Kendrick Lamar

Kendrick Lamar

dodano: 2017-11-23 19:00 przez: Gary Tyler Lis (komentarze: 0)

Po 7 latach przerwy w końcu otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie - najnowszy album grupy N.E.R.D. trafi do sprzedaży już w przyszłym miesiącu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-11-17 15:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 11)

Kendrick Lamar to zdecydowanie topowy artysta, który niesie treść, trzymając się dzisiejszych trendów i kultywując przy tym dotychczasowy dorobek kultury afroamerykańskiej. Dlatego też jego wypowiedzi są zawsze szeroko omawiane i rozpatrywane, nikt nie przechodzi obok niego obojętnie.

Ostatnio w wywiadzie przeprowadzonym przez Forbesa wypowiadał się m.in. na temat biznesu, o wpływie 50 Centa na jego osobę, czy o twórczości Dr. Dre, Diddy'ego i JAY'a Z, ale oprócz tego poruszył kontrowersyjne ostatnio zagadnienie, jakim jest mumble rap.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-10-31 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Zgodnie z zapowiedziami do sieci trafił teledysk do utworu "New Freezer" Rich The Kida, na którym gościnnie udzielił się Kendrick Lamar. Klip w reżyserii Dave'a Free jest pełen kolorów i futurystycznych samochodów, w których rapują obaj panowie. Podkład do kawałka wyprodukował Ben Jayne.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-10-26 13:00 przez: Gary Tyler Lis (komentarze: 9)

Kilka dni temu w radiu Hot 97 pojawił się legendarny już MC - Redman, aby porozmawiać o różnicach między dzisiejszym, a old-schoolowym rapem. 

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2017-10-03 19:08 przez: Bartek Klimek (komentarze: 1)

Wczoraj na instagramie raper umieścił zdjęcie ukazujące terminarz DAMN.Tour w Europie, mające na celu promować jego ostatni album. Trasa rozpoczyna się 7 lutego i potrwa do 5 marca.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-09-27 13:43 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Po podpisaniu kontraktu z Interscope, Rich The Kid wypuszcza dawno zapowiadany przez niego singiel "New Freezer", na którym udziela się Kendrick Lamar. Za produkcję odpowiada Ben Jayne. Kawałek w rozwinięciu.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, R&B, Video
dodano: 2017-07-29 14:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

A jednak! Murowany kandydat do singla, nagrany w duecie z Rihanną numer "LOYALTY." wreszcie doczekał się zasłużonego teledysku. Dostajemy go na kilka dni po tym, jak "DAMN." oficjalnie pokryło się podwójną platyną. Jak lepiej uczcić taki sukces? King Kendrick!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-07-20 14:56 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Kendrick Lamar, ScHoolboy Q, Jay Rock, Ab-Soul - jedna z najlepszych hip-hopowych grup, które nigdy nie wydały wspólnego albumu. Nie można jednak zarzucić członkom kolektywu tego, że muzycznie nie działają wystarczająco intensywnie - owszem, każdy z nich ma na koncie kilka solowych projektów, często też ze sobą współpracują, dogrywając gościnne zwrotki na swoje albumy.

Dla wszystkich fanów całego TDE te okolicznościowe tracki pozostawiają jednak pewien niedosyt i każą stawiać pytanie "Kiedy wreszcie wspólny album?". W niedawnym wywiadzie z Montreality ScHoolboy Q wyjaśnił, czemu wciąż nie dostaliśmy LP grupy i zdradził, czy możemy się go spodziewać.

dodano: 2017-07-11 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

W dzisiejszych czasach sukces w rapie coraz mniej oparty jest na umiejętnościach bitewnych raperów, rzucaniu kąśliwych punchline'ów czy odważnym, bezpretensjonalnym bragga. Coraz więcej raperów nowej generacji nie specjalizuje się w tego typu nawijce, a hity, które podbijają listy przebojów czy parkiety, odarte są z mikrofonowej zadziorności, którą pamiętamy chociażby z lat 90. Biorąc to wszystko pod uwagę, dobrze widzieć, że wciąż istnieją tacy MC's jak robiący nie od dziś szum na YouTube'ie Harry Mack.

Tym razem pomysłowy freestyle'owiec, mający już na koncie freestyle na żywo dla Joey Bada$$a, miał okazję popisać się rapowymi skillsami przed samym Kendrickiem Lamarem - robiąc na twórcy "DAMN." niemałe wrażenie...

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-30 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Wtorkowa audycja Petera Rosenberga w nowojorskiej rozgłośni Hot 97 przejdzie z pewnością do historii. Słynny dziennikarz rozpoczął bowiem swoje show, poświęcone pamięci zmarłego w zeszłym tygodniu członka Mobb Deep, w nietypowy sposób - od specjalnie nagranych przez Eminema i Kendricka Lamara zwrotek Prodigy'ego w wersji acapella. Eminem odtworzył słynną zwrotkę P z "Survival of the Fittest", natomiast Kendrick zarapował zwrotkę z "Genesis" z solowego debiutu pochodzącego z Queensbridge rapera "H.N.I.C.".

video
dodano: 2017-06-28 11:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 7)

Kendrick Lamar nie przestaje zaskakiwać - po niesamowicie wykręconym klipie "HUMBLE." i gwiazdorsko obsadzonym "DNA." z Donem Cheadle 30-letni już MC (17 czerwca obchodził urodziny) serwuje nam klip do czwartego na płycie "ELEMENT.". Zwrotki łączące w sobie elementy bezpardonowego bragga, osobistych refleksji na temat rodziny, jak i opowieści o drodze autora "DAMN." na szczyt opatrzone zostały agresywnym, bogatym w symbolikę teledyskiem, przenoszącym nas na ulice owianego złą sławą Compton.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-06-04 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Mike WiLL Made-It wypuścił nowy klip - a raczej hollywoodzką superprodukcję, efektów specjalnych z której nie powstydziliby się twórcy Matrixa. Dzieje się tu tyle, że ciężko nadążyć a głowa Gucci Mane'a zwisająca jako breloczek w samochodzie Kendricka to jedna z bardziej normalnych rzeczy w tym teledysku. Tytuł klipu roku przyznany w czerwcu?

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Top listy
dodano: 2017-05-05 17:33 przez: Bartek Klimek (komentarze: 1)
DAMN. album cover

Czwarty album członka TDE nie musiał czekać nawet miesiąca, żeby uzyskać status platynowego. Poza tym singiel "Humble" to jego pierwszy #1 na liście Billboardu.

kategorie: Felietony, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-01 15:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

Gdy w wielkanocny Wielki Piątek Kendrick Lamar zaatakował nas albumem "DAMN." Internet opanowała teoria wedle której w Wielką Niedzielę miał ukazać się drugi kontrastowy krążek, który śmierć Lamara zderzy z jego zmartwychwstaniem. Teoria podparta licznymi nawiązaniami czy smaczkami poutykanymi w tekstach czy elementach promocyjnych (dokładnie przeczytacie o tym tutaj w naszym artykule) - termin nadszedł, płyta nie ukazała się... jednak czy na pewno Kendrick nie wypuścił dwóch albumów?

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-04-22 15:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 5)

DAMN., Kendrick! Po błyskawicznym sukcesie viralowego "HUMBLE." należało spodziewać się bardzo dobrej sprzedaży całej płyty, ale wyniki sprzedażowe trzeciego oficjalnego krążka lidera TDE przeszły chyba wszelkie oczekiwania.

Strony