Mateusz Natali
video dnia
dodano: 2017-01-16 15:56 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Wczoraj wyjaśniło się czym jest Rottenberg - wspólnym projektem Małpy, Mielzky'ego i The Returners. Dziś pora na pierwszy singiel i preorder - jedyną opcję zakupu. Album nie zostanie wprowadzony do dystrybucji sklepowej.

video
dodano: 2017-01-15 20:32 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

SB Maffija Label prezentuje trzeci klip promujący album: Bedoes & Kubi Producent "Aby śmierć miała znaczenie" (LP). Przed Wami "NFZ". Za klip odpowiada Lanek. Na https://www.sbstuff.pl wystartował właśnie preorder krążka w wersji 2CD. Do dnia premiery można nabyć płytę w wersji 2CD, wzbogaconą o limitowany mixtape Drużyna 2115 "Piosenki o miłości". Dostępne są także okazjonalne pakiety z bluzą i koszulką.

video
dodano: 2017-01-15 19:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Ostatnie kilka lat w karierze KęKę to ciągła krzywa wznosząca - rok 2016 przyniósł pełnoprawną inaugurację własnego labelu oraz pokryte podwójną platyną "Trzecie Rzeczy". Początek nowego, 2017, był więc idealną okazją do rozmowy z radomskim MC - a spotkaliśmy się tuż przed zorganizowanym przez Live2Listen koncertem w warszawskiej Proximie, oczywiście wyprzedanym.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-01-15 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"Mężczyzna we mnie chce być jak John Malkovich, chłopiec chciał być jak Tede” - nawija Ten Typ Mes na swoim nowym albumie. Skąd to porównanie? Mes w nowym wywiadzie zdradził jakie znaczenie miał dla niego wówczas TDF...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-01-15 17:36 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

No to wiemy już czym będzie tajemniczy i niedostępny w sklepach projekt Małpy, o którym czytaliśmy w ostatnich dniach. "Rottenberg" czyli wspólny projekt Małpy, Mielzky'ego i The Returners pojawi się już za miesiąc, 16 lutego. Czekamy.

video dnia
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-01-15 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"Ile" to pierwszy singiel z nowej płyty Klarenza (wcześniej znanego jako Nieznanyklarenz) zatytułowanej "Poza" Gościnnie w nagraniu wyprodukowanym przez producenta o ksywie SiwySiwek pojawił się Bisz (B.O.K.). Utwór „Ile?” zapowiada nowy krążek Klarenza, reprezentanta wytwórni QueQuality oraz Młodego Wilka Popkillera z edycji 2015. Raper pracuje nad albumem, jednak data premiery nie jest jeszcze znana.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-01-15 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

W ostatnich dniach burzę spowodował wpis Sariusa, w którym podziękował on słuchaczom za 3-letnią podróż, dodając "to by było na tyle" i zapowiadając ostatni koncert w Bydgoszczy. Tuż przed tym koncertem sytuację skomentował bydgoski reprezentant i uczestnik pierwszej edycji Młodych Wilków, Bisz.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2017-01-14 14:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

W ostatnie półtora roku sporo zmieniło się u Nieznanegoklarenza. Najpierw stał się Makłowiczem Rapu po zwrotce w "Wilczym Sezonie", potem ogłosił, że jest "Prawie Znany", w końcu skrócił ksywkę i stał się Klarenzem. Pod tym nickiem ukaże się jego oficjalny debiut, a w pierwszym singlu gościnnie pojawi się Bisz!

dodano: 2017-01-12 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Witajcie w Innej Stronie - cyklu, który pozwoli wam poznać artystów hip-hopowych nie tylko na polu muzycznym, ale także nieco bardziej prywatnym i da wam możliwość, by usłyszeć odpowiedzi na pytania, których nie spotkacie w normalnych wywiadach. Dlaczego? Ponieważ nawet rzeczy tak banalne jak ulubiony film czy wymarzone do odwiedzenia miasto mogą przekładać się bezpośrednio na to, co słyszymy na albumach. Mogą pozwolić też poznać wam ulubionych raperów trochę lepiej. Co w końcu jest dla artysty większą inspiracją, niż życie samo w sobie?

Dzisiaj do swojego świata zaprosi Was Ras, połówka Rasmentalismu i jeden z najbardziej błyskotliwych MC na polskiej scenie.

video dnia
dodano: 2017-01-10 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)
Nowy klip Mesa nakręcono w warszawskim antykwariacie. Nie mogło być inaczej - "Book Please" to fantazja na temat relacji, jakie raper ma z książkami. W teledysku doszła inna obserwacja; codzienność bywa nudna i przewidywalna, ale w powieści może zadziać się wszystko. Mroczne wizje zrealizowała ekipa PJ Films Studio. Za reżyserię odpowiada Zuzanna Chojnacka. "Book Please" promuje najnowszą płytę Tego Typa pt. "AŁA." - naszą recenzję albumu znajdziecie tutaj.
video dnia
dodano: 2017-01-08 19:52 przez: Mateusz Natali (komentarze: 36)

"ON" to trzeci album w artystycznym dorobku Tau. Po zamierzonej, długiej przerwie od koncertów i pracy w studiu, wraca na scenę z wielką mocą. ON czyli Włączony, to płyta pełna miłości, nadziei, wiary, radości, ale też gorzkiej refleksji nad kondycją społeczeństwa. Wraz z premierą płyty poznamy również szczegóły dotyczące działań Fundacji ON (www.fundacjaon.pl), którą Tau powołuje do życia. Będzie ona miała za zadanie nieść pomoc cierpiącym ludziom. Album w preorderze dostępny jest na: www.bozonrecords.pl/on, a jego oficjalna odbędzie się w kwietniu 2017.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-01-08 14:27 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Wielu raperów oczekuje dziś, że sukces przyjdzie błyskawicznie i nie są przygotowani na długą intensywną przeprawę. KęKę odniósł się do tego wspominając swój pierwszy koncert, który odbył się 15 lat temu.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2017-01-07 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

2016 upłynął nam bez albumu Ad.M.y (ostatnia płyta ukazała się w grudniu 2015), nie dziwi więc, że w tym roku raperka szykuje wzmocnioną ofensywę wydawniczą. Czekają nas dwa materiały od reprezentantki Chełma...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-01-07 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Nowy album Miuosha zapowiadany jest dość enigmatycznie, a sam raper podkreśla, że jest to projekt, w jakim dotychczas nie uczestniczył. "Finisz tego albumu to ogromne wyzwanie. Współpracuję z ludźmi z zupełnie innego świata. W zupełnie inny sposób niż przez ostatnie 15 lat. Nawet nie wiecie co i kto to będzie" - pisze szef Fandango.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-01-07 13:04 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Pewne jest jedno - to będzie jeden z głośniejszych muzycznych projektów tego roku. Wczoraj na Święto Trzech Króli odpalony został fanpage "Trzech Króli". "Wraz ze startem fan page rusza machina promocyjna związana ze wspólnym albumem Popek Monster, Sobota i Matheo" - czytamy na profilu nowej supergrupy. Album "Trzech Króli" ukaże się nakładem wytwórni Step Records w pierwszym kwartale 2017.

Strony