Nowe twarze

Nowe twarze

dodano: 2018-03-08 18:41 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 1)

Kolejna premiera, której warto się przyjrzeć w tym miesiącu to reprezentant BOR - Szpaku. Na krążku "BORuto" gościnnie pojawili się Paluch, Young Igi czy Kaz Bałagane. 

dodano: 2018-03-04 17:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 0)

Pierwszy raz Valee został przedstawiony szerszej publice po ujawnieniu przez Pusha T'ego, że będzie on nowym członkiem G.O.O.D. Music. Raper z Chicago, którego popularność szybko rośnie postanowlł przedstawić się nowo pozyskanym słuchaczom w formie EPki "GOOD Job, You Found Me". Projekt ten składa się z 6 utworów, na których Valee prezentuje w całej okazałości swój warsztat i stylówkę. W jednym z utworów gościnnie występuje wspominany wcześniej prezes wytwórni G.O.O.D. Music, czyli Pusha T. 

Tagi:
video
dodano: 2018-02-26 11:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 0)

Każdy kto słuchał soundtracku do filmu Czarna Pantera zrealizowanego przez Kendricka Lamara musiał zwrócić uwagę na świetny banger "Paramedic!" autorstwa grupy z Bay Area SOBxRBE. Simmy B, Lul G, DaBoii oraz Yhung TO wspomagani przez K. Dota oraz Zacariego nagrali jeden z stand out tracków na albumie naszpikowanym gwiazdami będąc relatywnie mało znaną grupą z Vallejo w Kalifornii. W 2017 członkowie SOBxRBE skupili się na solowych projektach, ale w 2018 wyraźnie stawiają na wspólną pracę. Wykorzystując duże zamieszanie postanowili wydać album "Gangin", który okazał się bardzo dobrym materiałem poruszającym zarówno biodrami jak i głową. Dzisiaj dostaliśmy też teledysk do "Carpoolin".

video
dodano: 2018-02-23 19:00 przez: Step Records (komentarze: 0)

Step Records przedstawia numer "TJT" od Okiego. Jest to szesnasty teledysk zrealizowany w ramach akcji Pick. Produkcją utworu zajął się Nearr, a za video odpowiada Kooza.

Tagi:
video
dodano: 2018-02-21 23:39 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Drugi singiel z albumu "Początek Końca Końca Początku" przedstawia obraz współczesnego człowieka na granicy dorosłości obserwującego otaczającą go brutalną rzeczywistość. W ironiczny sposób nawiązuje do klasycznego utworu Henryk Kwiatek autorstwa zespołu Świetliki, z jednym z ulubionych poetów Kaza, Marcinem Świetlickim, na czele. Jest przeniesieniem do świata oryginalnego Henryka Kwiatka zderzającego się z teraźniejszością.

dodano: 2018-02-14 20:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 1)

Mimo, że Kodak Black tegoroczne Walentynki spędza za kratkami to nie przeszkodziło to w tym, żeby został od niego wydany specjalny tematyczny mixtape. "Heartbreak Kodak" zawiera 17 utworów, a jednym z nich jest znane wcześniej "Codeine Dreaming" z gościnnym udziałem Lil Wayne'a. Oprócz Weezy'ego gościem na projekcie jest Tory Lanez. 

Tagi:
dodano: 2018-02-10 15:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Toronto to miasto, które na rapowej mapie zaistniało względnie niedawno, ale gdy się pojawiło, jego gwiazdy wjechały z buta w światowy mainstream. Drake i The Weekend założyli prężnie działające wytwórnie, które wyrobiły swoją markę i zaczęły kontraktować młode talenty, jak PARTYNEXTDOOR czy Belly. Skupię się dziś na podopiecznych tego drugiego, mianowicie na członkach wytwórni XO, duecie 88GLAM. Jego członkami są Derek Wise oraz 88 Camino, wcześniej znany jako Drew Howard, którzy po podpisaniu kontraktu wydali jeden z ciekawszych debiutów na scenie z Toronto. Tripowy klimat ich kawałków, powiązany ze świetnymi hookami oraz trapowymi bitami, m.in. od Murda Beatz'a, sprawia, że od muzyki chłopaków ciężko się oderwać.

Tagi:
dodano: 2018-02-09 18:29 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 6)

Drake znany jest z wyłapywania potencjalnych hitów, gdy jeszcze nie są znane - po jego co-signach Migos wypłynęli z "Versace", a iLovemakonnen rządził klubami ze swoim "Tuesday". Tym razem raper z Toronto postanowił połączyć siły ze świeżą twarzą z Memphis, czyli BlocBoy'em JB. Dwaj raperzy w klipie do bangera "Look Alive" bujają się po Memphis na maksymalnej przewózce, a sam Drizzy w utworze serwuje nam swoją najlepszą zwrotkę od wielu miesięcy. 

Tagi:
dodano: 2018-02-07 21:16 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Dziś na selekcję trafia reprezentant Atlanty i dwa numery z najnowszego materiału "Trap Ye 2". Southside aka Young Sizzle to jeden z moich ulubionych producent/raperów, jego twórczość związana jest mocno z raperami takimi jak np. Waka Flocka, Gucci Mane, Future, Drake, 2 Chainz, czy producenci pokroju TM88 bądź Metro Boomin. Polecam

dodano: 2018-02-05 17:30 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 2)

Travi$ Scott jeszcze niedawno sam był świeżą postacią na scenie, lecz z czasem urósł do pozycji prekursora nowych brzmień w hip-hopie. Jego Cactus Jack Records podlega G.O.O.D. Music Kanye Westa i trzeba przyznać, że raper z Houston ma równie dobrego nosa do potencjalnych gwiazd, co Yeezus. Jednym z raperów mu podlegających jest m.in. Smokepurrp. Teraz Pusha T, czyli prezydent G.O.O.D. Music oraz Travi$ Scott podpisali kontrakty z dwoma młodymi, obiecującymi raperami, którzy na pewno wart są sprawdzenia. 

dodano: 2018-02-04 19:47 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Dziś trochę mniej rapowo - ale nie mniej soczyście i ciekawie.

video
dodano: 2018-02-03 10:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Po wydaniu debiutanckiego krążka „Impuls” w roku 2017 ekipa Muode Koty przechodzi do ponownego natarcia z nowym albumem pt. "MaliBlue", który ukaże się już na wiosnę - zapowiada go zobrazowany klipem singiel "Stranger Things". „Różnorodność kawalkow w „Maliblue” jest faktycznie taka jak różnorodność drinków na świecie - każdy znajdzie coś dla siebie - od utworów kontemplacyjnych po typowe koncertowe bengi” - tłumaczy skład.

Tagi:
dodano: 2018-01-31 19:02 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Szósta część Trillest. selection i szósta porcja świeżego brzmienia zza Oceanu. Zaczyna nam się robić już całkiem konkretna playlista!

dodano: 2018-01-31 18:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

„Young Midas” to debiutancki album najnowszego, a zarazem najmłodszego artysty Prosto Label - Frostiego Rege. Płyta utrzymana jest w nowoczesnej stylistyce, zachowuje przy tym swój uliczny sznyt, z którym utożsamiany jest Frosti.

Jak tłumaczy to sam artysta: „Ten album jest jak książka, którą należy czytać od początku do końca, ma wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Jest to zapis mojego ostatniego pół roku życia z wyraźnymi adnotacjami do przeszłości”. Na krążku znajduje się osiemnaście premierowych numerów, które zostały wyprodukowane przez czołowych producentów nowej fali brzmienia m.in. 2K, GeezyBeats, Ka-meal, Pixa, OLEK, VBS, Niski.

dodano: 2018-01-28 20:14 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

W kolejnej części Trillest. selection pora na gorące ksywki, które obecnie w hip-hopowych dyskusjach przewijają się często i regularnie...

Strony