Wu-Tang Clan

Wu-Tang Clan

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2017-08-12 16:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"Wu-Tang is for the children" - to zdanie ODB przeszło już do historii a kojarzony z humorystycznych hip-hopowych grafik OLEK postanowił potraktować je tym razem bardzo poważnie...

Zorganizował więc Wu-Tangowe warsztaty plastyczne dla dzieci! A co w planach?

Tagi:
video
dodano: 2017-02-07 15:33 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 3)

Dla wszystkich tęskniących za rapem z lat 90-tych podanym w unowocześnionej formie dobrą informacją będzie premiera najnowszego teledysku Raekwona. Członek Wu-Tang Clanu wypuścił klip do "This Is What It Comes Too" - utworu promującego "The Wild", czyli zbliżający się album rapera. Wydawnictwo ukaże się 24 marca nakładem wytwórni Raekwona, ICE H20 Records. Znana jest też jego okładka. Poprzednia płyta wydana przez Chefa to "Fly International Luxurious Art" z 2015 roku.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-11-09 19:40 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 4)

To ciekawy obrót sytuacji... Martin Shkreli, a.k.a. jeden z najbardziej znienawidzonych ludzi w Ameryce i właściciel jedynego na świecie egzemplarza słynnego "dzieła sztuki" Wu-Tang Clanu - "Once Upon a Time in Shaolin" przed wyborami zapowiedział, że jeśli Donald Trump zostanie prezydentem, on - Shkreli - "w nagrodę" opublikuje w Sieci ów unikatowy album. Jak wiadomo, Trump zwyciężył - wobec czego Shkreli wrzucił do Internetu kilka filmików, na których słychać fragmenty albumu - dokładniej intra i tracku nr 2.

Tagi:
video
dodano: 2016-10-16 19:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 2)

Rich Chigga, szesnastolatek z Indonezji, szturmem wtargnął na rapową scenę w lutym tego roku, publikując klip do "Dat $tick". Kawałek rozprzestrzenił się w internecie jak wirus i obecnie ma ponad 20 milionów wyświetleń na YouTube. Pozytywne reakcje raperów takiego kalibru jak Ghostface Killah, Tory Lanez czy Flatbush Zombies pokazują potencjał, jaki ma w sobie młody Azjata. Jak się okazuje, GFK deklarując dogranie się do remixu hitu wcale sobie nie żartował, a "Dat $tick Remix" z gościnnym udziałem członka Wu-Tang Clanu stał się faktem. Oprócz Chiggi i Ghostface'a swoje wersy w numerze prezentuje pochodzący z Miami Pouya.

video
dodano: 2016-05-12 14:17 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Wczoraj przytaczaliśmy Wam wrażenia wielkiego fana Wu-Tangu, Adama z Końskich, który w trakcie Warsaw Challenge miał niezapomnianą możliwość nawinąć z Ghostface'em na żywo na scenie 2 zwrotki z klasycznego "Protect Ya Neck". Załączaliśmy także amatorskie video z telefonu - dziś mamy już przygotowane dla nas przez The Distance Vision video w dużo lepszej jakości, nakręcone z dwóch kamer i obejmujące pełną akcję. Sprawdźcie jak wyglądała ta niecodzienna i mocno zajawkowa sytuacja!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-12-12 15:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 15)

Telenowela pod tytułem "Once Upon A Time In Shaolin" zdaje się nie mieć końca. Kilka dni temu informowaliśmy, że wpływowy, amerykański biznesmen został właścicielem tajemniczego projektu Wu-Tang Clanu, dziś mamy jednak dla Was dużo ciekawsze rewelacje. Okazuje się, że umowa kupna-sprzedaży, na mocy której Martin Shkreli uzyskał prawo własności do płyty, zawiera klauzulę, w której zastrzeżono, że dzieło może powrócić do pierwotnych właścicieli bądź trafić do zaprzyjaźnionego z Wu Billa Murraya, po spełnieniu określonych warunków. Co dokładnie wynika z treści umowy? Nie uwierzycie.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-12-10 22:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 11)

Kilka tygodni temu informowaliśmy Was, że jedyna istniejąca kopia tajemniczej płyty Wu-Tang Clanu, po wielu miesiącach tkwienia w sejfie, znalazła swojego nowego właściciela. Światowe media spekulowały od tego czasu, kto mógł być gotów zapłacić 2 miliony dolarów za kolekcjonerski egzemplarz albumu nowojorskiej supergrupy. Wśród rozważanych opcji wymieniano m.in. osobę Quentina Tarantino - notabene wieloletniego fana Wu-Tangu, przedsiębiorcę Bena Horowitza czy miliardera Richarda Bronsona. Żadna z tych kandydatur nie okazała się jednak trafna.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-11-26 14:05 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 6)

Pamiętacie, gdy w marcu tego roku pisaliśmy Wam o specjalnym projekcie, który w tajemnicy szykowali Wojownicy Wu-Tang Clanu? Dwupłytowe, monumentalne dzieło "Once Upon A Time In Shaolin", wydane tylko w jednym egzemplarzu, po wielu miesiącach ciszy znalazło w końcu swojego nabywcę. Kto więc został szczęśliwym posiadaczem "współczesnego dzieła sztuki" jak o płycie mawiał sam wielki RZA?

dodano: 2015-10-04 18:16 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Hip Hop Kemp 2015 - z mojej perspektywy najbardziej epicko zamknięty Kemp ze wszystkich, na kórych byłem - nie dość, że na totalnym spontanie dorwaliśmy na 15-minutowy wywiad producenta Jay-Z czy Camp Lo Ski Beatza, to jeszcze Popkillerowo przepytaliśmy legendarnego żołnierza Wu-Tang Clan. Kiedy weszliśmy do garderoby, usłyszeliśmy, że mamy 3 minuty... i w tym momencie zaczęło się odliczanie.

W sumie udało nam się pogadać przed kamerą symboliczne 5 minut, w ciągu których Tony Starks opowiedział m.in. o miłości do muzyki soul, pracach nad płytą "36 Seasons", jak poznał MF Dooma, o płycie z Killah Priestem, a także sesjach nagraniowych klasycznego debiutu Wu-Tang "Enter The Wu-Tang: 36 Chambers" z 1993 roku. Niezwykle kreatywny w ostatnim czasie Killah zdradził też, jakich płyt możemy się spodziewać od niego w najbliższych miesiącach i podał przybliżone daty premiery.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-03-07 15:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 6)

Perypetii z kontrowersyjnym projektem "Once Upon a Time in Shaolin" ciąg dalszy. Dowiedziawszy się w wywiadzie z XXL o dosyć intrygującym pomyśle przekazania szczęśliwemu nabywcy jedynej kopii albumu praw do jego upowszechnienia dopiero po 88 latach, Method Man w niewybrednych słowach wyraził, co o tym myśli....

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-03-05 13:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 26)

2 marca w Nowym Jorku odbyła się ekskluzywna sesja odsłuchowa legendarnego już Dzieła Sztuki Wu-Tangu - "Once Upon a Time in Shaolin". Przypomnijmy - to jedyny w swoim rodzaju projekt Wojowników ze Staten i producenta Cilvaringza, zawierający 31 utworów, wydany w tylko jednej kopii, opakowanej w gustowną szkatułkę - początkowo miał być eksponatem podczas ogólnoświatowej trasy po muzeach i galeriach. Po pewnym czasie jednak zrezygnowano z tego pomysłu i album wystawiony został na aukcji. Na wspomnianej marcowej sesji - podczas której zaproszeni goście odsłuchali 13 minut materiału - RZA i Cilvaringz podzielili się także ciekawymi informacjami na temat powstania, a także przyszłości albumu... 

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-12-31 17:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 4)

"A Better Tomorrow"... po bardzo skomplikowanym "yesterday". Szósty album legendarnej grupy powstawał kilka lat  - wieści o nim usłyszeliśmy od Raekwona w 2011 roku. Jednak im bliżej daty premiery tym częściej zaczęły do spragnionych Wu-fanów trafiać niepokojące pogłoski, sprzeczne informacje... Ghost twierdzi, że nowy album ukaże się w maju 2012 roku, GZA mówi, że to bujda na resorach i nieprędko usłyszymy Dziewiątkę (wspólnie z Cappadonną, który od 8 Diagrams  jest oficjalnym członkiem Klanu) razem na albumie. Dodatkowo, w tym roku gruchnęła wieść o konflikcie RZA i Raekwona, niezadowolonego z muzycznej "reżyserii" materiału... Dość powiedzieć, że rzesze fanów straciły nadzieję na kolejną płytę. Jednak cud się zdarzył, panowie dogadali się, podali sobie ręce i wraz z resztą rodziny Wu ponownie otworzyli drzwi do tajemniczych 36 Komnat.

Otrzymaliśmy więc w końcu pierwszy od siedmiu lat pełnoprawny album Wojowników z Shaolin. Czy udało się im godnie uczcić swoje dziedzictwo? Czy Wu-Tang Clan still ain't nothin' to fuck wit?  

kategorie:
dodano: 2014-12-16 13:38 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Dwadzieścia lat od debiutu, siedem lat od ostatniego wspólnego albumu, w międzyczasie sporo słownych przepychanek i mniejszych lub większych konfliktów, ale w końcu się udało - już na początku grudnia wielki powrót najwybitniejszej bodaj grupy w dziejach hip-hopu, Wu-Tang Clanu.

Tracklista:

kategorie:
dodano: 2014-12-16 13:29 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Podczas, gdy wszyscy czekają na "A Better Tomorrow", czyli nadchodzący album Wu-Tang Clanu, gdzieś tam z boku w ciszy Ghostface Killah pracował nad swoim solowym projektem. "36 Seasons", ponieważ taki tytuł będzie nosiła owa płyta, datę premiery ustaloną ma na 9 grudnia, czyli tydzień po premierze albumu Wu-Tangu. Została opublikowana też tracklista i naszpikowane gościnnymi zwrotkami LP zapowiada się ciekawie. Ghostface'a wesprą m.in. Kool G Rap, AZ oraz Pharaohe Monch.

dodano: 2014-11-28 14:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 2)

Wyczekiwany - i objęty przez nas medialnym patronatem - album Wu-Tang Clanu ujrzy światło dzienne 2 grudnia, ale raperzy z Nowego Jorku sprezentowali swoim fanom niespodziankę. "A Better Tommorow" jest gotowe do odsłuchu za darmo za pośrednictwem YouTube'a. 15 świeżych utworów od RZA, Method Mana, Ghostface'a, Raekwona i reszty zostało niespodziewanie wrzucone do internetu za pośrednictwem niemieckiego kanału wytwórni Warner. Czy wysokie oczekiwania odnośnie "A Better Tommorow" zostały pokryte? Przekonajcie się sami w rozwinięcu.

Strony