O.S.T.R.

O.S.T.R.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Top listy
dodano: 2017-09-15 12:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Przy okazji premiery "Egzotyki" Quebo ogłaszał przekroczenie platynowego nakładu - dziś oficjalnie potwierdziło to najnowsze notowanie ZPAV. Powody do świętowania ma również Rychu Peja.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-09-01 14:25 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Fenomenalne "Życie po śmierci" Ostrego doczekało się kolejnego video, a tym razem zobrazowane zostało wyczekiwane przez fanów "Miami". Teledysk promuje również najnowszą kolekcję ubrań stworzoną w collabo O.S.T.R. x Diverse.

wydarzenie
dodano: 2017-07-06 15:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

Największy festiwal hiphopowy w kraju, czyli Polish Hip-Hop TV Festival 2017 już za niespełna miesiąc. Jak co roku odbędzie on się w dniach od 3 do 5 sierpnia na nadwiślańskiej plaży w Płocku. Tym razem oprócz stałych punktów programu nie zabraknie kilku nowości.

video
dodano: 2017-07-02 16:30 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Teledysk do kawałka "Półprawda" promuje wydaną pod koniec zeszłego roku płytę Greenzki/Gres "Fraktal". Za produkcją muzyki stoi O.S.T.R. Autorami scenariusza są Yann Seweryn oraz Martin Rath, którzy odpowiadają także kolejno za zdjęcia oraz reżyserię całości. Klip powstał we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-15 22:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Miło widzieć, że hip-hopowcy stają się coraz częściej uznawani także na oficjalnym szczeblu a ich zasługi znajdują poklask także w środowiskach wcześniej nieosiągalnych. Jednym z flagowych przykładów jest O.S.T.R., który zyskał właśnie szanse na kolejne niebanalne wyróżnienie.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2017-06-11 17:30 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Dwa lata temu członek legendarnej wrocławskiej ekipy Wrooclyn Dodgers wypuścił, bądźmy szczerzy, bardzo dobrą płytę, podając na nowoczesnych i niesamowicie bujających podkładach treści mocno osadzone w tematyce lat młodości i dojrzewania. "T.W.B. ERA" numerami, takimi jak "Henryk", "Na Biesiadzie", a w szczególności "Orłem Białym" wciąż znajduje swoje miejsce na mojej playliście. Związane jest to z umiejętnością Kościeya do trafiania wersami w sedno, zachowując przy tym zdrowy dystans i poczucie humoru. I ja to kupuję, bowiem rap dorosłego faceta ma się opierać na inteligentnym podejściu do liryki. Dlaczego o tym piszę we wstępie? "Kto Jak Nie My? EP", w całości wyprodukowane przez Adama Ostrowskiego również wpisuje się w zarysowany kanon, a nawet sięga nieco dalej.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-05 21:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Kilka lat temu głośno było o wspólnym projekcie Jeru The Damaja z Peją i O.S.T.R.'em, gdzie pojawić mieli się zarówno goście z USA jak Polski. Świetne "Oddałbym" pokazywało, że efekt mógł być naprawdę mocny. W nowym wywiadzie Peja zdradza jak wygląda sytuacja z całym albumem.

video
dodano: 2017-05-25 18:09 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

W Empikach pojawiła się już edycja specjalna albumu "MTV Unplugged: Autentycznie". Opiera się na autorskim, nigdy wcześniej nie wykorzystanym opakowaniu kartonowym zaprojektowanym przez Grzegorza "Forina" Piwnickiego. W środku słuchacz znajdzie między innymi zestaw fotografii z koncertu autorstwa Pawła Zanio. Fotografie, podobnie jak zdjęcia w zeszłorocznym bestsellerze "Życie po śmierci", wydrukowane na zostały na folii PET. Całość schowana jest w twardym, obitym materiałem etui. Według tłoczni TAKT współpracującej z Asfalt Records, jest to najdroższa pod względem kosztu wykonania polska płyta skierowana do masowej dystrybucji.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Wywiady
dodano: 2017-05-21 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

W ostatnich dniach zaskoczyły nas wieści, że reprezentant Wrooclyn Dodgers Kościey przygotował całe EP na bitach O.S.T.R.'a a jakby tego było mało to zaprosił tam gościnnie dawno nie słyszanego Tymona. Jak doszło do takiej mocarnej kooperacji z legendami sceny? Kościey odpowiedział nam na to w krótkim wywiadzie...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-19 16:54 przez: MaxFloRec (komentarze: 1)

Producent składu MeriDialu, 1/3 grupy Heavy Mental, artysta solowy (album „4 takty”) i główny producent najnowszej płyty KRS-One'a – Młody. Dziś, 19.05, ten uznany beatmaker i raper dołącza do grona zawodników MaxFloRec. Pod tym szyldem wyda swój 2. solowy krążek. Pierwszy singiel zwiastujący album już na MaxFloRecTV!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-19 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"HAOS" był mocną porcją klasycznego, brudnego boombapowego brzmienia. Czy można spodziewać się jego kontynuacji?

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-16 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Po krótkiej ciszy Kościey wraca ze zdwojoną siłą - wrocławski raper ogłosił dzisiaj, że jeszcze przed wakacjami otrzymamy jego EP wyprodukowane przez O.S.T.R.'a, a gościnnie pojawią się tam dwie legendy sceny z 71 - Tymon i Jot!

video
dodano: 2017-04-29 16:39 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 4)

O.S.T.R. otrzymał tegorocznego Fryderyka w kategorii "Album roku hip-hop" za wydany w zeszłym roku przez Asfalt Records album "Życie po śmierci". Krążek jest największym artystycznym i komercyjnym sukcesem w karierze O.S.T.R. i w historii Asfalt Records. Oprócz potrójnej Platynowej Płyty, płyta otrzymała też laur Bestseller Empiku 2016, oraz nagrodę w plebiscycie Onetu O!Lśnienia 2016.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-04-21 23:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 4)

Wraz z upływem miesięcy roku 2017 i brakiem nowych singli i informacji o płycie od O.S.T.R., coraz więcej fanów zaczynało zastanawiać się, czy również w tym roku łódzki raper dołoży kolejną cegiełkę do swojej bogatej dyskografii... Dziś dowiedzieliśmy się, że owszem, już niedługo nowy krążek Ostrego trafi do sklepów - znamy tytuł, okładkę i datę premiery!

Tagi:
dodano: 2017-03-10 15:51 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 10)

Znamy już listę nominowanych wydawnictw rapowych, z których najlepsze zostanie wyłonione podczas tegorocznej Gali Fryderyków. Zwycięzców poznamy 26 kwietnia podczas uroczystości, która odbędzie się w Teatrze Polskim w Warszawie.

Strony