Reggae

Reggae

video
dodano: 2017-02-27 16:04 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

"Ofkors EP" to owoc parodniowej sesji nagraniowej pochodzącego z Dominiki Fya Bryte'a, trójmiejskiego rapera Mekala oraz etatowego producenta B.O.K, OER-a. Projekt został zrealizowany dzięki CC Maya Music Group w bydgoskim studiu OER-a 21 Music Studio. To mieszanka hip-hopowych wibracji i klasycznego brzmienia reggae z domieszką energii prosto z karaibskiej wyspy Dominika.

video
dodano: 2016-11-01 15:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 0)

Pochodzący z Kingston Kabaka Pyramid to na ten moment jeden z czołowych przedstawiciieli nurtu revival na jamajskiej scenie muzycznej. W czerwcu artysta wydał swój nowy mixtape pt. "Accurate", który powstał przy współpracy z Welshym Firem z topowej grupy Major Lazer. Oprócz sporej dawki elektroniki i świeżego spojrzenia na muzykę reggae, projekt zawiera również hip-hopowe akcenty. Jednym z nich jest kawałek "Kabaka vs. Pyramid", w którym to Kabaka mierzy się ze swoim alter-ego w ulicznej bitwie freestyle'owej, nawijając na przemian z akcentem amerykańskim i jamajskim. To wszystko na bicie "Gimme The Loot" z debiutu The Notoriousa B.I.G., co stanowi hołd dla użytego przez niego konceptu pozornie dwugłosowej nawijki.

video
dodano: 2016-06-24 11:17 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 2)

„Stan umysłu” to tytułowy singiel z nadchodzącego albumu duetu Nastyk Kritaczi. Pozytywny, słoneczny i refleksyjny utwór, w którym gościnnie udzielił się Rastamaniek, to przedsmak tego, co usłyszymy na płycie. Raperzy prezentują również okładkę. Kolorowy obrazek jest odzwierciedleniem klimatu, w jakim utrzymany jest nadchodzący album.

video dnia
dodano: 2016-03-24 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Dlaczego: O postaci takiej jak D.R.A.M. świat usłyszał, gdy jego "Cha Cha" posłużyło za inspirację Drake'a do nagrania "Hotline Bling". I przyznać trzeba, że mieszanka klimatyczna, którą słyszymy u młodego reprezentanta Hampton jest naprawdę intrygująca - tyle samo w tym reggae'owego chillu i funkowej pulsacji co drillowej rytmiki i energii. Zresztą sprawdźcie sami - "Signals" to najnowszy singiel promujący EP "GAHDAMN!".

Tagi:
video
dodano: 2016-03-23 18:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Na MaxFloRecTV trafił najodważniejszy - jak mówi o nim sam artysta - klip GrubSona. Wideo powstało do utworu pt. „Nie jestem”. Promuje ono nominowaną do Fryderyka 2016 płytę „Holizm”. To prawdopodobnie pierwszy w Polsce teledysk w pełni dostępny dla osób niesłyszących. Jest to też pierwsze wideo GrubSona, które w całości nakręcone zostało w rodzinnym i obecnym mieście rapera. Realizacją wideo do „Nie jestem” zajęli się: Michał Jagiełło i Michał Schwierc. Współautorem scenariusza klipu jest sam GrubSon. Artysta odpowiada poza tym nie tylko za warstwę liryczną, ale także za warstwę muzyczną utworu.

Tagi:
dodano: 2016-02-28 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Bycie zupełnie niezależnym artystą hip-hopowym w Stanach Zjednoczonych ma swoje plusy, takie jak nieograniczona swoboda twórcza, ale wiąże się też z koniecznością samodzielnego finansownaia wszelkich wydatków, które normalnie pokryłaby wytwórnia. W tej sytuacji znalazł się powracający po kilkuletniej przerwie z trzecią częścią sagi "Hip Hop In The Soul" Cymarshall Law. Mieszkający w New Jersey MC z brytyjsko-jamajskimi korzeniami, mający na koncie współpracę z takimi artystami jak KRS-One, Supastition, Wordsworth czy Pumpkinhead (R.I.P.), dwukrotny występ na Hip Hop Kempie (2009 i 2015) oraz debiut w legendarnym Rawkus Records, wspólnie z węgierskim producentem Mr. Joekerem stworzył album, który może brzmieć jak nic innego w tym roku.

Gościnnie na zaplanowanym na 20 maja "Hip Hop In The Soul III" pojawią się m.in. Planet Asia, Homeboy Sandman czy Eternia, a już dziś możecie zamówić w preorderze fizycznie wydanie krążka, koszulki, a nawet zwrotkę od rapera, pomagając mu wydać ten album jak należy.

video
dodano: 2016-01-06 16:14 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

W sieci pojawił się nowy klip od duetu Grizzlee/DrySkull. W tytułowym numerze, promującym album "Stadium Regenesis", gościnnie udzielił się VNM. Klip promuje również początek trasy koncertowej duetu wraz z żywym bandem, która rozpocznie się 9 stycznia. Za video odpowiada ekipa Wolfmotion. Album "Stadium Regenesis" cały czas dostepny jest na www.preorder.pl.

dodano: 2015-12-16 19:32 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 0)

Podczas wrześniowego pobytu w Polsce, nowojorski duet Smif-N-Wessun odwiedził m.in. Szczecin, w którym wraz z udziałem Hood Shit Bandu wykonał jeden ze swoich największych hitów pt. "Gotta Say It." Jeśli ciekawi Was jak legendy East Coastu wypadły przy akompaniamencie żywych instrumentów, video znajdziecie w rozwinięciu newsa. Natomiast już jutro opublikujemy pierwszą cześć naszego wywiadu z żołnierzami Boot Camp Clicku, warto czekać!

recenzja
dodano: 2015-12-16 17:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 0)

Gdybyśmy mieli wskazać płytę, która zyskała ogromny medialny rozgłos w ostatnich latach, będąc wypadkową nieokrzesanego charakteru rapu i fundamentalno-riddimowej natury muzyki reggae, nasz wybór padłby zapewne na lwie wcielenie wujka Snoopa. Kto pamięta ten karykaturalny produkt, ten z niekłamaną szczerością przyzna, że całkowicie wypłukał on jamajski skarb narodowy z duchowych, wręcz ceremonialnych ogniw i ukazał go rzeszy osób jako muzykę naiwną, nad którą nie warto się pochylić. Tego samego roku, na ratunek zdyskredytowanemu gatunkowi ruszył jednak nowojorski duet Smif-N-Wessun, wydając swoją eksperymentalną i niestety, praktycznie niezauważoną EPkę.

video
kategorie: Reggae, Teledyski, Video
dodano: 2015-08-08 13:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Grizzlee & DrySkull udostępniają nowy klip. Po premierze singla "Kiedy będą wmawiać ci" na antenie RMF MAXXX, przyszedł czas na video. Obraz to dzieło DrySkulla. Premiera albumu 11 września. "Stadium Regenesis" zamówisz już na www.preorder.pl.

wydarzenie
dodano: 2015-07-26 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Chonabibe Festiwal jest projektem, który powstał z potrzeby na koncerty, grill, czill i relaks pod namiotem - po prostu fajny czas spędzony z przyjaciółmi. Co roku do urokliwego miasteczka na ziemi lubelskiej zjeżdżają tłumnie miłośnicy muzyki, kultury, sportu i relaxu. Pod koniec wakacji odbywa się tu święto słowiańskiego ducha z domieszką współczesnych brzmień. Olbrzymi obszar parku miejskiego zamienia się na dwa dni w teren festiwalowy, gdzie oprócz topowych koncertów odbywają się dodatkowe wydarzenia. Ważnym punktem programu festiwalu jest “Scena się zmienia” - jest to przegląd młodych talentów otwarty dla wszystkich, którzy chcą się zaprezentować szerszej publiczności. Zwycięzca otrzymuje możliwość wystąpienia na głównej scenie w kolejnej edycji imprezy. Wyjątkowy klimat docenili czytelnicy Gazety Wyborczej “Co jest grane?”. Chonabibe Festiwal otrzymał od czytelników GW nagrodę “Strzały 2013” za najlepsze wydarzenie kulturalne na Lubelszczyźnie.

kategorie: Audio, News, Reggae
dodano: 2015-07-16 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Z dniem dzisiejszym wystartował preorder albumu Grizzlee'ego i DrySkulla. Płyta "Stadium Regenesis" pojawi się w sklepach 11 września. Znana jest również tracklista. Ponadto artyści ujawnili w formie videoprezentacji okładkę albumu, której autorem jest Grzegorz "Forin" Piwnicki. Za obraz odpowiadają DrySkull i Hubert Drabik. W prezentacji został użyty utwór otwierający płytę pt. "Apocalypsis". Na preorder.pl płyta "Stadium Regenesis" dostępna jest w wersji 2CD z bonusowym dyskiem zawierającym instrumentalną wersję albumu.

recenzja
dodano: 2015-07-11 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Kiedy mówimy dziś o brytyjskim hip-hopie, pierwsze co przychodzi do głowy to zapewne grime, powyginane tempo numeru wymieszanego z elektroniką, drum'n'bassem czy electrostepem. Bardzo słusznie, Wyspy są jednym z najbardziej kreatywnych muzycznie miejsc na Świecie (nie tylko w rapie) i kto wie czy nie najważniejszym patrząc pod kątem rodzących się trendów. Dziś jednak nie o tym, ale o jednym z najlepszych brytyjskich MC's lat 90. Gościu równie utalentowanym co niedocenionym. Blak Twang miał swoje flow, miał mistrzowskie bity i dużo opowieści z południowo-wschodniej strony Londynu, których chce się słuchać do dziś. Nie miał jednak czegoś co pozwala to wszystko należycie wyeksponować - farta do wytwórni.

Jego debiutem był wydany w 1995 roku singiel "What's Going On". Rok później światło dzienne miał ujrzeć album zatytułowany "Dettwork SouthEast". Ostatecznie wytwórnia Sound Of Money wycofała się, a jedynym śladem po płycie stały się egzemplarze promocyjne. Ciekawy przypadek, bo wśród fanów takiego brzmienia w UK, album jest dziś znany i bardzo ceniony, a Blak Twang nazywany legendą. Po dziesiątkach przesłuchań też nie zawahałbym się nazwać tego materiału klasykiem. Dobra muzyka broni się sama?

video
dodano: 2015-06-02 13:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

"Duże dzieci" to drugi singiel promujący nadchodzący album "Panoramy". Album swoją premierę będzie miał 12 czerwca. Pojawi się na rynku nakładem wytwórni UrbanRec.

Tagi:
kategorie: News, Reggae
dodano: 2015-05-20 19:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Wytwórnia Step Records ma przyjemność poinformować, że w jej szeregach pojawili się nowi artyści. Nakładem opolskiego labelu ukaże się wspólna płyta duetu Grizzlee/DrySkull pt. "Stadium Regenesis". Premiera krążka planowana jest na drugie półrocze 2015, po wakacjach. Pierwsze video zwiastujące projekt pojawi się jeszcze w maju.

Strony