Snoop Dogg

Snoop Dogg

recenzja
kategorie: Audio, Funk, R&B, Recenzje, Soul
dodano: 2017-06-18 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Historia wzlotu, upadku i ponownego odrodzenia Charliego Wilsona to bez wątpienia jedna z najbardziej fascynujących historii we współczesnej muzyce. Od owocnej kariery jako lider funkowego zespołu The Gap Band w latach 70. i 80., przez problemy z narkotykami i alkoholem, bezdomność i spanie na ulicach Hollywood Boulevard w latach 90., po spektakularny powrót do mainstreamu u boku Snoop Dogga w początkach lat 2000., a następnie kolejny kryzys - walkę z rakiem prostaty, oraz kolejny sukces - wygraną z chorobą i kontynuację kariery w światłach relektorów - "Wujek Charlie" to gość, któremu po prostu nie sposób nie kibicować.

Jego najnowszy album "In It To Win It" to natomiast celebracja drogi, którą przeszedł. Co na nim znajdziemy?

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-31 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Ciąg dalszy muzycznych przemian Snoop Dogga aka Snoop Liona aka Snoopzilli. Świeżo po powrocie do korzennego brzmienia na "Neva Left" kalifornijski weteran zapowiedział album gospel!

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-22 13:05 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Jedna z największych ikon westcoastu z jedną z największych ikon eastcoastu? Takie kooperacje wciąż wywołują spore emocje a tym razem Snoop i KRS spotkali się na tracku na nowym albumie pierwszego z nich - na bicie legendarny Battlecat!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2017-05-17 13:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 8)

Już w ten piątek swoją światową premierę będzie miał 15. studyjny album w karierze Snoop Dogga. Krążek zatytuowany "Neva Left" zawierać będzie aż szesnaście piosenek, a dotychczasowe single oraz opublikowana okładka pozwalają wierzyć, że będzie to muzyczny powrót do korzeni gangsta rapu. Tę tezę zdaje się potwierdzać tracklista płyty, na której znalazł się m.in. nigdy wcześniej niewydany kawałek z 1997 roku, który Doggfather nagrał jeszcze podczas swojego pobytu w słynnym Death Row Records!

Tagi:
video
kategorie: Film, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-09 12:00 przez: Grzegorz Jakubowski (komentarze: 0)
grow

W ostatnich tygodniach na rynku pojawił się nowy film w reżyserii DJ Pooha który ma w swoim dorobku m.in. "The Wash, "Friday". Film przedstawia historię, w której bohaterowie postanawiają zrobić własną hodowlę marihuany. Tematyka oczywiście nie jest zaskakująca jeśli wiemy kto odpowiada za reżyserię a także jak spojrzymy, że główną role gra tam Snoop Dogg. Na soundtracku do filmu znajdziemy utwory Cypress Hill, Wiza Khalify i od samego Snoop Dogg'a. Premiera filmu w amerykańskich kinach odbyła się - a jakżeby inaczej - 20 kwietnia. Jeszcze nie wiadomo czy produkcja doczeka się polskiej premiery. Poniżej sprawdzicie trailer.

video
dodano: 2017-02-13 12:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Niestrudzony Snoop Dogg rapuje na trapowym podkładzie, w dodatku w dość niecodziennym klipie, tym razem do numeru otwierającego płytę "Coolaid" - tak wygląda najnowsza propozycja od Tha Doggfathera. Zanim rozpoczyna się właściwe video, Snoop umieścił na początku teledysku zwiastun filmu, również o nazwie "Coolaid". Dzieło ma opowiadać historię życia autora "Doggystyle", a za ścieżkę dźwiękową mają posłużyć kawałki z płyty.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-12-27 10:25 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia upłynęły nam niestety pod znakiem kolejnych zgonów legend ze świata muzyki. Najpierw doszły nas tragiczne wieści na temat śmierci George'a Michaela, a teraz otrzymaliśmy niespodziewaną wiadomość zza oceanu, gdzie w wieku 54 lat odszedł od nas Ricky Harris!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2016-12-08 18:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

Skarbiec legendarnej wytwórni Death Row Records to nie tylko kilkanaście ukończonych albumów artystów, którzy nie doczekali się premiery swojego materiału w okresie największej świetności labelu, ale też tysiące niewydanych kawałków trzymanych pod kluczem przez ostatnie kilkanaście lat. Spora część z nich przedostała się do sieci na przestrzeni minionej dekady, a ostatnio wyciekły kolejne perełki - tym razem z bogatego dorobku Snoop Doggy Dogga, który według niektórych źródeł nagrał w barwach Death Row ponad 400 numerów!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-09-27 13:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Frontman legendarnego kolektywu Above The Law i jedna z ikon g-funku - Cold187um przygotowuje się do premiery swojego najnowszego projektu. Album "The Black Godfather" pojawi się na rynku już 10 października, a my otrzymaliśmy właśnie trzeci singiel promujący cały materiał. "Mind Ya Own" został nagrany w asyście innej legendy regionu - Snoop Dogga, a odsłuchać możecie go w rozwinięciu.

dodano: 2016-07-23 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Najnowszy album Snoop Dogga - "Coolaid", zadebiutował w sklepach na początku lipca a przed tygodniem ukazała się na rynku wersja fizyczna krążka. Nie dawno otrzymaliśmy również kolejny singiel promujący album, czyli "Point Seen Money Gone", do którego Snoop i Jeremih nakręcili również teledysk. Klip sprawdzicie w rozwinięciu, wkrótce przeczytacie również naszą recenzję świeżej jeszcze płyty Doggfathera.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-07-18 16:39 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 9)

Ikony kalifornijskiego rapu kontynuują swoją kampanię przeciwko przemocy w Los Angeles, którą rozpoczęło pojednanie z lokalną policją. "Zapraszamy wszystkich Crips, Bloods, Ese's i członków innych gangów z każdej dzielnicy naszego miasta do rozmowy o naszym wpływie na młodych ludzi i o tym, jak możemy służyć im za wzory do naśladowania. Niestety smutną prawdą, z którą nikt nie chce się zmierzyć jest to, że zanim nasze życia zaczną liczyć się dla kogokolwiek, musimy pokazać, że nasze życia liczą się dla nas samych." - napisał na Instagramie The Game.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-07-09 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 14)

Wiele mówi się o tym jak zły wpływ na młodzież ma hip-hop i jak to raperzy w Stanach promują na każdym kroku przemoc. Jak jednak przychodzi co do czego, a krajem (i zarazem światem) wstrząsają rozbudzone konflikty (przypomnijmy, że zastrzelenie 2 dni temu dwóch niewinnych czarnoskórych przez białą policję sprawiło, że w całych Stanach pojawiły się marsze - a na jednym z nich snajper zamordował z zimną krwią 5 policjantów) to raperzy pierwsi wychodzą przed szereg.

Snoop i Game jako gwiazdy wyrosłe z najbardziej niebezpiecznych dzielnic w Kalifornii (Long Beach i Compton) dobrze wiedzą, że broń i przemoc to nie fajna zabawka pod teledyski, ale realny problem - jednak fakt wystawienia ręki w celu pojednania się ze znienawidzoną policją Los Angeles to ważny i symboliczny gest ukazujący, że wszystko zaszło już za daleko.

 

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2016-07-02 18:46 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 3)

Album zapowiadany jako "odświeżony g-funk", mający stanowić powrót do klasycznych brzmień Zachodniego Wybrzeża, ale też - patrząc po singlach - prezentujący spojrzenie Snoop Dogga na współczesny rap. Takie miało być "Coolaid" - jak jest naprawdę, możecie sprawdzić sami, odsłuchując bądź kupując najnowsze dokonanie Tha Doggfathera. Gościnnie m.in. Wiz Khalifa, Swizz Beatz, Too $hort oraz E-40.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-06-21 18:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)

Już w następny piątek - 1 lipca, Snoop Dogg wypuści na rynek swój najnowszy solowy album: "Cool Aid". Krążek ma według słów samego autora stanowić powrót do jego muzycznej przeszłości i nawiązanie do brzmienia największych klasyków dyskografii ikony zachodniego wybrzeża. 

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-06-15 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)

Jak co tydzień Nipsey Hussle powraca z kolejnym świeżym numerem w ramach serii #MarathonMondays. Tym razem zaprosił do współpracy samego Snoop Dogga, czego efektem był wspólny kawałek "Question 1", wyprodukowany przez Myguymars oraz Mike & Keys. Sprawdźcie to collabo w rozwinięciu.

Strony