Kendrick Lamar

Kendrick Lamar

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-03-24 12:22 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 4)

"Y'all got 'til April the 7th to get ya'll shit together" - nawija Kendrick Lamar w "The Heart Part 4", swoim pierwszym kawałku wypuszczonym w 2017 roku. Ostatni wers członka TDE środowisko hip-hopowe odebrało jednoznacznie: 7 kwietnia to data premiery nowego LP autora "To Pimp a Butterfly".

dodano: 2016-12-19 11:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Osobiście nigdy chyba nie przestanę propsować Kemby, wcześniej znanego jako YC the Cynic - autora w mojej opinii jednego z najlepszych albumów mijającego roku - "Negus". To był zdedydowanie przełomowy rok dla młodego reprezentanta Bronksu, kolebki hip-hopu - zmiana pseudonimu, nowa płyta... I żeby tego było mało - niespodziewany występ u boku samego Kendricka Lamara!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2016-09-21 22:00 przez: Jędrzej Pawłowski (komentarze: 1)

Zaledwie dziewięć dni dzieli nas od premiery nowego, długo oczekiwanego albumu Danny'ego Browna pt. "Atrocity Exhibition". Dwa dni temu pochodzący z Detroit raper podzielił się kolejnym numerem z płyty. Na "Really Doe" gościnnie udzielili się Kendrick Lamar, Ab-Soul oraz Earl Sweatshirt, a dodatkowo za produkcję odpowiada Black Milk, który już wcześniej współpracował z Brownem przy okazji ich wspólnej EP-ki "Black and Brown!" wydanej w 2011 roku. "Really Doe" to czwarty singiel promujący to wydawnictwo - wcześniej mielismy okazję usłyszeć utwory "When It Rain", "Pneumonia" oraz "Rolling Stone". Biorąc pod uwagę poziom dotychczas wypuszczonych utworów, wygląda na to, że może to być jeden z najmocniejszych albumów tego roku.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-09-13 22:41 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

W ostatnim okresie Internetem wstrząsnęły zapowiedzi zakończenia kariery przez Lil Wayne'a. Teraz raper odniósł się do nich w nowym wywiadzie - a także do tego jak wygląda sytuacja między nim a Birdmanem oraz jak przyjął wsparcie od innych raperów, takie jak entuzjastyczne video od Kendricka Lamara.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-09-10 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Ostatnie komentarze Lil Wayne'a przebąkującego o zakończeniu kariery postawiły na nogi całe środowisko a wsparcie i propsy wyrażało wielu - nawet skonfliktowany niedawno z Weezym Young Thug. Jednak chyba najbardziej wyjątkową prośbę o dalsze nagrywki wystosował Kendrick...

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-07-29 14:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

"The Divine Feminine" - tak nazywa się album, który Mac Miller zapowiada nowym singlem z Andersonem .Paakiem. Follow-up "GO:OD AM" wyjdzie 16 września 2016 roku za pośrednictwem Warner Bros. Aktulnie ogłoszonymi goścmi na płycie są - oprócz wspomnianego .Paaka - Kendrick Lamar, Cee-Lo Green i muzyk jazzowy Robert Glasper. Mac prezentuje też okładkę nadchodzącej płyty.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-07-23 16:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 2)

Jeśli lew naprawdę jest królem zwierząt, to artyści, których zaprosił DJ Khaled na swoją nadchodzącą płytę są pewnie dla wielu królami muzyki. Na "Mayor Key" swój udział mają m.in. Nas, Jay-Z, Kendrick Lamar, Busta Rhymes, Travis Scott i Wiz Khalifa, a łącznie skład płyty tworzy ponad 30 dużych nazwisk. Przed premierą zaplanowaną na 29 lipca można sprawdzić kolejny singiel - gośćmi w "Holy Key" są Kendrick, Big Sean oraz Betty Wright.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2016-07-08 12:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 2)

Ekipa Black Hippy, czyli Jay Rock, Kendrick Lamar, Ab-Soul i ScHoolboy Q, prezentuje remix singla "THat Part" z płyty "Blank Face" ostatniego z nich. Album ScHoolboya wychodzi właśnie dziś (8.07), a odsłuch tego wydawnictwa jest już dostępny.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2016-06-22 16:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 3)

Na dzień 8 lipca 2016 fani Uczniaka z TDE czekają jak na Gwiazdkę. ScHoolboy nakręcił do zbliżającego się "Blank Face" trailer w gangsterskim klimacie, dając przy tym okazję do posłuchania fragmentu kolejnego utworu z follow-upu "Oxymoron". Reżyserią oprócz Jacka Begerta zajął się Dave Free z ekipy tHe Little Homies, którą to utworzył razem z Kendrickiem Lamarem - to właśnie ten duet realizował klipy do "To Pimp A Butterfly" K. Dota.

dodano: 2016-05-04 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Po śmierci Prince'a zapanował ponowny szał na jego muzykę, portale i artyści prześcigają się w komentarzach i wspomnieniach, a w samych Stanach sprzedano już kolejnych 500 000 sztuk płyt genialnego artysty - można narzekać na mechanizm pośmiertnego zainteresowania, ale można i eksponować to, co zostawił po sobie Prince. A są wśród tych materiałów nie lada kąski. Do Sieci trafiło np video z jamu w Paisley Park Studios w trakcie którego wokalista freestyle'ował na scenie wraz z Kendrickiem Lamarem!

video dnia
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2016-03-28 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Dlaczego: Pod koniec września zeszłego roku pisaliśmy o wystrzałowym remixie "Ain’t That Funkin' Kinda Hard On You?" z trzypłytowego wydawnictwa Funkadelic "First Ya Gotta Shake the Gate" z gościnną zwrotką Kendricka Lamara, a legendy funku postanowiły jeszcze wzmocnić uderzenie i do zestawu dorzucić ikonę kalifornijskiego rapu, Ice Cube'a. Niedawno prezentowaliśmy Wam audio, teraz pora na oficjalny teledysk. Sprawdzajcie jak spisała się międzypokoleniowa reprezentacja Zachodniego Wybrzeża.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-03-23 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Cały świat hip-hopowy, od legend po młode talenty, opłakuje dziś śmierć Phife Dawga. Hołd członkowi legendarnego A Tribe Called Quest w piękny sposób oddał też Kendrick Lamar, w trakcie swojego koncertu w Australii.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-03-16 20:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 33)

W ostatnich latach wielu nazywa Kendricka Lamara nowym królem hip-hopu, a sam raper wciąż atakuje świetnym materiałem. Jednak on mianem "the greatest" określił Lil Wayne'a, zalewając szefa Young Money falą komplementów i tłumacząc taką opinię...

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2016-03-04 10:01 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 1)

Kilka dni temu LeBron James za pośrednictwem twittera napisał to o czym wielu słuchaczy hip-hopu myślało już dużo razy - poprosił CEO TDE o wypuszczenie albumu ze wszystkimi luźnymi trackami Kendricka, które grał na koncertach czy występach m.in. u Jimmy'ego Fallona, a te nie dostały się na ostateczne wersję albumów. Wszyscy fani rapera z Compton powinni z miejsca podziękować LeBronowi, ponieważ teraz dostajemy nowy projekt K.Dota pod tytułem po prostu "untitled umastered". Składa się on z 8 niezatytułowanych utworów, na których udzielają się też inni artyści, a wśród nich m.in. Jay Rock.

kategorie: Audio, Funk, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-02-26 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 5)

Pod koniec września zeszłego roku pisaliśmy o wystrzałowym remixie "Ain’t That Funkin' Kinda Hard On You?" z trzypłytowego wydawnictwa Funkadelic "First Ya Gotta Shake the Gate" z gościnną zwrotką Kendricka Lamara, a kilka dni temu legendarny zespół opublikował najnowszą odsłonę tej funkowej bomby, zatytułowaną "We Ain't Neva Gonna Stop Remix".

Tym razem na mikrofon obok świeżo upieczonego wielokrotnego zdobywcy Grammy wbił sam Ice Cube! Sprawdzajcie jak spisała się międzypokoleniowa reprezentacja Zachodniego Wybrzeża.

Strony