Dancehall

Dancehall

dodano: 2016-07-30 12:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

O płycie "I Told You", pierwszym oficjalnym wydawnictwie Tory'ego Laneza, pisaliśmy przy okazji jednej z ostatnich odsłon Drive By. Debiut rapera w Interscope stanie się faktem 19 sierpnia tego roku, a poza datą premiery znana jest też tracklista oraz okładka płyty. Lanez prezentuje również kolejny, trzeci już singiel z tego projektu.

Tagi:
dodano: 2016-07-11 12:17 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

W oryginale "I Got The Keys" pojawiają się Jay-Z i Future, jednak niektórym raperom produkcja spodobała się na tyle, żeby nagrać własne wersje hitu. Swoje remixy zaprezentowali Dave East oraz Tory Lanez. Ten drugi w ramach podtrzymania ducha walki o Toronto pokazuje także swoje podejście do utworu "Controlla" pochodzącego z ostatniej płyty Drake'a.

dodano: 2016-07-03 20:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Kolejny dzień, kolejne Drive By. Tym razem w kosmicznym stylu powraca GZA, tribute dla Las Vegas wydaje Dizzy Wright, a Jazz Cartier okazuje szacunek dla Lil Wayne'a. Mamy też nowy klip IAMSU! oraz połączenie sił dwóch Freshmanów XXL. Jednocześnie Gucci Mane przekonuje słuchaczy, że wszyscy raperzy są tak naprawdę jego dziećmi, Tory Lanez znów nagrywa utwór, który jest niepodobny do żadnego z poprzednich, a Saint Joe wydaje kawałek, w którym featuring dograł Chino XL.

wydarzenie
dodano: 2016-05-29 12:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 3)

Ostatnia majowa paczka wykonawców ląduje miękko w programie tegorocznej, piętnastej już edycji największego hip-hopowego festiwalu Europy. Line-up Hip Hop Kemp 2016 z tygodnia na tydzień nabiera coraz okazalszych kształtów, a to jednoznaczna wskazówka do tego, by czym prędzej zaopatrzyć się w karnet, i z jeszcze większym napięciem obserwować następne ogłoszenia.

kategorie: Dancehall, Hip-Hop/Rap, News, Pop
dodano: 2016-03-29 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Wielkimi krokami zbliża się zapowiadane na kwiecień "Views From The 6" a dziś do Sieci trafiły nowe numery od Drake'a - oba w zaskakującym klimacie.

video
dodano: 2016-03-23 18:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Na MaxFloRecTV trafił najodważniejszy - jak mówi o nim sam artysta - klip GrubSona. Wideo powstało do utworu pt. „Nie jestem”. Promuje ono nominowaną do Fryderyka 2016 płytę „Holizm”. To prawdopodobnie pierwszy w Polsce teledysk w pełni dostępny dla osób niesłyszących. Jest to też pierwsze wideo GrubSona, które w całości nakręcone zostało w rodzinnym i obecnym mieście rapera. Realizacją wideo do „Nie jestem” zajęli się: Michał Jagiełło i Michał Schwierc. Współautorem scenariusza klipu jest sam GrubSon. Artysta odpowiada poza tym nie tylko za warstwę liryczną, ale także za warstwę muzyczną utworu.

Tagi:
dodano: 2015-12-19 14:30 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 0)

W tym roku mieliśmy przyjemność świętować 20-stą rocznicę wydania jednego z najlepszych nowojorskich debiutów - "Dah' Shinin'" kultowego duetu Smif-N-Wessun. Krążek ten, fascynujący jak dobra lektura, przebogaty w środki artystyczne i opowiadający historie zebrane na ulicach Brooklynu przez dwóch zbuntowanych młokosów, znany jest doskonale każdemu miłośnikowi złotej ery. Niepowtarzalny klimat tej płyty oraz styl życia i specyfika lat dziewięćdzisiątych uwieczniona został w kilku teledyskach, w tym także we wspominanym dziś "Sound Bwoy Bureill" z gościnnym udziałem Originoo Gunn Clappaz. Boom Bye-Bye.....

wydarzenie
dodano: 2015-05-06 13:25 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

5 to wyjątkowa i okrągła liczba, dlatego też 5 urodziny świętować będziemy odpowiednio hucznie. A dokładniej przy muzycznym akompaniamencie takich gwiazd jak Tyga czy Sean Paul, którzy uświetnią tegoroczny SHC Elements Festival w sopockiej Zatoce Sztuki!

wydarzenie
dodano: 2014-05-04 13:00 przez: Michał Kubacki (komentarze: 0)

Potrafimy sobie wyobrazić to gorzkie uczucie. Przez miesiące z premedytacją nie zdecydowałeś się na kupno biletów, kiedy nagle pojawia się ta przerażająca wiadomość: splash! jest wyprzedany. Złość, żal, rozczarowanie, popełnienie wielkiego błędu - nasze szczere wyrazy współczucia dla wszystkich tych, którym nie udało się załatwić wejściówek na najlepszy festival świata. I nawet pomimo tego, że każdy kolejny nowy potwierdzony artysta jest dla nieposiadaczy biletów niczym cios w serce, nie możemy dłużej zwlekać - i nadal bezlitośnie dłubiemy przy line upie.

wydarzenie
dodano: 2013-12-18 14:00 przez: Michał Kubacki (komentarze: 3)

Do Prinz Pi i Kollegah dołączają kolejni wspaniali artyści... Kto do tej pory nie znalazł odpowiedniego prezentu dla swoich najbliższych, ten jest sam sobie winien. Termin znany jest przecież nie od dziś i mieliście dokładnie rok czasu na przygotowania - wasze bilety na splasha!, namiot i śpiwór dawno już macie zorganizowane. Oczywiście, macie dobrą wymówkę: splash! jest po prostu fajniejszy niż Boże Narodzenie. Nie pada wtedy śnieg, nie trzeba przynosić prezentów, tata nie patrzy z zażenowaniem, kiedy pijecie wódkę prosto z butelki, a do tego po tym wszystkim nie trzeba zmywać naczyń. I muzyka do tego lepsza. W końcu również w 2014 roku zawitają  do Ferropolis najbardziej dope z dope artystów.

dodano: 2013-11-26 19:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

W ostatnim czasie kilkukrotnie słyszałem pytanie 'ciekawe, co stało się z Mercedresem i czy jeszcze go usłyszymy'. Jak widać tak. Krakowski wokalista, najlepiej czujący się w klimatach rap/ragga podpisał kontrakt z Asfaltem i rozpoczął pracę nad swoją autorską płytą! Artysta znany jest do tej pory ze współtworzenia formacji Intoksynator i PCP, jak i licznych featuringów (jak choćby Fu “Raptowne realia” feat. Kwas, Pablo, O.S.T.R., Mercedesu, MartaEF).

video
dodano: 2013-08-31 13:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

MadMajk - Famili

Przedstawiamy drugie video p.t. "Famili" promujące debiutancką płytę MadMajka, która ukaże się nakładem Fonografiki, jesienią 2013.  Teledysk do kawałka "Famili" powstał na Mazurach w okolicach Węgorzewa oraz Warszawie.

Tagi:
video
dodano: 2013-08-31 12:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Bob One - Nie trzeba (official video) prod. DJ Hwr

Prezentujemy 5. klip do utworu "Nie Trzeba" Bob One'a, promujący solową płytę "Twój Ruch". W obiektywie kamery znaleźli się profesjonalni aktorzy, m.in.: Artur Wower, Ewa Trzewicarz, Natalia Gacman. „Nie trzeba” to już piąte wideo promujące album TWÓJ RUCH wydany nakładem MaxFloRec.

Klip powstał do utworu "Nie trzeba", który wziął się ze zmęczenia działaniami współczesnej sceny politycznej. Obraz nie jest jednak opowieścią o politykach, ale raczej o "drugiej stronie medalu": zwykłych ludziach z ich codziennymi problemami, do których kieruję swój przekaz - tak o swojej najnowszej wizualizacji mówił sam Bob One. Dodajmy, że artysta jest autorem scenariusza teledysku. Za produkcję odpowiada grupa Przedmarańcza, a za dźwięk – DJ HWR. Utwór nagrano w słynnym VIBE Studio.

Tagi:
video
dodano: 2013-07-04 15:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

Mrokas - Zanim nastanie świt

Prezentujemy trzeci teledysk promujący nadchodzący album Mrokasa p.t. "Luxus na raty". Tym razem otrzymujemy klip do dancehallowego, imprezowego i bardzo pozytywnego kawałka "Zanim nastanie świt". Jestem dumny z tego kawałka i teledysku. Utwór moim subiektywnym zdaniem wpisuję się do dziesiątki moich najlepszych w życiu. Zawsze chciałem eksperymentować w tym kierunku i udało mi się tego dokonać z niezłym rezultatem. Klip, którego jestem współreżyserem, producentem i scenarzystą, wyszedł lepiej niż przypuszczałem, dzięki sprawnemu oku ekipy 4zero4. To mój ulubiony kawałek z płyty Luxus Na Raty - mówi Mrokas o swoim najświeższym numerze.

Tagi:
video
dodano: 2013-06-09 18:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 1)

Bob One - W co wierzysz (prod. Redi, scratch. Dj Gondek)

MaxFloRec prezentuje kolejny klip promujący solową płytę Bob One'a, pt. "Twój Ruch", którą już można zamawiać pod tym adresem. Tym razem teledysk autorstwa Dirt Video powstał do utworu "W co wierzysz". Numer został wyprodukowany przez Rediego, a DJ Gondek wzbogacił go o skrecze.

Strony