Kendrick Lamar

Kendrick Lamar

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Top listy
dodano: 2017-05-05 17:33 przez: Bartek Klimek (komentarze: 1)
DAMN. album cover

Czwarty album członka TDE nie musiał czekać nawet miesiąca, żeby uzyskać status platynowego. Poza tym singiel "Humble" to jego pierwszy #1 na liście Billboardu.

kategorie: Felietony, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-01 15:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

Gdy w wielkanocny Wielki Piątek Kendrick Lamar zaatakował nas albumem "DAMN." Internet opanowała teoria wedle której w Wielką Niedzielę miał ukazać się drugi kontrastowy krążek, który śmierć Lamara zderzy z jego zmartwychwstaniem. Teoria podparta licznymi nawiązaniami czy smaczkami poutykanymi w tekstach czy elementach promocyjnych (dokładnie przeczytacie o tym tutaj w naszym artykule) - termin nadszedł, płyta nie ukazała się... jednak czy na pewno Kendrick nie wypuścił dwóch albumów?

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-04-22 15:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 5)

DAMN., Kendrick! Po błyskawicznym sukcesie viralowego "HUMBLE." należało spodziewać się bardzo dobrej sprzedaży całej płyty, ale wyniki sprzedażowe trzeciego oficjalnego krążka lidera TDE przeszły chyba wszelkie oczekiwania.

video
dodano: 2017-04-19 18:44 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 2)

Video do "Humble" przekroczyło 80 milionów wyświetleń, a tymczasem Kendrick Lamar dostarczył fanom kolejny powód do radości dzięki zobrazowaniu utworu "DNA.". W kolejnym świetnie nakręconym klipie Lamara wystąpił aktor Don Cheadle. Nie zabrakło też dobrych znajomych autora "DAMN." z ekipy Top Dawg, na czele ze ScHoolboyem Q wymierzającym cios kamerze na zakończenie teledysku. Sam numer wyprodukował Mike WiLL Made-It.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2017-04-15 14:27 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 3)

W tym roku Wielki Piątek stał się dla fanów rapu naprawdę wielki za sprawą "DAMN." Kendricka Lamara. Raper wydał swój czwarty album po szybkiej kampanii promocyjnej i od 14 kwietnia każdy może sprawdzić najnowsze efekty jego pracy. Album składa się z 14 utworów, a gościnnie udzielają się na nim U2, Rihanna oraz Zacari.

Niemal równocześnie z premierą "DAMN." pojawiły się teorie fanowskie mówiące o tym, że to tak naprawdę pierwszy z dwóch krążków, które wyda w ten weekend Kendrick. Argumentów przemawiających za tymi domysłami jest sporo. W dodatku główny producent materiału, Sounwave, podkręcił całą atmosferę dość tajemniczym wpisem na Twitterze.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-04-11 13:59 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 4)

Trzy dni przed planowaną premierą swojej nowej płyty Kendrick Lamar ujawnił, jak będzie wyglądać jej poligrafia. Tym samym znany jest też tytuł tego wydawnictwa oraz tracklista. "DAMN.", czyli czwarty album Kendricka, ukaże się 14 kwietnia. Jeśli chodzi o listę gości, można powiedzieć, że raper postawił bardziej na jakość niż na ilość. Na "DAMN." pojawią się Rihanna oraz U2.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-04-07 13:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

"Y'all got 'til April the 7th to get ya'll shit together" - rapował Kendrick Lamar w "The Heart Part 4", a kiedy wspomniana przez niego data nadeszła, stało się jasne, co tak naprawdę oznacza. K. Dot ujawnił dziś, że jego nowy album ukaże się 14 kwietnia. Okazało się więc, że fanom 29-letniego MC na nową porcję muzyki przyjdzie poczekać o tydzień dłużej, niż pierwotnie zakładały domysły związane z rzuconym przez niego terminem w ostatnim wersie kawałka. Na krążku znalazło sie 14 utworów, w tym singiel "HUMBLE." wyprodukowany przez Mike WiLL Made-It.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-04-01 18:19 przez: Kacper Szymański (komentarze: 0)

W zeszłym tygodniu Kendrick Lamar zaskoczył fanów zupełnie niespodziewanie publikując utwór "The Heart Pt. 4", co wywołało lawinę spekulacji na temat nowej płyty reprezentanta Compton. Raper zawarł w nim ostrzeżenie dla innych raperów planujących wydanie płyty w najbliższym czasie, aby "dostarczyli swoje gówno" przed 7 kwietnia, co mogłoby być sugestią dotyczącą daty premiery wydawnictwa. W całą sprawę wmieszał się Schoolboy Q, który przekazał fanom co nieco o nowej płycie K. Dota.

video
dodano: 2017-03-31 14:22 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 6)

Po pierwszej zapowiedzi nadchodzącego albumu Kendricka, kawałku "The Heart Part 4", raper zaprezentował pierwsze video promujące wydawnictwo (choć nie jest do końca wyjaśnione, czy faktycznie są to zwiastuny czwartego LP - pozostaje tylko trzymać kciuki, żeby tak było). K.Dot wzywa w utworze "HUMBLE." do bycia uczciwym zarówno innych raperów, jak i swoich słuchaczy. Sam klip robi spore wrażenie pomysłowością i starannością, z jaką został stworzony - mamy tu strzelanie do kamery z wyrzutni banknotów, płonące głowy czy odniesienia do religii i wiary. Produkcją tego bujającego numeru zajął się Mike WiLL Made-It.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-03-24 12:22 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 4)

"Y'all got 'til April the 7th to get ya'll shit together" - nawija Kendrick Lamar w "The Heart Part 4", swoim pierwszym kawałku wypuszczonym w 2017 roku. Ostatni wers członka TDE środowisko hip-hopowe odebrało jednoznacznie: 7 kwietnia to data premiery nowego LP autora "To Pimp a Butterfly".

dodano: 2016-12-19 11:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 1)

Osobiście nigdy chyba nie przestanę propsować Kemby, wcześniej znanego jako YC the Cynic - autora w mojej opinii jednego z najlepszych albumów mijającego roku - "Negus". To był zdedydowanie przełomowy rok dla młodego reprezentanta Bronksu, kolebki hip-hopu - zmiana pseudonimu, nowa płyta... I żeby tego było mało - niespodziewany występ u boku samego Kendricka Lamara!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2016-09-21 22:00 przez: Jędrzej Pawłowski (komentarze: 1)

Zaledwie dziewięć dni dzieli nas od premiery nowego, długo oczekiwanego albumu Danny'ego Browna pt. "Atrocity Exhibition". Dwa dni temu pochodzący z Detroit raper podzielił się kolejnym numerem z płyty. Na "Really Doe" gościnnie udzielili się Kendrick Lamar, Ab-Soul oraz Earl Sweatshirt, a dodatkowo za produkcję odpowiada Black Milk, który już wcześniej współpracował z Brownem przy okazji ich wspólnej EP-ki "Black and Brown!" wydanej w 2011 roku. "Really Doe" to czwarty singiel promujący to wydawnictwo - wcześniej mielismy okazję usłyszeć utwory "When It Rain", "Pneumonia" oraz "Rolling Stone". Biorąc pod uwagę poziom dotychczas wypuszczonych utworów, wygląda na to, że może to być jeden z najmocniejszych albumów tego roku.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-09-13 22:41 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

W ostatnim okresie Internetem wstrząsnęły zapowiedzi zakończenia kariery przez Lil Wayne'a. Teraz raper odniósł się do nich w nowym wywiadzie - a także do tego jak wygląda sytuacja między nim a Birdmanem oraz jak przyjął wsparcie od innych raperów, takie jak entuzjastyczne video od Kendricka Lamara.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-09-10 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Ostatnie komentarze Lil Wayne'a przebąkującego o zakończeniu kariery postawiły na nogi całe środowisko a wsparcie i propsy wyrażało wielu - nawet skonfliktowany niedawno z Weezym Young Thug. Jednak chyba najbardziej wyjątkową prośbę o dalsze nagrywki wystosował Kendrick...

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-07-29 14:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

"The Divine Feminine" - tak nazywa się album, który Mac Miller zapowiada nowym singlem z Andersonem .Paakiem. Follow-up "GO:OD AM" wyjdzie 16 września 2016 roku za pośrednictwem Warner Bros. Aktulnie ogłoszonymi goścmi na płycie są - oprócz wspomnianego .Paaka - Kendrick Lamar, Cee-Lo Green i muzyk jazzowy Robert Glasper. Mac prezentuje też okładkę nadchodzącej płyty.

Strony