a także spotkaniu z producentem Kendricka Lamara i działaniach Kendricka na rzecz młodzieży w Compton.

Tagi:
video
dodano: 2017-07-20 18:32 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Z Tau spotkaliśmy się w Dniu Ojca, w atmosferze słonecznej Saskiej Kępy, by porozmawiać o jego najnowszym albumie "ON", który zadebiutował na 1 miejscu notowania OLiS. Oprócz wrażeń odnośnie takiego wyniku pogadaliśmy m.in. o sporej dawce autokrytycyzmu obecnej na albumie, o niedawnym oświadczeniu w sprawie bycia molestowanym w dzieciństwie, o najnowszej płycie Kendricka Lamara i zawartym na niej dualizmie a także o... Zui śpiewającej gospel. Oto pierwsza część wywiadu!

Tagi:
video
dodano: 2017-07-05 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

W najbliższy piątek trafi do nas reedycja "Dziś w moim mieście" - z tej okazji postanowiliśmy wrócić do 2010 roku, gdy bracia Kaplińscy puszczali w świat swój jedyny wspólny krążek, równocześnie inaugurując działanie Koka Beats...

Krótko po ukazaniu się albumu przeprowadziliśmy w tandemie Mateusz x Daniel obszerny i ciekawy wywiad z duetem w nieistniejącym już klubie The Fresh - wywiad, który do tej pory nie był dostępny na Youtube (wisiał jedynie na naszym starym kanale Vimeo). Postanowiliśmy więc, że premiera reedycji to idealna okazja, by go przypomnieć...

dodano: 2017-07-02 21:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Ciężko pracujący, wszechstronnie utalentowany reprezentant brooklyńskiej szkoły rapu, który niedawno wystąpił w netflixowskim "The Get Down" w roli Grandmaster Caza, wcześniej w tym roku dzięki organizacji BIG idea zawitał do Warszawy, a nam udało się go złapać na obszerną, 25-minutową pogawędkę.

24-letni MC, mający na koncie występ na Hip Hop Kempie, opowiedział nam m.in. o fenomenie swojej popularności w Europie, współpracy i przyjaźni z Denzelem Currym, inspiracji Allenem Iversonem, porównaniach do Big L'a, ulubionych miejscówkach hip-hopowych w Nowym Jorku, fascynacji Kalifornią i jej wpływie na jego nadchodzący album, ostatnim projekcie "Uncharted", dostępnym wyłącznie na trasie koncertowej, jak i o... kontrowersyjnym pomyśle zbudowania muru na granicy USA i Meksyku. Zdradził też, w jakiej dziedzinie widzi się za 5 lat oraz odtworzył ulubioną scenę z filmografii Spike'a Lee.

Strony