9 lat temu Żabson remiksował Wiza Khalifę - dziś z nim nagrał

Informacja o wspólnej nagrywce Żabsona z Wizem Khalifą odbiła się wielkim echem, wywołując gorące dyskusje. Internet jak zawsze zaczął gdybać i deprecjonować, ale ja chciałem zwrócić uwagę na jeden aspekt tej niesamowitej historii - bo powinien on być motywujący dla wszystkich, bez względu na to czy lubią muzykę Żabsona czy nie.

Od zawsze podkreślał on bowiem swoją zajawkę Wizem oraz to, jak ważny był to artysta dla ukształtowania jego podejścia do rapu. A na początku przełomowego dla siebie roku 2015, jeszcze jako podziemny debiutant rozpoznawalny głównie jako hypeman Borixona i Kubana wydał też numer na bicie z jednego z mixtape'ów Wiza.

Mowa o "James Bong", które 20-letni Żabson zremiksował wraz z Wac Toja - numer ten pochodził z "28 Grams" Wiza, był też singlem z tego mixtape'u i co ciekawe... to wersja dwóch polskich newcomerów (było to pół roku przed ich trafieniem do Młodych Wilków) zawarta na mixtape'ie Waca "Middle Finger" wygenerowała na YT więcej odsłon (remix - 7 mln, oryginał - 2,8 mln).

Collabo z jednym z najważniejszych raperów ostatnich kilkunastu lat jest więc pięknym zwieńczeniem tej drogi, rozpoczętej przez Żabsona blisko dekadę temu jako niepokornego debiutanta od początku wbijającego na scenie swoimi muzycznymi eksperymentami kij w mrowisko. "Abstrakcja i dowód, że w dzisiejszym świecie nie ma limitów - możesz być ziomkiem z Opoczna, robić konsekwentnie swoje i skończyć w studiu z jednym z największych raperów w historii" - napisałem wczoraj na swoim FB i Threads. I chciałbym, żeby to ten motywujący aspekt najbardziej został w głowach słuchaczom i raperom - róbcie swoje i sięgajcie po marzenia, bo muzyka daje do tego niesamowite możliwości. Oby więcej takich współprac.

west f
Nie róbcie sobie jaj xD. Fajnie ze spełnia marzenia, ale każdy wie jak to wygląda. Robisz gruby przelew i menadżer ustawia spotkanie

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>