Z Archiwum HH

Z Archiwum HH

dodano: 2016-01-14 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Wielu początków hip-hopu upatruje w połowie lat '70 a za pierwszy rapowy singiel uznaje wydane w 1979 roku "Rapper's Delight" Sugarhill Gang. Przełomowości tego singla nie da się podważyć, ale jak to często bywa - nagrania uznawane za rap lub za jego początki znaleźć można jeszcze wcześniej. Co powiecie na to, że już na przełomie '60 i '70 lat swoje bezpruderyjne i kręcące się stricte wokół seksu numery rapował gość o pseudonimie Blowfly? A co powiecie na to, że urodzony w 1939 roku i mający dziś 76 lat Blowfly na przyszły miesiąc zapowiedział premierę swojego finalnego albumu w karierze?

Tagi:
dodano: 2012-10-07 17:00 przez: Albert Gaszowski (komentarze: 21)

Gdy powstała muzyka hip hopowa, w roku 1973 nowojorska scena blockparties osiągnęła wyższy level. Wszystko to dzięki Dj Kool Hercowi, który jako pierwszy konsekwentnie zapętlił breaki w utworach muzyki funk. Nastała nowa era, hip hopowy ruch, który w centrum stawiał B-boys i Dj’s – nieodłączne elementy dobrej zabawy. Graffiti Art również towarzyszyło nowojorskiemu życiu młodych ludzi, wystawionych poza margines społeczeństwa. Malujący pociągi w NY w latach ’70, tak jak Bboys, Mc’s i Dj’s toczyli walkę o kolejny dzień. W tych samych warunkach socjalnych. Na terytoriach gangów. Muzyka hip hopowa czyli to na co afroamerykańska i latynoska mniejszość z upragnieniem oczekiwała całe lata przed legendarną imprezą Dj Kool Herca. Breakbeatowe partie w utworach szeroko pojętej muzyki Groove (funk, soul, disco). Wielu przed Herc'iem tego dokonywało, lecz żadna z tych osób w swojej konsekwencji nie stworzyła nowego gatunku muzycznego opartego jedynie na breakbeatach. 

dodano: 2011-08-15 13:00 przez: Admin (komentarze: 16)
Po długiej walce z rakiem, w nowojorskim szpitalu odeszła legenda graffiti.

Wczoraj w nocy czasu nowojorskiego zmarł Case 2 - King Of Style. Była to postać nietuzinkowa, posiadająca bardzo unikalny styl rysunku.