Podsumowania roku

Podsumowania roku

dodano: 2017-03-10 15:51 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 10)

Znamy już listę nominowanych wydawnictw rapowych, z których najlepsze zostanie wyłonione podczas tegorocznej Gali Fryderyków. Zwycięzców poznamy 26 kwietnia podczas uroczystości, która odbędzie się w Teatrze Polskim w Warszawie.

dodano: 2017-01-03 15:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 4)

Nie tak dawno narzekaliśmy, że rodzimy styl wolny zatrzymał się w rozwoju, iż premade’y, powielanie schematów i nagromadzenie bardzo podobnych sobie zawodników zaczyna czynić go nudnym, przewidywalnym oraz w pewnym sensie jednowymiarowym. I tak też było. Samemu zastanawiałem się, czy jego mocno ograniczona formuła jest nam jeszcze w stanie zaserwować coś nowego, coś, co nawet jeśli okaże się tylko chwilowym trendem, sprawi, że scena bitewna z powrotem zacznie bawić, zaskakiwać i co najważniejsze lawirować po co raz to nowych konwencjach… Stało się - WBW 2016 w pełni udowodnia nam, że freestyle żyje i ponownie ma ambicje, by wychodzić poza ramy.

dodano: 2017-01-02 12:07 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Rok 2016 był dla Ostrego udany nie tylko muzycznie - przede wszystkim stał pod znakiem powrotu do zdrowia, a dodatkowo przyniósł wyjątkowo szczery i osobisty album "Życie po śmierci", który stał się najlepiej sprzedającym się krążkiem łódzkiego muzyka. Sprawdźcie co Adam ma do powiedzenia o ostatnich 12 miesiącach:

Tagi:
dodano: 2016-12-31 15:44 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Rok 2016 to dla KęKę dalszy ciąg pasma muzycznych sukcesów. Jednak zaczynał się wieloma znakami zapytania. Sprawdźcie jak Kę podsumowuje minione 12 miesięcy.

Tagi:
dodano: 2016-02-16 01:16 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Trwa właśnie ceremonia wręczania tegorocznych Grammy - wygląda na to, że wśród wielkich zwycięzców znajdzie się Kendrick Lamar, który zdobył już 4 statuetki! Uśmiechnięty może być także The Weeknd oraz D'Angelo...

dodano: 2016-01-03 19:00 przez: Jacek Adamiec (komentarze: 15)

Nasz ukochany freestyle – dla jednych błysk geniuszu i szelest papieru, dla drugich tylko niedopracowana i naiwna forma rapu. Niezależnie od naszego stosunku do tej formy zabawy, styl wolny na rodzimym podwórku ma się dobrze i co rusz wydaje na świat kolejnych swoich oratorów. Nieustannie pojawiają się entuzjastyczne nowe twarze, a stare tracą wiarę w sens całego przedsięwzięcia i w konflikcie priorytetów między zajawką i życiem wybierają to drugie. Zanim jednak zajmiemy się tymi optymistami, warto przypomnieć sobie w kilku zdaniach, co ostatnie dwanaście miesięcy miało nam do zaoferowania, również ze strony tych, którzy posłuchali głosu rozsądku.

dodano: 2016-01-03 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Rok 2015 bez wątpienia był dla Big Seana udany - mega sukces singli "Blessings" i "I Don't Fuck With You" czy pierwsze miejsce Billboardu z albumem "Dark Sky Paradise" to tylko część osiągnięć, które odhaczyć mógł Sean Don. Raper podsumował całe 12 miesięcy specjalnym numerem "Whatayear" z udziałem Pharrella i Detaila oraz video ukazującym chronologicznie, co działo się u niego w 2015 - od występów z Eminemem czy Drake'iem, poprzez wizytę w Polsce na Orange Warsaw Festival aż po okradzenie mu domu gdy był w trasie (pięknie ujął to pod koniec numeru).

My przypominamy również nasz wywiad z Big Seanem przeprowadzony również w 2015 w Warszawie - to zdecydowanie jedna z ciekawszych rozmów, które mogliście obejrzeć na Popkillerze.

Tagi:
dodano: 2016-01-02 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Wśród osób podsumowujących dokładniej miniony rok znalazł się także Zeus, który w 2015 wypuścił swój najnowszy album pt "Jest Super."

dodano: 2015-12-31 16:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

To był naprawdę dobry rok dla Tau i jego Bozon Records a obok Złotej Płyty za "Remedium" dostaliśmy też nowy album "Restaurator". Co kielecki raper ma do powiedzenia o mijających 12 miesiącach?

Tagi:
dodano: 2015-12-31 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Rok 2015 zdecydowanie był udany dla rapu - ukazało się wiele świetnych albumów, które zdominowały liczne muzyczne dyskusje, jak i listy sprzedaży. Jak wygląda natomiast lista 15 najlepiej sprzedających się w USA albumów wydanych w tym roku oraz lista 15, które miały najmocniejsze 'tygodnie otwarcia'?

dodano: 2015-12-31 13:19 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

2015 w życiu KęKę był rokiem ważnym na wielu frontach - od stabilizacji prywatnej po dalszy muzyczny progres i platynowe "Nowe Rzeczy". Jak raper podsumuje mijające 12 miesięcy?

Tagi:
dodano: 2015-12-30 22:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Zanim przejdziemy do podsumowań roku (nigdy nie zrozumiem wybierania najlepszych płyt, singli itp na początku grudnia) trzeba uczciwie powiedzieć sobie jedno - 2015 był fenomenalnym rokiem dla rapu i dla muzyki ogólnie, najlepszym od dłuższego czasu. Ogrom mocnych albumów sprawił, że niemożliwe było odsłuchać wszystko, równocześnie w pamięć zapadło nam naprawdę wiele hitów. Które uznać możemy za 'creme de la creme' roku 2015, zarazem będąc pewnym, że usłyszymy je na sylwestrowej imprezie, bez względu na to czy będzie to hajlajfowy klubowy melanż czy studencka domówka?

dodano: 2015-12-30 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Zdaniem wielu osób kendrickowe "To Pimp A Butterfly" to najlepszy album mijającego roku. Co za to wpadło w ucho samemu Kendrickowi?

video
dodano: 2015-02-13 19:00 przez: Anonim (komentarze: 5)

PODSUMOWANIE ROKU | DYSKUSJA CZ.1

Z inicjatywy Kuby Stemplowskiego i przy wsparciu marki Diamante Wear na początku tego roku 10-ciu blogerów i vlogerów spotkało się w celu podsumowania mijającego roku. W akcji, oprócz samego pomysłodawcy wzięli udział m.in. nasi byli i obecni dziennikarze: Krzysztof Nowak (obecnie T-Mobile Music i Interia), Maciej Sulima i Dawid Bartkowski. Uczestnicy przedstawili swoje typy w kategoriach: płyta, debiut, numer, postać i wytwórnia roku, a następnie omówili dokonane wybory, czego efektem jest ta oto dyskusja. Poniżej playlista z dyskusją oraz indywidualnymi typami uczestników.

dodano: 2015-01-24 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 34)

Ranking ma na celu przelot przez pięćdziesiąt wybranych wydawnictw, które ukazały się w polskim rapie w ubiegłym roku. Od siebie chciałbym dodać, że każdą z tych płyt warto sprawdzić, a kolejność ma tak naprawdę subiektywne i drugorzędne znaczenie i nie stanowi oficjalnej linii redakcji. Miejsca 50-46 stanowi pięć "bonusowych" pozycji, na których znajdują się albumy instrumentalne, czasami nawet tylko luźno związane z hip-hopem. Od miejsca 45. zaczynają się pozycje "właściwe", które obejmują zarówno albumy dostępne w oficjalnej dystrybucji, jak i nielegale, epki i mixtape'y. Zapraszam.

[Krystian w naszej redakcji zajmuje się przede wszystkim polskim rapem, a poza mainstreamem śledzi również mniej wyeksponowane rejony podziemia, trzymając cały czas rękę na pulsie. W samym 2014 roku słuchał imponującej liczby prawie 120 polskich albumów, co pozwoliło mu ułożyć poniższe subiektywne top 50, które dostawać będziecie przed najbliższe 5 dni a które ja sam przeczytałem z ciekawością. Przegląd to bowiem dość obszerny i przekrojowy, do sprawdzenia którego zapraszamy, zapowiadając zarazem, że to oczywiście nie koniec naszych podsumowań tego, co działo się w polskim rapie w roku 2014 a wręcz przeciwnie - jeszcze trochę przed Wami - przyp. Mateusz Natali]

No to dobrnęliśmy do końca - przed Wami czołowa dziesiątka zestawienia...

Strony