Klasyka

Klasyka

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2018-03-18 22:25 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Dokładnie 40 lat temu na świat przyszedł Magik - jedna z bardziej tragicznych a zarazem z bardziej charyzmatycznych postaci w historii polskiego hip-hopu. W momencie śmierci postać z absolutnej czołówki, porywająca charakterem, niepodrabialnym stylem i współtworząca kultowy już wówczas Kaliber 44. 8 dni wcześniej światło dzienne ujrzała "Kinematografia" Paktofoniki (uznana najważniejszą płytą 25-lecia wolności w plebiscycie Onet.pl), a 26.12.2000 Magik zginął, wypadając z okna bloku w Katowicach-Bogucicach.

Jego muzyka jednak została, wiecznie żywa i wciąż oddziałująca na słuchaczy i budząca intensywne dyskusje - barwna osobowość i psycho-rapowy styl Magika do dziś ma tłumy zwolenników, jak i tłumy krytyków, a na kanwie historii Paktofoniki powstał nawet doskonale znany film "Jesteś Bogiem".

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2018-03-18 15:30 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Już w przyszłym tygodniu do Polski zawita legenda i naczelny ambasador rap-sceny Bostonu - Edo G! Weteran mikrofonu zagra trzy koncerty - 22 marca w Poznaniu, 23 marca w Toruniu i 24 marca w Warszawie. Na organizowanych przez agencję Hiphopheadz.pl koncertach Edo promować będzie swój najnowszy album "FreEDOm", wydany w zeszłym roku. 

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2018-03-17 11:42 przez: Adrian Felis (komentarze: 1)

Chociaż wydawało się, że w trakcie ostatnich lat swojego życia Craig Mack całkowicie wycofał się z działalności muzycznej na rzecz spokojnego i religijnego życia na wsi, okazuje się, że planował powrót na scenę. Erick Sermon z EPMD w wywiadzie dla Billboard zdradził, że artysta pracował nad nowym albumem, który wedle słów lidera nowojorskiej formacji był już ukończony.

Tagi:
video
dodano: 2018-03-14 16:38 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Po prawie trzech latach ciszy Wigor kojarzony z projektami (Mor W.A. Empiria, Juras&Wigor, Wigor&Trojak, czy 2CW) serwuje nowy singiel zwiastujący jego solowy album pt. "1978", który ukaże się prawdopodobnie jesienią tego roku. Numer pt. „Hakuna” został napisany podczas tygodniowego pobytu w Kenii, a nagrany zaraz po powrocie do kraju pod koniec 2017 r. Krótki, ale zarazem intensywny pobyt w Kenii mocno zainspirował Wigora, który ruszył z kamerą w głąb tego pięknego, czarnego lądu.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2018-03-14 12:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Craig Mack to jedna z tych postaci, które nie zostawiły nam po sobie wielu albumów, ale mimo tego odcisnęły piętno i zostawiły materiał ponadczasowy. Debiut Craiga to klasyk, a "Flava In Ya Ear" jeden z nieśmiertelnych bangerów Nowego Jorku lat '90. Producentem tego numeru był kultowy Easy Mo Bee, jedna z największych ikon hip-hopowej produkcji minionego wieku, stojący za najważniejszymi albumami Big Daddy Kane'a czy Notoriousa B.I.G. Po śmierci Macka podzielił się on na swoim FB wpisem, który mocno zapada w pamięć...

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2018-03-14 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Yurkosky zaczynał na YT od serii SZYBKA PIĄTKA, gdzie przypominał widzom o starszych kawałkach ich ulubionych artystów. Po 4 latach od premiery pierwszego odcinka Szybka Piątka wraca, lekko odmieniona. Obejrzyjcie i będziecie wszystko wiedzieć. #klasycznapiatka Zapraszamy!

Tagi:
dodano: 2018-03-13 18:30 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 0)

Legendarny zespół powróci na krążku DJa Decksa - "Mixtape 6". Dokładną datę premiery albumu oraz tajemniczego, ostatniego gościa poznamy już 2 kwietnia! 

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2018-03-13 11:46 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Smutne wieści docierają do nas z rana. Nie żyje jedna z barwniejszych osobowości nowojorskiej sceny, członek Bad Boy Records i autor jednego z największych hitów lat '90, Craig Mack...

Tagi:
dodano: 2018-03-10 12:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Po dłuższej przerwie legendarny O.C. wrócił na mocniejsze muzyczne obroty - i to w jakim stylu! Wydane w 2017 "Same Moon, Same Sun" było jego pierwszym LP od 2012 roku ("Trophies" z Apollo Brownem), nie zeszło jednak poniżej bardzo wysokiego poziomu, do jakiego przyzwyczaił nas jeden z najbardziej niedocenianych raperów w historii. Potem dostaliśmy "Perestroikę" z Apathym, a na początek 2018 trafiło do nas "A New Dawn", druga część trylogii zapoczątkowanej przez "Same Moon...".

Co na nim znajdziemy? Nastrojowe, korzenne bity i porcję błyskotliwych przemyśleń od jednego z najbystrzejszych umysłów nowojorskiej sceny. Ja zasłuchuję się w tej płycie od tygodnia i nie mogę zdjąć jej z pętli, do czego i Was zachęcam.

Tagi:
dodano: 2018-03-08 14:30 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 1)

Nakładem wytwórni ART2 i w dystrybucji Asfalt Records już 9 marca ukaże się kompilacja nagrań Fisz Emade w starannej, dwupłytowej selekcji dokonanej przez pierwszego z braci Waglewskich. Album promowany jest teledyskiem “Zwykły” autorstwa Filipa Bartczaka.

video
dodano: 2018-03-07 17:02 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Wykonania live to hip-hopowa esencja - to one najlepiej oddają umiejętności rapera, to one także pozwalają podkręcić energię numeru do maksimum. To na nich opierały się pierwsze rapowane zwrotki, dopiero potem przeniesione do studia. W klasycznych polskich rapowych programach takich jak Rap Kanciapa otrzymywaliśmy pamiętne studyjne wykonania rapowych hitów, rejestrowane specjalnie z tej okazji i pięknie dopełniające video z koncertów. Postanowiliśmy przywrócić tę formułę do życia i zaprosić raperów do tego, by specjalnie dla nas (a tak naprawdę specjalnie dla Was) wykonywali swoje najlepsze numery w formule zbliżonej do cypherowej.

Rozpoczynamy naprawdę wyjątkowo - korzystając z faktu, że udało nam się dorwać Mor W.A. w pełnym składzie poprosiliśmy ich po wywiadzie o specjalne wykonanie "Dla Słuchaczy", 13 lat po premierze i 10 lat po wydaniu ostatniego do tej pory wspólnego albumu. Rozpoczynamy więc cykl Stagekiller czymś specjalnie dla słuchaczy!

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Jazz, Klasyka, News
dodano: 2018-03-07 13:00 przez: Bartek Klimek (komentarze: 0)

Legenda jazzu Herbie Hancock zapowiedział, że na jego nadchodzącej płycie usłyszymy Kendricka Lamara, Snoop Dogga i Commona! Oprócz tego, wymienia również takie ksywy jak Flying Lotus czy Terrace Martin (producent wsółpracujący z Lamarem m.in. na "To Pimp a Butterfly, które dużo inspiracji czerpało właśnie z jazzu). 

kategorie: Galerie, Hip-Hop/Rap, Klasyka
dodano: 2018-03-02 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Przedwczoraj zaprezentowaliśmy Wam wyjątkowy 30-minutowy wywiad z Mor W.A. przeprowadzony przed pierwszym od lat koncertem grupy - dziś na dokładkę mamy fotorelację z tego wydarzenia a czekajcie jeszcze na jeden specjalny materiał! Pamiętny styczniowy wieczór w stołecznym niePowiem to klub wypełniony po brzegi, masa oldschoolowców na widowni (w tym rzadko widywanych już legend takich jak Żółf czy Jotuze) oraz specjalni goście, na czele z Sokołem i Jurasem!

Tagi:
video
dodano: 2018-02-28 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Jednym z mocniejszych korzeni warszawskiej sceny hip-hopowej było bez wątpienia drzewo Morwa. A dokładniej Mor W.A. - kolektyw, który wraz z Molestą czy ZIP Składem budował fundamenty pod stołeczny hip-hop, na zawsze przechodząc do klasyki takimi utworami jak "B.S.N.T.", "Idź za ciosem", "My to my" czy "Dla słuchaczy".

Ostatni album Mor W.A. otrzymaliśmy przed dekadą, a skład rozdzieliła proza życia i wyjazd Łyskacza do USA - teraz raper wrócił do Polski na koncert z okazji swoich 40 urodzin, a my wykorzystaliśmy ten fakt, by usiąść z Mor W.A. przed naszą kamerą w pierwszym wspólnym videowywiadzie od lat!

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2018-02-24 12:00 przez: Adrian Felis (komentarze: 11)

Niemal 5 lat po skandalicznej dewastacji słynnej nowojorskiej "mekki graficiarzy", sąd w Nowym Jorku zdecydował o nałożeniu kary na właściciela budynku, mającej stanowić zadośćuczynienie dla poszkodowanych artystów.

Tagi:

Strony