Marcin Natali
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2017-06-26 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Podobnie jak w przypadku takich artystów jak Nas, Jay-Z czy The Notorious B.I.G., jednym z pierwszych uznanych producentów, którzy współpracowali z Mobb Deep był stale trzymający rękę na pulsie nowojorskiej ulicy DJ Premier.

Już na debiutanckim albumie duetu "Juvenile Hell" z 1993 r. znalazł się numer "Peer Pressure", ale nie jest to jedyny utwór, wyprodukowany przez Preemo dla Prodigy'ego i Havoca w tym okresie...

recenzja
kategorie: Audio, Funk, R&B, Recenzje, Soul
dodano: 2017-06-18 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Historia wzlotu, upadku i ponownego odrodzenia Charliego Wilsona to bez wątpienia jedna z najbardziej fascynujących historii we współczesnej muzyce. Od owocnej kariery jako lider funkowego zespołu The Gap Band w latach 70. i 80., przez problemy z narkotykami i alkoholem, bezdomność i spanie na ulicach Hollywood Boulevard w latach 90., po spektakularny powrót do mainstreamu u boku Snoop Dogga w początkach lat 2000., a następnie kolejny kryzys - walkę z rakiem prostaty, oraz kolejny sukces - wygraną z chorobą i kontynuację kariery w światłach relektorów - "Wujek Charlie" to gość, któremu po prostu nie sposób nie kibicować.

Jego najnowszy album "In It To Win It" to natomiast celebracja drogi, którą przeszedł. Co na nim znajdziemy?

video
dodano: 2017-06-17 11:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Skupiona wokół Santa Monica w Los Angeles ekipa House of Vibe prezentuje swój najnowszy klip, w którym na samym początku pojawia się nie kto inny jak stały bywalec jam sessions w klubie Harvelle's - Chali 2Na z Jurassic 5!

Niedługo minie pełen rok, od kiedy i nam popkillerową reprezentacją udało się wpaść na taki jam razem z mega sympatycznym i gościnnym Louis Kingiem (wspomnienie z cyklu "Cali Trippin"). Dwie noce wcześniej byliśmy też z Louisem w studiu Trip Eazy, gdzie właśnie nakręcony został poniższy, lajtowy klip. Sprawdzajcie jak się bawi na domówkach w Mieście Aniołów.

dodano: 2017-06-13 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Spontaniczny numer, coś świeżego, coś innego - zapowiada 26-letni VERZE swój ostatni singiel, a my zachęcamy do sprawdzenia "MAD" - nie tylko z powodu okładki, wykorzystującej zdjęcie z pamiętnej sesji zdjęciowej 2Paca. Mocna perkusja, technicznie poskładany rap z podziemnym zacięciem i dwa uzupełniające się style młodych MC's z Omaha tworzą razem numer zdecydowanie wart uwagi.

wydarzenie
dodano: 2017-06-12 21:45 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Ośmiu braci z Chicago łączących to co najlepsze w jazzie, hip-hopie, soulu i funku - przedstawia ekipę Hypnotic notka prasowa, a ja a czystym sumieniem mogę potwierdzić każde z tych słów, ponieważ miałem okazję widzieć wybuchową orkiestrę z Windy City na Warsaw Summer Jazz Days trzy lata temu. Ich koncerty to nieposkromiona energia, żywiołowe przemieszanie rapowego zacięcia z klasyczną, bogatą sekcją dętą i coś, co zdecydowanie warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu.

Panowie z Hypnotic wyraźnie upodobali sobie też Polskę i już po raz kolejny zagrają w Warszawie - tym razem w klubie Miłość na Kredytowej, w najbliższą środę, 14 czerwca!

dodano: 2017-06-08 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Rome See nie zwalnia tempa - teraz pochodzący z Baltimore raper puścił numer, w którym rapuje pod muzykę z klasycznego numeru Jodeci "Stay" z ich debiutanckiego albumu "Forever My Lady" z 1991 roku.

To już nie pierwszy przypadek z ostatnich lat, gdy raperzy sięgają po sample z dobrze znanego r&b lat 90., warto chociażby wspomnieć "Swangin" Stalleya, które wykorzystywało sample z utworu Mint Condition. Odsłuch i darmowy download, jak i przypomnienie oryginału autorstwa Jodeci w rozwinięciu.

Tagi:
video
dodano: 2017-06-07 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

"Forever" opisuje wędrówkę w poszukiwaniu miłości i szczęścia, pochyla się nad pięknem oraz brzydotą, szukaniem ucieczki i wolną wolą, a także motywacją i efektami ubocznymi ludzkich działań - pisze pochodzący z Detroit Priest, a my po raz kolejny przypominamy numer, który znalazł się już na naszym Killertejpie vol. 5 w grudniu. Teraz mamy dla was jednak niezwykle klimatyczny teledysk nakręcony podczas wizyty rapera w Szwajcarii.

video
dodano: 2017-06-06 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Wiecznie szerzący pozytywne wibracje i poszukujący nowych rozwiązań muzycznych RaneRaps serwuje nam nowy singiel. "Have To Go" to pulsujący, nowoczesny bit oraz osobisty rap, w którym muzyk z Los Angeles opowiada o swoim "fatalnym zauroczeniu", wspomina, jak otwierał wino ze swoją dziewczyną i zastanawia się, jak zapomnieć. Odsłuch oraz video z tekstem w rozwinięciu.

Tagi:
dodano: 2017-06-05 17:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Wygląda na to, że znów nastały dobre czasy dla fanów OutKastu - dopiero co pisaliśmy o pierwszym projekcie Organized Noize pod ich własnym szyldem, a teraz dostaliśmy porcję szczegółów odnośnie trzeciej solowej płyty Big Boia, która zbliża się naprawdę wielkimi krokami i trafi do nas...

Tagi:
video
dodano: 2017-06-05 14:24 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Dopiero co pisaliśmy o ostatnim singlu Dizzy'ego Wrighta w wersji audio, a teraz dostajemy spontaniczny teledysk do opartego na soulowym samplu, refleksyjnego "Word On The Streetz". Sprawdzajcie co miał do przekazania słuchaczom były reprezentant Funk Volume i czekajcie na nasz videowywiad z Dizzym, nakręcony podczas jego wizyty w Warszawie.

Tagi:
kategorie: Audio, News, Nowe twarze, R&B, Soul
dodano: 2017-06-05 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Ten album spełnia rolę ścieżki dźwiękowej do krótkiej opowieści, którą napisałem i zatytułowałem "Valiant Victims: Lover's Journey". Kontynuuje tę melodyjną historię podróży kochanków za pomocą pięknej poetyckiej fantazji i pseudo erotyki - mówi Cruz OmegaSoul, a my zachęcamy do sprawdzenia najnowszego dzieła mieszkającego obecnie w Baltimore, inspirującego się dokonaniami Michaela Jacksona artysty. Odsłuch składającego się z 7 utworów, obfitego w żywe instrumenty izaskakujące koncepty albumu w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-04 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Blues, soul, rock, hip-hop - to wszystko znajdziecie w najnowszym singlu zaangażowanego tria z San Antionio o nazwie Third Root. "The Danger" to esencja południowego brzmienia i ciekawa alternatywa dla mainstreamowego brzmienia oraz przekazu. Odsłuch w rozwinięciu.

Tagi:
video
dodano: 2017-06-04 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Pochodzący z Florydy MC Atwaters dosłownie nie zna granic - po ukończeniu studiów i przeprowadzce z Tampa do Korei Południowej w celu nauki języka angielskiego ambitny raper nie osiadł na laurach i nie odstawił muzycznej zajawki w kąt, a zaczął prężnie działać na lokalnej scenie, grając koncerty i nagrywając z miejscowymi artystami.

W swoim niedawnym numerze i klipie "These 3 Words" Atwaters opowiada o podróżach, łamaniu barier oraz zachowaniu pewności siebie w zmieniającym się świecie. To jak, gotowi na rapowy spacer przez ulice Hong Kongu?

Tagi:
video
dodano: 2017-06-03 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Z drogi śledzie... 4i w górach? Londyński artysta wybrał się do parku narodowego Snowdonia w regionie północnej Walii, a rezultatem tej wycieczki jest niesamowity, ostatni już teledysk promujący EPkę  "Dreamt But Never Slept". Jak mówi sam MC, "Real" ma zachęcić słuchacza do wiary we własne marzenia i ambicje nawet w chwilach, gdy nikt inny w nie nie wierzy. Przepiękna sceneria i górskie szczyty Snowdonii podkreślają natomiast pozytywne, motywujące przesłanie kawałka. Cudo!

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-02 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Należący do ekipy Dirty Science MC's Blu i CashUs King na przestrzeni lat współpracowali nie raz, za każdym razem świetnie się uzupełniając i pokazując na mikrofonie chemię godną duetu "na pełen etat".

Reprezentujący Los Angeles MC's znów postanowili przypomnieć światu o swoich mikrofonowych skillsach oraz o tym, że West Coast to nie tylko chill i palmy, a też zadziorność, surowa energia i charakter. Nawiązujące do pojedynków Dzikiego Zachodu "Good Riddance" to najlepszy tego przykład. West Up!

Tagi:

Strony