Imprezowa twarz J Dilli - zabawne wspomnienie Omara

video
dodano: 2023-02-10 15:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 6)

Jak co roku, dla fanów hip-hopu luty upływa pod znakiem "Dilla Month" - jest to miesiąc, w którym wspominamy twórczość, geniusz i życie legendarnego, nieodżałowanego producenta z Detroit. W miniony wtorek James Dewitt Yancey, znany lepiej jako Jay Dee lub J Dilla, obchodziłby 49. urodziny, a dokładnie dzisiaj mija 17 lat (aż ciężko w to uwierzyć) od dnia, w którym twórca "Donuts" od nas odszedł. 

Często w wywiadach zagranicznych, kiedy tylko jest okazja, pytamy artystów, którzy znali Dillę, o wspomnienia z nim związane, i równie często serwują oni wspaniałe, pełne pozytywnych uczuć opowieści. W opublikowanej przez nas w niedzielę rozmowie z brytyjskim wokalistą soulowym Omarem, podzielił się on z nami swoim zabawnym wspomnieniem dnia, w którym poznał Dillę.

Nie od dziś wiadomo, że Dilla był tytanem pracy - potrafił siedzieć godzinami w studiu, a potem, aby się zrelaksować, wsiadał do auta i jechał do klubu nocnego. Na każde "Fall In Love" w dorobku artysty znajdzie się bowiem odpowiednik "Players"

Pod koniec Omar zdradza też, że obaj Panowie mieli również okazję współpracować w studiu nad wspólnym utworem...

Omar shares a funny J Dilla story: "J Dilla paid for my stripper"

Pełna rozmowa z Omarem pod spodem - a w niej m.in. również o historii collabo z Ol' Dirty Bastardem w numerze "Say Nothin'" czy duecie z Erykah Badu w "Be Thankful":

Omar - interview: working with Common, J Dilla; funny ODB story; Stevie Wonder; Ty; his classics

Tagi: 

SonKun
Nie będzie nigdy nikogo większego.. RIP Dilla Dawg!
Hmmm
Nikogo większego...? Wielkość w sztuce (elementem której jest muzyka) jest pojęciem mocno subiektywnym. Dla mnie najlepszym producentem jest Pete Rock. I uważam, że nie będzie większego. I co, nie mam racji? Opinia jest jak dupa - każdy ma swoją.
Shaolin Masta
A dla niego dilla .po to masz na górze nazwisko lub pseudonim zeby nie pisać pod każdym komentarzem : moim zdaniem. Wiadomo że to jego subiektywna ocena.
Shaolin Masta
Masz rację i on ma swoją racje. A tak pozatym Pete rock zajebisty
SonKun
Dzięki, że wytłumaczyłeś oczywiste, nie musiałem się produkowć hehe. A tak swoją drogą, też uwielbiam Pete Rocka xD pzdr
Anonim
Mathematics i Rza lepsi

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>