Nowe twarze

Nowe twarze

dodano: 2017-08-08 17:27 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Na jesieni otrzymamy legalny debiut PlanBe! Nie będzie to jednak krążek w duecie z Lankiem a dwupłytowy materiał. Dlaczego?

Oddajmy głos Planowi:

Tagi:
dodano: 2017-08-07 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Pochodzący z Gdyni Young Igi to jedno z największych objawień ostatnich miesięcy, błyskawicznie zyskujący uwagę słuchaczy poprzez swoje rozśpiewane melodyjne flow gęsto podlane autotune'em. W ubiegłym tygodniu 17-latek wypuścił swój pierwszy solowy materiał pt "Trappist", który można już w całości odsłuchać na YT.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2017-08-07 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Jest jednym z barwniejszych przedstawicieli nowej fali oraz jednym z głośnych nieobecnych tegorocznego XXL Freshmen. W Polsce jednak obecność zaznaczy i to już niebawem - Lil Peep wystąpi u nas we wrześniu!

Tagi:
video
dodano: 2017-07-30 15:30 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

Wytwórnia Step Records przedstawiła kolejnego rapera wybranego do akcji Step Pick. Tym razem jest nim B.A.D., który szerszej publiczności zaoferował utwór "Bounce" wsparty imprezowym klipem. Autorem muzyki do kawałka reprezentanta Koszalina jest J. Caspersen.

Tagi:
dodano: 2017-07-30 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Tegoroczne polskie lato póki co nas nie rozpieszczało, a prędzej niż do Kalifornii było mu do Wielkiej Brytanii... No ale wygląda, że wreszcie doczekaliśmy się upragnionych temperatur - w samą porę! Mamy środek ulubionej pory roku, studenci i uczniowie wakacjują, lud pracujący urlopuje - myślę, że to zatem idealny moment, aby odpalić najnowszy popkillerowy mixtape, Killertape Summertime Edition!

Dziewiąta część naszej kompilacji to potężna dawka ciepłych, świeżych brzmień i pozytywnych wibracji zza Oceanu, nadających się wyśmienicie zarówno do chilloutu w słońcu, jak i codziennych aktywności pomiędzyweekendowych. Odsłuch całości i darmowy download w rozwinięciu - miłego!

Tagi:
dodano: 2017-07-24 15:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Belzky odsłania kolejny numer ze swojego solowego materiału, który sukcesywnie będzie ukazywał się w sieci w formie pojedynczych tracków. Za produkcję utworu "Itaka" odpowiada Lanek. Mash up video wykonał Belzky, a całość możecie sprawdzić na kanale 3/4 UDGS. Link w rozwinięciu.

Tagi:
dodano: 2017-07-24 11:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 1)

NAV, czyli reprezentujący XO raper z Toronto, kolejny raz połączył siły z jednym z najpopularniejszych obecnie producentów - Metro Boominem. Tym razem nie ograniczyli się oni tylko do jednego wspólnego utworu, jak było w przypadku dobijającego już do 10 mln wyświetleń "Up". Teraz wypuścili cały wspólny album, wokół którego atmosfera podsycana była już od wielu miesięcy. Wśród gości na "Perfect Timing" znaleźć możemy Lil Uziego Verta, Gucciego Mane'a, 21 Savage oraz Playboi Cartiego. 

Tagi:
dodano: 2017-07-23 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

I don't need no drugs to get high, I just need your love to get by - śpiewa w swoim najnowszym singlu pochodzący z Londynu Ellzo, a stylowym jak zwykle rapem wspiera go nasz ulubieniec, charyzmatyczny RaneRaps. "Need No Drugs" to spokojnie płynący, oparty na żywych instrumentach numer, mówiący o relacjach damsko-męskich przy wykorzystaniu metafory używek. Odsłuch i darmowy download w rozwinięciu.

Tagi:
video
dodano: 2017-07-17 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Porównywany często do Kendricka Lamara, dysponujący niezwykle giętkim, melodyjnym flow oraz piszący poetyckie, zaawansowane technicznie teksty Sylvan LaCue właśnie wypuścił kolejny singiel, przygotowujący nas na jego nadchodzący album "Apologies In Advance". "Guilt Trip" to gorzkie rozliczenie artysty z samym sobą, a także wgląd w jego konwersacje z Bogiem, codzienne nawyki i najskrytsze pragnienia - a całość podana charakterystycznym płynnym flow, wykorzystującym harmonię i bogactwo wokali.

Tagi:
dodano: 2017-07-16 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Numery Priesta, które do tej pory prezentowaliśmy na Popkillerze, stawiały raczej na klimat i warstwę  tekstową niż klasyczny pokaz mikrofonowych umiejętności w zakresie flow - a tych raperowi z Detroit przecież też nie brakuje. Najnowszy numer mieszkającego od dobrych kilku lat na nowojorskim Bronxie MC to popis wyjątkowo szybkiego rapowania, a także numer mówiący o tym, że nigdy nie powinniśmy lekceważyć swoich przeciwników, ani oceniać ksiązki po okładce. Odsłuch tego, jak i poprzedniego, spokojniejszego singla Priesta "You Know I Know" w rozwinięciu.

Tagi:
dodano: 2017-07-15 16:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 0)

Niedawno informowaliśmy naszych czytelników o nowym teledysku, który zaprezentował światu nowojorski producent D. Rimson. Osobą grającą w nim pierwsze skrzypce był utalentowany raper J Riela, reprezentujący niewielkie kalifornijskie miasto Chino. Wideoklip do "African Savage" to jednak nie koniec wieści od tego utalentowanego tekściarza. 19 czerwca artysta wydał bowiem album pt. "All Nations Goriela", który jest dostępny do pobrania za darmo. Data wypuszczenia tego materiału nie była przypadkowa i bezpośrednio nawiązuje do warstwy tematycznej jego zawartości. Tego dnia obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych Teksański Dzień Emancypacji, upamiętniający zniesienie niewolnictwa w tym stanie w 1865 roku. J Riela na nowej płycie porusza więc kwestię rasizmu, ówczesnych problemów społecznych w USA, umiejętnie wplatając w tę tematykę wątki gangsterskie i introspekcyjne. Nad poziomem muzyki czuwał zaś  sam D. Rimson, który wyprodukował jeden z utworów, a także zmiksował i zmasterował krążek.

video
dodano: 2017-07-14 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Pierwszy singiel z nadchodzącej płyty dumnie reprezentującego miasto Baltimore rapera Sun Zulu "...Who Sane Is Insane!" to stanowcza opozycja do współczesnego brzmienia hip-hopu i numer kontrastujący z opartymi na bangerach, autotune'ie i szalonych ad-libach kawałkach. Nagrane w duecie z raperką Nefertiitii "(R)eal (A)frikan (P)ower" przenosi nas raczej do początków lat 90., a nietypowy, inspirowany muzyką egipską bit autorstwa Lorda Beatjitzu stanowi dobre tło dla lirycznej szermierki duetu.

wydarzenie
dodano: 2017-07-13 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Wyjątkowa wiadomość dla polskich fanów Chance'a The Rappera - już w październiku w Warszawie wystąpi niezwykle utalentowany, 23-letni raper rodem z chicagowskiego West Side - SABA, którego kojarzyć możecie m.in. z zeszłorocznego "Angels" Chance'a, czy wcześniejszego "Everybody's Something" z pamiętnego mixtape'u "Acid Rap".

Na jesiennej trasie po Europie SABA będzie promował wydany w zeszłym roku debiutancki, bardzo dobrze przyjęty album "Bucket List Project", na którym gościnnie wsparł go m.in. sam Twista. Bilety za jedyne 29zł już w sprzedaży - widzimy się pod sceną!

dodano: 2017-07-12 14:14 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

TROYA - pochodzący z Trójmiasta skład stworzony przez Aero, Kizo i Speca - dołączył do katalogu Step Records. Trio wspólnie pracują nad płytą, a "Charty" to pierwszy singiel zwiastujący ten krążek. Za produkcję utworu odpowiada PSR. Ujęcia do pierwszego klipu zostały zrealizowane w Wielkiej Brytanii i Polsce. Krążek "Troya" zaplanowany jest do wydania jesienią tego roku.

Tagi:
video
dodano: 2017-07-12 13:58 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

Najpierw Cywiński i Dorian, którzy w 2016 wydali album z pogranicza neosoulu, rapu i r&b, a teraz Dister - katalog artystów niezależnej wytwórni DeNekstBest, którą kilka lata temu założył VNM, powoli się rozrasta. Na kanale labelu pojawił się z tej okazji nowy utwór młodego Warszawiaka.

Tagi:

Strony