Soul

Soul

video
dodano: 2017-01-03 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Uznany włoski producent Fabio Puglisi oraz współautor tekstów Jay Harden, pragnąc przywrócić ducha soulu, zaprosili do współpracy wychowanego w Teksasie, dysponującego bogatym, niskim wokalem piosenkarza Jey Nemora. Efektem jest tętniąca życiem muzyka przywołująca na myśl złotą erę soulu i dokonania Gil Scott-Herona czy Marvina Gaye'a.

W rozwinięciu znajdziecie teledysk do inspirowanego sytuacją społeczno-polityczną "Noise Pollution" oraz lyric video do utworu "Love Will Find You".

dodano: 2016-12-27 19:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

ASM. A State of Mind. Zachodzę w głowę, czemu ten tercet, złożony z raperów FP i Greena-T oraz producenta Fade'a, nie cieszy się znacznie większą popularnością. Panowie z ASM to mój ulubiony "typ" muzyków - stale rozwijający się, poszukujący nowych rozwiązań, łączący hip-hopowy "fundament" z żywymi dźwiękami funku, jazzu i soulu... Ich albumy "Platypus Funk" z 2010 r. oraz "Crown Yard" z 2011 r. po brzegi wypełnione są fantastycznymi rezultatami tychże kombinacji.

recenzja
dodano: 2016-12-22 20:00 przez: Jędrzej Pawłowski (komentarze: 3)

2016 rok obfitował w wiele świetnych muzycznych momentów, a niewątpliwie jednym z najważniejszych był powrót po 18 latach przerwy legendarnego zespołu A Tribe Called Quest z ich ostatnim albumem „We Got It from Here… Thank You 4 Your Service”. Wydarzeniem, które dodatkowo spotęgowało wyjątkową atmosferę, jaka wytworzyła się wokół tej płyty była niespodziewana śmierć jednego z członków grupy - Malika „Phife Dawga” Taylora, który odszedł z tego świata w marcu, czyli jeszcze przed zakończeniem prac nad ich najnowszym dziełem. Na całe szczęście tragedia ta nie powstrzymała kolegów Five Footera przed wydaniem „We Got It from Here…”, którego premiera przypadła na niezwykle burzliwy okres w amerykańskim życiu publicznym. Trzeba przyznać, że ATCQ nie mogli sobie wybrać lepszego momentu na wypuszczenie tak pełnej pozytywnej energii, a przy tym społecznie zaangażowanej płyty jak ta.

recenzja
kategorie: Audio, Pop, R&B, Recenzje, Soul, Teledyski, Video
dodano: 2016-12-20 20:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Jedno wiem na pewno - przyszłość pracującego wciąż na swój przydomek Johna Stephensa, jak i tak reprezentowanego r&b maluje się na tę chwilę w bardzo jasnych barwach - pisałem trzy lata temu przy okazji recenzji czwartej płyty Johna Legenda „Love In The Future”. Mamy rok 2016, a nastroje społeczne w Stanach Zjednoczonych zaowocowały powstaniem kilku bardzo mocnych, ambitnych krążków r&b, na czele z „A Seat at the Table” Solange, drugim albumem Franka Oceana, „HERE” Alicii Keys czy „Lemonade” Beyonce.

W podobną stylistykę wpisuje się piąty solowy longplay Johna Stephensa, który idąc za głosem serca, a dodatkowo czerpiąc inspiracje z dokonań Marvina Gaye’a, postanowił wzbogacić swój przekaz i zabrać głos też w kwestiach innych niż relacje damsko-męskie.

recenzja
kategorie: Audio, R&B, Recenzje, Soul
dodano: 2016-12-17 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 10)

Nie od dziś wiadomo, że często najlepsza sztuka rodzi się z największych cierpień, a trudne chwile w życiu sprawiają, że artyści wznoszą się na swoje kreatywne wyżyny. Ostatnie lata w amerykańskim społeczeństwie zaowocowały masą skandali z udziałem funkcjonariuszy policji i kontrowersyjnych sytuacji na tle rasowym, nie brakło pokojowych marszów, ale też zamieszek, podpalanych sklepów, fatalnych w skutkach starć z władzą, czy po prostu poczucia zwykłej ludzkiej bezsilności.

Zarazem jednak ta atmosfera niepewności, strachu i zmartwienia poskutkowała powstaniem kilku wybitnych, zaangażowanych społecznie albumów, mających stanowić odpowiedź na wyzwania dzisiejszego świata i próbujących wskazywać właściwą drogę. Mowa chociażby o „Black Messiah” powracającego po 14 latach D’Angelo, głośnym „To Pimp a Butterfly” Kendricka Lamara, czy najnowszym „Black America Again” Commona. Zanim jednak ukazało się wspomniane dzieło rapera z Chicago, wcześniej w tym roku światło dzienne ujrzał powszechnie wychwalany pod niebiosa krążek autorstwa Solange, młodszej siostry Beyonce – „A Seat at the Table”. W czym tkwi sekret tej płyty i czemu odbiła się aż tak szerokim echem, debiutując na pierwszym miejscu Billboardu i zgarniając nominację do Grammy?

Tagi:
video dnia
dodano: 2016-12-13 18:20 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 3)

Mac Miller i Ariana Grande pokazują uczucia, jakimi się darzą w ciepłym, nieskomplikowanym klipie do "My Favorite Part". Utwór pochodzi z płyty "The Divine Feminine", którą Mac wydał we wrześniu tego roku.

recenzja
kategorie: Audio, Pop, R&B, Recenzje, Soul, Teledyski, Video
dodano: 2016-12-10 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

I feel like history on the turntables / Old school to new school / Like nothing ever been realer – proklamuje na wstępie swojego szóstego albumu Alicia Keys, od razu przywołując echa minionej epoki w muzyce oraz przypominając o tym, że oprócz muzyki klasycznej, wychowała się przecież także na nowojorskim hip-hopie. Wpływy te wniosły niepowtarzalną magię do jej pierwszych dwóch płyt, a wizerunek zwykłej, normalnej „dziewczyny z sąsiedztwa” sprawił, że błyskawicznie stała się ona symbolem – nie tylko niezliczonych podobnych nastolatków wychowanych wśród bloków Harlemu – ale symbolem całego Nowego Jorku. Jak wygląda natomiast obraz metropolii widziany oczami Alicii w roku 2016?

wydarzenie
kategorie: Koncerty, News, R&B, Soul
dodano: 2016-11-08 16:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 0)

Agencja Go Ahead zaprasza na koncert Sampha! Artysta wystąpi 10 listopada w warszawskim klubie Hybrydy!
Fanom artystów takich jak Kayne West, Frank Ocean, Jessie Ware, SBTRKT, Drake czy Solange Knowles, nie trzeba go przedstawiać. Sampha Sisay po współpracy z muzykami został dostrzeżony przez szersze grono odbiorców, a kiedy w sieci pojawiła się zapowiedź solowego albumu artysty, singiel „Blood On Me”, krytycy zachwycili się przejmującym wokalem połączonym z eklektycznym brzmieniem elektroniki, pianina i bębnów. Warto również dodać, że muzyk znalazł się również na 4. miejscu w prestiżowym plebiscycie BBC Sound of 2014.

Tagi:
video
kategorie: Funk, R&B, Soul, Teledyski, Video
dodano: 2016-10-31 19:36 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 0)

Anderson .Paak może zaliczyć ten rok do udanych. Najpierw pojawił się fenomenalny album "Malibu", dowodzący, że występ piosenkarza na ostatnim krążku Dr. Dre nie był dziełem przypadku. Następnie Kalifornijczyk ruszył w światową trasę koncertową, na której dał się poznać publiczności jako wszechstronny artysta i doświadczony showman. Swoją dominację na niezależnej scenie Anderson przypieczętował zaś swoim kolejnym projektem pt. "Yes Lawd!" nagranym wespół z Knxledgem, a majacym swoją premierę niespełna dwa tygodnie temu. Zbliżając się powoli do zamknięcia tegorocznego rozdziału swojej kariery, .Paak postanowił powrócić do malowniczego Malibu i wprawił w ruch dzieło "The Sugar Shack" pędzla Erniego Barnesa, promujące jedną z płyt Marvina Gaye'a.

recenzja
kategorie: Audio, Pop, R&B, Recenzje, Soul, Teledyski, Video
dodano: 2016-10-30 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

I fucked up, I’m man enough to admit it - to pierwsze słowa, jakie padają z ust Ushera na „Hard II Love”. Autor „8701” nie traci czasu i od razu uderza z grubej rury, przywołując zaskakującym intrem na myśl zdaniem większości krytyków i fanów najlepsze w jego karierze, przełomowe „Confessions”. Czy ósmy krążek w dorobku wokalisty obecnego na scenie od 22 lat to faktycznie jego powrót do świetności i dzieło tak epickie jak jego monumentalna okładka?

Tagi:
dodano: 2016-10-16 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Co robi Popkiller, gdy wracając z Kalifornii ma przesiadkę na londyńskim Heathrow i 8 godzin czasu do zabicia? No dobra, może cztery, bo wcześniejsze 4 czekaliśmy na bagaże... Jak to co? Wywiad! Odebrawszy bagaże, złapaliśmy się więc koło godziny 16 z mieszkającym w stolicy UK raperem i wokalistą 4i'em, który specjalnie dla nas przyjechał na Heathrow.

Zjedliśmy coś na szybko, po czym stanęliśmy przed jednym z terminali i ucięliśmy sobie z niezwykle sympatycznym artystą luźną pogawędkę zahaczającą o przewodni w karierze 4i'a motyw bycia "bogatym duchem" (Soul Rich), rządy grime'u i brak sceny hip-hopowej w Wielkiej Brytanii, czy wszechstronne źródła inspiracji i codzienne pasje.

Tagi:
wydarzenie
kategorie: Audio, Elektronika, News, R&B, Soul
dodano: 2016-10-10 22:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Już w najbliższy czwartek, 13 października, Stolicę odwiedzi JMSN - wokalista, multiinstrumentalista i producent z Michigan, mający na koncie współpracę z takimi artystami jak The Game czy J. Cole i serwujący bardzo nastrojową, przyjemną dla ucha muzykę. Artystę, promującego swój najnowszy album "It Is", wesprze na scenie żywy band, a przed ich występem publikę rozgrzeje młoda piosenkarka z Los Angeles Alexa Demie.

W piątek i sobotę ekipa w ramach mini-trasy po Polsce zagra natomiast w Poznaniu i Katowicach. Szczegóły w rozwinięciu.

Tagi:
recenzja
kategorie: R&B, Recenzje, Soul, Teledyski, Video
dodano: 2016-10-04 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Even though life never goes so right, do what you feel – wydaje się, że te słowa, wyśpiewane na koniec otwierającego “BlackSUMMERSnight” utworu “All The Ways Love Can Feel” to swoista myśl przewodnia kariery Maxwella. Urodzony na Brooklynie,, obdarzony nieziemskim talentem i wrażliwością wokalista, podobnie jak D’Angelo, po kilku latach od rozpoczęcia kariery w latach 90., na długo zniknął ze sceny, pozostawiając fanów z pytaniem „Gdzie on się podział?” a samemu próbując jakoś ułożyć sobie życie.

Triumfalny powrót w 2009 roku albumem „BLACKsummers’night” przypomniał światu o Panu Rivera, który w drugiej połowie lat 90. wkroczył tanecznym, dystyngowanym krokiem na scenę współtworząc podwaliny neo-soulu i zapisując się na stałe w sercach miłośników ciepłego, subtelnego soulu i r&b. Dwie zasłużone nagrody Grammy i siedem lat później Maxwell znów postanowił wyjść z cienia, serwując drugą część krążka – sprytnie zatytułowaną „blackSUMMERS’night” (a niech Cię, wujku Google!).

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Pop, R&B, Recenzje, Soul
dodano: 2016-10-03 18:00 przez: Jędrzej Pawłowski (komentarze: 1)

Jeśli ktoś spytałby mnie, których płyt słuchałem najczęściej w 2012 roku, to bez wątpienia obok „good kid m.A.A.d. city” wymieniłbym „Channel Orange” Franka Oceana. Oficjalny debiut związanego z kolektywem Odd Future wokalisty spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród słuchaczy, jak i krytyków, a sam artysta został okrzyknięty jednym z najważniejszych obecnie twórców z pogranicza r&b, popu i neo-soulu. Nie dziwi zatem fakt, że oczekiwania związane z nowym albumem Oceana były niezwykle wysokie, zwłaszcza, że od jego ostatniego materiału minęły już cztery lata. Zresztą sam Frank podkręcał atmosferę wokół najnowszej premiery nietypowymi akcjami marketingowymi, które sprawiły, że w branży muzycznej rozgorzała dyskusja na temat platform streamingowych i wielkich koncernów wydających muzykę „na wyłączność”.

dodano: 2016-09-25 15:00 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 1)

Jest całe mnóstwo albumów, o których można napisać w tym cyklu. Muzyka ma to do siebie, że mocno działa na nasze receptory słuchu, w szczególności, kiedy jest to dobra muzyka. Dzisiaj wylałem kubek kawy na klawiaturę, później przypomniałem sobie o tej świetnej płycie. Odpaliłem album i klawiaturę ekranową i zacząłem skrobać ten artykuł myszką.

Tagi:

Strony