Audio

Audio

video
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2017-03-26 19:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

Kaczor i Pih, reprezentanci kolejno Poznania i Białegostoku, połączyli siły w EREM Studio. Efektem ich pracy ma być EP-ka wydana do czasu wakacji. Na swoim fanpage'u Kaczor dał fanom szansę usłyszenia snippetu z tego projektu.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-03-26 18:50 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

"Koń Trojański", krążek dodawany do preorderowej wersji "Koktajlu" Borixona, jest dostępny do odsłuchu na YouTube. Materiał wyprodukował w całości PLN Beatz. Na płycie pojawiają się też Popek oraz Żabson.

Tagi:
dodano: 2017-03-26 16:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 0)

Pamiętacie jeszcze ulicznego freestyle'owca z Grudziądza, który przed laty siał postrach na bitwach swoim hardcore'owym stylem? SKOW – czyli Styl Który Określa Wolnostylistę przypomina nam o sobie albumem "Wernisaż", który stworzony został w kooperacji z producentem z Torunia, Yellohem. 

Kilkanaście lat temu SKOW uchodził za jednego z najbardziej charyzmatycznych i oryginalnych polskich wolnostylowców. Jego bezkompromisowy styl mógł okazać się zabójczy dla absolutnie każdego, a chociażby zwycięstwo na bitwie "Siła Słowa" w Szczecinie, gdzie walki rozgrywały się w akompaniamencie żywych instrumentów, czy też godny występ podczas finału WBW 2005 są tego najdobitniejszym przykładem. 

Tagi:
video
dodano: 2017-03-25 16:46 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 2)

24 marca projekt "Trzech Króli", wspólne dzieło Popka, Soboty i Matheo, pojawił się na półkach z muzyką. Wydawnictwo promują teledyski do utworów "Nigdy nie mów nigdy", "Z biegiem czasu", "Czego sercu nie żal", "Bajka" oraz "Dom". Na kanale Step Records stopniowo pojawiały się kawałki z nowej płyty, a obecnie można posłuchać 11 z 12 numerów.

dodano: 2017-03-25 13:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 0)

Przed paroma dniami miała miejsce premiera albumu autorstwa uznanego polskiego freestyle'owca, finalisty WBW 2016, Toczka. Krążek pod tytułem "Na granicy szaleństwa" ukazał się nakładem wydawnictwa District Area. 

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-03-24 12:22 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 4)

"Y'all got 'til April the 7th to get ya'll shit together" - nawija Kendrick Lamar w "The Heart Part 4", swoim pierwszym kawałku wypuszczonym w 2017 roku. Ostatni wers członka TDE środowisko hip-hopowe odebrało jednoznacznie: 7 kwietnia to data premiery nowego LP autora "To Pimp a Butterfly".

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-03-23 17:44 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

"Nocna straż" to kawałek zamykający wydaną 14 marca EP-kę Sariusa. Wcześniej raper promował materiał teledyskami do utworów "Dziedzic korony", "Czasem", "Facet" oraz "Antyhajp". Ostatnie sztuki wydawnictwa wyprodukowanego przez Gibbsa można zamawiać w sklepie Stoprocent.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-03-23 17:33 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Lekter Records prezentuje utwór "Ile_jest" autorstwa Karwela (wcześniej działającego pod ksywą LJ Karwel). To kolejny luźny utwór rapera wydany przed płytą, którą wypuści w warszawskiej wytwórni w 2017 roku. W związku z serią złośliwych ataków na swój facebookowy profil Karwel założył nową stronę dla fanów.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2017-03-21 00:39 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

"Molza", specjalny album artystów Alkopoligamii wydany z okazji 10-lecia wytwórni, swojej premiery doczekał się 17 marca. Tego dnia pojawiła się też możliwość odsłuchu całości materiału, na którym pojawiają się m.in. Ten Typ Mes, Stasiak, Kuba Knap, RAU czy Rosalie. Oprócz świeżych nagrań zrealizowanych w tytułowej mazurskiej miejscowości na drugim krążku znalazł się przegląd utworów spod szyldu Alkopoligamii powstałych w ciągu ostatniej dekady. Impreza premierowa już w środę w klubie BAL.

dodano: 2017-03-20 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Niecały rok temu prezentowaliśmy wam debiutanckie EP soulowego duetu z Kentucky w składzie Otis Junior (wokal) i Dr.Dundiff (produkcja) "1moment2another", a teraz niemiecka wytwórnia Jakarta Records puściła w świat pierwszy długogrający projekt dobrze zapowiadających się artystów. Odsłuch składającego się z 12 ciepłych, przyjemnie wibrujących numerów albumu "Hemispheres" w rozwinięciu.

kategorie: Audio, News, Profile, R&B, Rock
dodano: 2017-03-19 17:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 2)

Fatalna wiadomość dotarła do nas wczoraj wieczorem. W wieku 90 lat zmarł "ojciec rock'n'rolla", jeden z architektów współczesnej muzyki popularnej - Chuck Berry.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2017-03-19 14:09 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 6)

"More Life", projekt Drake'a nazwany przez niego "playlistą", od 18 marca może już znaleźć się na głośnikach każdego fana rapu. Szef OVO zgromadził wokół siebie sporo artystów w rolach gości, są wśród nich m.in. Lil Wayne, 2 Chainz, Kanye West, Young Thug i Travis Scott. Odsłuch playlisty w rozwinięciu newsa.

Tagi:
dodano: 2017-03-18 17:46 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 4)

"Koktajl" to 13 świeżych utworów od Borixona, opartych o produkcje takich beatmakerów jak SecretRank, Kubi Producent, PLN Beatz i TMK Beatz. Raper zaprosił na swój ósmy solowy album ReTo, ZetHa oraz Żabsona. Równolegle z premierą sklepową pojawił się też odsłuch płyty.

dodano: 2017-03-18 17:00 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 0)

Jest wiele ekip, które zmieniły grę na dobre - i które uzyskały status kultowych. W Australii obok Hilltop Hoods bez wątpienia taką grupą jest kolektyw Downsyde z Perth. Trzon ekipy stanowią MC's Optamus, Dyna-mikes i Dazastah. 

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Rock
dodano: 2017-03-17 16:30 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 7)

MGK, napędzany olbrzymim sukcesem singla "Bad Things" (platyna w USA, ponad 112 milionów wyświetleń klipu), proponuje kolejny kawałek zbudowany wokół emocji, o jakich ma chęć opowiedzieć. "At My Best" to rap-rockowa kompozycja wsparta przez wokal Hailee Steinfeld. Utwór wyprodukował Benny Blanco.

Strony