Maciej Wojszkun
dodano: 2017-02-23 18:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 2)

Witamy w kolejnym spotkaniu z australijskim rapem - kontynuujmy rozpoczęty przez Piotrka temat australijskich rapowych evergreenów... Jeśli jest kawałek - a tym bardziej teledysk - który można zaliczyć do takiego panteonu klasyków australijskiego rapu, to jest nim bez wątpienia krótka rozprawa o życiu w wykonaniu tria 1200 Techniques. Oto "Karma".

dodano: 2017-02-23 13:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Kooperacja Młodego z MeriDialu i KRS-One'a, którą prezentowaliśmy wczoraj, to nie jedyna międzynarodowa współpraca, z której możemy być dumni! Polski duet Palmer Eldritch - znany choćby z bardzo dobrego tape'u "Nagrania dla Androidów" - stworzył oficjalny remiks utworu samego Sage'a Francisa!

kategorie: -
dodano: 2017-02-22 14:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 3)

"DUMA ROZPIERDALA MNIE JAK VIENIA!!!" - oznajmił na Facebooku pochodzący z Bielska-Białej producent Młody, członek składów MeriDialu i Heavy Mental. Nie dziwota - to właśnie sążnisty beat Młodego brzmi w nowym singlu nie byle kogo, bo legendarnego The Teacha - KRS-One'a!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-02-14 13:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 5)

W zeszłym roku prezentowaliśmy Wam "Dillacious" - polski tribute dla nieodżałowanej pamięci J Dilli, EPkę złożoną z 10 beatów (autorstwa najlepszych beatmakerów z województwa kujawsko-pomorskiego - m.in. The Returners, Oera, Szpalowsky'ego, Bryndala...) inspirowanych niesmiertelnymi vibe'ami Dilla Dawga. W tym roku We Love Beats, inicjatorzy projektu, chcą iść krok dalej - i potrzebują do tego Waszej pomocy!

dodano: 2017-02-13 20:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

W tym tygodniu Polskę odwiedzi ponownie jeden z najbardziej nietuzinkowych artystów z gatunku alternative hip hop - Astronautalis! Andy Bothwell zagra w Polsce dwa koncerty - w tym swój pierwszy, długo wyczekiwany gig w Warszawie!

Raper i wokalista niezwykle kreatywny, dla którego nie ma muzycznych granic, swodobnie mieszający rap z electro, blues z indie rockiem  - rozgrzeje parkiet już w tą sobotę, w Cafe Kulturalnej, promując swój najnowszy, świetny krążek "Cut the Body Loose" - TUTAJ link do wydarzenia na fb. We współpracy z GoOut - świetnym przewodnikiem po wydarzeniach kulturalnych Warszawy, Poznania, Wrocławia i Krakowa - przygotowaliśmy dla Was specjalny konkurs, w którym możecie wygrać cztery wejściówki na koncert!

dodano: 2017-02-12 18:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Witamy w Popkillerowym Wywiadzie na Niedzielę - tym razem w wersji tekstowej. W zeszłym tygodniu w ramach naszego cyklu "Czarodzieje z Oz" prezentowałem Wam moje osobiste odkrycie muzyczne roku 2016 - balansujący między jazzem, rapem a psychodelą septet Koi Child, wprost z Fremantle w Zachodniej Australii. Pod koniec mojego obytu na Antypodach zawitałem do tej sympatycznej miejscowości, malowniczego portu "najsamotniejszego miasta świata" - Perth...Tam poznałem Shannona "Cruza" Pattersona, wokalistę Koi Child, z którym przy dobrym browcu uciąłem sobie długą pogawędkę o historii zespołu, o tym, jak powstał album "Koi Child", o fuzji jazz i hip-hopu i jej "istocie", o australijskiej scenie hip-hopowej... I nie tylko. Let there be jazz - zapraszam do lektury! 

(Fotografia grupy u góry - aut. Matsu Photography)

dodano: 2017-02-10 16:30 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

It's ya boy Swifty McVay back to tear Your roof off! Przed Wami teledysk do ostatniego singla promującego najnowsze wydawnictwo wymiatacza z Parszywej Dwunastki z Detroit, "Grey Blood". Na beacie Mr. Porter, a gościnnie na imprezę wpadli panowie z legendarnego Slum Village. Smacznego!

Tagi:
dodano: 2017-02-04 18:30 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Gdy za oknem skuty lodem i zasypany śniegiem krajobraz, wychodzić się nie chce (a w przypadku Krakowa jest to wręcz niewskazane) - niech mentalną odtrutką będą ciepłe vibe'y z drugiego końca świata. Po przerwie wracamy z cotygodniowymi porcjami magii od Czarodziejów z Oz. W tym odcinku - jazzurekcja, czyli pierwszorzędny jazz rap (i nie tylko), sensacja sceny australijskiej 2016 roku, Koi Child!

Tagi:
wydarzenie
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-02-02 11:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Nie ma lepszego soundtracku/odtrutki na posępną pogodę za oknem niż pełnokrwisty rap z Detroit. Już jutro swą premierę będzie miał nowy album Swifty'ego McVaya, znanego z kultowej formacji D12, dowodzonej przez Eminema. Po kilku tłustych singlach Swifty postanowił podzielić się z nami kolejnym kawałkiem - remiksem "Here 2 Party", z gościnnym udziałem innej legendarnej ekipy z Motor City - Slum Village! Na beacie - Mr. Porter, także z Parszywej Dwunastki.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-01-30 17:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Fani niezawodnej wytwórni Mello Music Group, baczność! Sztandarowy gracz tegoż labelu, jeden z najlepszych producentów sceny niezależnej, kilkakrotnie goszczący w Polsce - niezmordowany Oddisee już pod koniec lutego zaprezentuje nowy album!

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2017-01-11 13:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 1)

Już za niecały miesiąc, 3 lutego, ukaże się nowy album Swifty'ego McVaya z kultowej formacji D12! Na albumie "Grey Blood" znajdzie się 18 utworów, z gościnnym udziałem m.in. Slum Village, Guilty Simpsona, KXNG Crookeda oraz ziomali z D12 - Mr. Portera, Kunivy i Bizarre'a. 

Tagi:
dodano: 2016-12-28 20:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Nowy Rok tuż, tuż - czas więc na przedostatni Popkillerowy videowywiad w roku 2016. Nakręcony na jubileuszowej, piętnastej edycji Hip Hop Kempu - na arcyciekawą pogawędkę złapaliśmy chłopaków z francuskiego tercetu ASM (A State of Mind), autorów świetnego konceptualnego albumu "The Jade Amulet", o którym mogliście poczytać we wczorajszym artykule...

dodano: 2016-12-27 19:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

ASM. A State of Mind. Zachodzę w głowę, czemu ten tercet, złożony z raperów FP i Greena-T oraz producenta Fade'a, nie cieszy się znacznie większą popularnością. Panowie z ASM to mój ulubiony "typ" muzyków - stale rozwijający się, poszukujący nowych rozwiązań, łączący hip-hopowy "fundament" z żywymi dźwiękami funku, jazzu i soulu... Ich albumy "Platypus Funk" z 2010 r. oraz "Crown Yard" z 2011 r. po brzegi wypełnione są fantastycznymi rezultatami tychże kombinacji.

dodano: 2016-12-19 11:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Osobiście nigdy chyba nie przestanę propsować Kemby, wcześniej znanego jako YC the Cynic - autora w mojej opinii jednego z najlepszych albumów mijającego roku - "Negus". To był zdedydowanie przełomowy rok dla młodego reprezentanta Bronksu, kolebki hip-hopu - zmiana pseudonimu, nowa płyta... I żeby tego było mało - niespodziewany występ u boku samego Kendricka Lamara!

dodano: 2016-12-09 15:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 1)

Wielkimi krokami zbliża się premiera nowego albumu Swifty'ego McVaya z legendarnej ekipy D12. Niedawno prezentowaliśmy pierwszy singiel promujący "GreyBlood" - banger z gościnnym udziałem Maestro z The Silent Riot i Crooked I'a ze Slaughterhouse - dziś przedstawiamy nakręcony do niego teledysk. Smacznego!

Strony