O.S.T.R.

O.S.T.R.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Wywiady
dodano: 2017-05-21 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

W ostatnich dniach zaskoczyły nas wieści, że reprezentant Wrooclyn Dodgers Kościey przygotował całe EP na bitach O.S.T.R.'a a jakby tego było mało to zaprosił tam gościnnie dawno nie słyszanego Tymona. Jak doszło do takiej mocarnej kooperacji z legendami sceny? Kościey odpowiedział nam na to w krótkim wywiadzie...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-19 16:54 przez: MaxFloRec (komentarze: 1)

Producent składu MeriDialu, 1/3 grupy Heavy Mental, artysta solowy (album „4 takty”) i główny producent najnowszej płyty KRS-One'a – Młody. Dziś, 19.05, ten uznany beatmaker i raper dołącza do grona zawodników MaxFloRec. Pod tym szyldem wyda swój 2. solowy krążek. Pierwszy singiel zwiastujący album już na MaxFloRecTV!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-19 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"HAOS" był mocną porcją klasycznego, brudnego boombapowego brzmienia. Czy można spodziewać się jego kontynuacji?

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-16 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Po krótkiej ciszy Kościey wraca ze zdwojoną siłą - wrocławski raper ogłosił dzisiaj, że jeszcze przed wakacjami otrzymamy jego EP wyprodukowane przez O.S.T.R.'a, a gościnnie pojawią się tam dwie legendy sceny z 71 - Tymon i Jot!

video
dodano: 2017-04-29 16:39 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 4)

O.S.T.R. otrzymał tegorocznego Fryderyka w kategorii "Album roku hip-hop" za wydany w zeszłym roku przez Asfalt Records album "Życie po śmierci". Krążek jest największym artystycznym i komercyjnym sukcesem w karierze O.S.T.R. i w historii Asfalt Records. Oprócz potrójnej Platynowej Płyty, płyta otrzymała też laur Bestseller Empiku 2016, oraz nagrodę w plebiscycie Onetu O!Lśnienia 2016.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-04-21 23:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 4)

Wraz z upływem miesięcy roku 2017 i brakiem nowych singli i informacji o płycie od O.S.T.R., coraz więcej fanów zaczynało zastanawiać się, czy również w tym roku łódzki raper dołoży kolejną cegiełkę do swojej bogatej dyskografii... Dziś dowiedzieliśmy się, że owszem, już niedługo nowy krążek Ostrego trafi do sklepów - znamy tytuł, okładkę i datę premiery!

Tagi:
dodano: 2017-03-10 15:51 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 10)

Znamy już listę nominowanych wydawnictw rapowych, z których najlepsze zostanie wyłonione podczas tegorocznej Gali Fryderyków. Zwycięzców poznamy 26 kwietnia podczas uroczystości, która odbędzie się w Teatrze Polskim w Warszawie.

dodano: 2017-03-06 19:14 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

10 marca rusza trasa koncertowa O.S.T.R. "Autentycznie". Po raz pierwszy fani łódzkiego rapera będą mieć możliwość posłuchania utworów z ostatniej płyty "Życie po śmierci" w specjalnie przygotowanych, akustycznych aranżacjach. Wszystko dzięki zespołowi w składzie: Jakub Krukowski (fortepian/rhodes piano), Agnieszka Grela (harfa), Sylwia Spodobalska (wiolonczela), Jacek Fedkowicz (kontrabas/gitara basowa), Wojtek Fedkowicz (perkusja), Piotr Jończyk (perkusjonalia). Na niektórych koncertach planowany jest występ gości specjalnych. Pojawił się również klip zapowiadający tour.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2017-02-04 13:17 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

"Rok z płytą <Życie po śmierci> za nami. Coś się musi skończyć by coś się mogło zacząć..." - w takich słowach zwrócił się do fanów O.S.T.R. na swojej facebookowej stronie. Wiele osób w komentarzach pod postem widzi w tym pierwszą zapowiedź nowej płyty Ostrego. Tymczasem w ramach podsumowania ostatniego roku raper opublikował filmik koncertowy, nagrany podczas koncertu w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Posłuchajcie, jak o swoich emocjach towarzyszących powrotowi na scenę opowiada autor najczęściej kupowanej płyty w Polsce w 2016 roku.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-01-12 19:32 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 13)

O.S.T.R. może od niedawna pochwalić się kolejnym sporym osiągnięciem w swojej karierze. Jak ogłosił label Asfalt Records na swojej stronie: "Mamy to! Album O.S.T.R. <Życie po śmierci> został oficjalnym numerem jeden sprzedaży albumów w Polsce w 2016 roku!". Łódzki raper sprzedażą swojej najnowszej płyty (jak sam mówił - ponad 100 000 egzemplarzy!) przebił w kraju m.in. Adele, Metallicę i Leonarda Cohena. W najlepszej dziesiątce płyt znalazło się również wydawnictwo "Trzecie Rzeczy" od KęKę - z tą płytą radomski raper zajął 6 miejsce na liście ZPAV.

Tagi:
dodano: 2017-01-02 12:07 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Rok 2016 był dla Ostrego udany nie tylko muzycznie - przede wszystkim stał pod znakiem powrotu do zdrowia, a dodatkowo przyniósł wyjątkowo szczery i osobisty album "Życie po śmierci", który stał się najlepiej sprzedającym się krążkiem łódzkiego muzyka. Sprawdźcie co Adam ma do powiedzenia o ostatnich 12 miesiącach:

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-12-30 14:21 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 2)

"Zimna krew 2.0" to drugi singiel z najnowszego album Hadesa - "Świattło". Gościnnie w numerze wystąpił O.S.T.R., a refren swoim wykonaniem uświetniła Sacha Vee. Za produkcję kawałka, jak i całego albumu odpowiada ekipa Killing Skills. Premiera albumu "Świattło" zaplanowana jest na 27 stycznia 2017 roku.

wydarzenie
dodano: 2016-11-11 16:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Zbliża się największy Śląski Rap Festival w historii - 17 grudnia w katowickim Spodku świętowane będzie 20-lecie śląskiego rapu. Wystąpią m.in. Kaliber 44, Pokahontaz, Miuosh, Grubson, O.S.T.R., donGURALesko, Ten Typ Mes i Tede. W specjalnym repertuarze raperzy zagrają swoje największe hity, a o aranżacje zadbają FDG Orkiestra, muzycy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Górnicza Orkiestra Dęta. Poza koncertami organizatorzy zaplanowali bitwę freestyle'ową, pokazy beatbox oraz premierę filmu dokumentalnego o dwudziestoleciu śląskiej sceny rapowej.

video dnia
dodano: 2016-11-10 01:24 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)
Prezentujemy teledysk "Polska_B", kolejny singiel zapowiadający płytę zespołu Fraktal (Greenzki/Gres). Autorem klipu jest Damian Michalak z Dobrekino Studio. Premiera płyty Fraktal zaplanowana jest na 14 grudnia. Album w limitowanym nakładzie 500 sztuk można zamawiać już teraz na www.alohasklep.pl, niebawem płyta będzie dostępna również na www.asfaltshop.pl oraz www.preorder.pl
wydarzenie
dodano: 2016-10-21 17:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

W weekend 21 - 22 października odbędzie się w Łodzi Bronx Hip-Hop Festival 2016. Na imprezie wystąpią m.in. O.S.T.R, VNM, Zeus, W.E.N.A., JWP czy Sarius, a część koncertową gościć będzie Klub Wytwórnia. Innymi atrakcjami będą warsztaty DJ'skie, capoeiry, graffiti, zawody breakdance oraz spektakle improwizowane.

Strony