Czego słuchaliśmy w 2021 roku? Mata zdominował notowania Spotify!

Grudzień rozpoczynamy tradycyjnie od notowań Spotify podsumowujących ostatnie 12 miesięcy! W tym roku na platformie znów rządzili raperzy, dominację widać przede wszystkim w Polsce, bo światowe notowania są bardziej zróżnicowane gatunkowo. Sprawdźcie sami kto cieszył się największym zainteresowaniem!

Dane polskie:
Najpopularniejsi artyści i artystki:
1. Mata
2. sanah
3. Sobel
4. White 2115
5. Lanek

Najpopularniejsi artyści:
1. Mata
2. Sobel
3. White 2115
4. Lanek
5. Bedoes

Najpopularniejsze artystki:
1. sanah
2. Dua Lipa
3. Billie Eilish
4. Ariana Grande
5. Doja Cat

Najpopularniejsze utwory:
1. Mata, Pedro, francis – Kiss Cam (podryw roku)
2. Sobel, Piotrek Lewandowski – Fiołkowe Pole
3. Mata, Trooh Hippi – Patoreakcja
4. sanah, Vito Bambino – Ale jazz!
5. Kizo – Disney

Najpopularniejsze albumy:
1. Mata – Młody Matczak
2. sanah – Irenka
3. Sobel – Pułapka Na Motyle
4. OIO – OIO
5. Mata – 100 dni do matury

Dane globalne:
Najpopularniejsi artyści i artystki:
1. Bad Bunny
2. Taylor Swift
3. BTS
4. Drake
5. Justin Bieber

Najpopularniejsi artyści:
1. Bad Bunny
2. BTS
3. Drake
4. Justin Bieber
5. The Weeknd

Najpopularniejsze artystki:
1. Taylor Swift
2. Ariana Grande
3. Olivia Rodrigo
4. Dua Lipa
5. Doja Cat

Najpopularniejsze utwory:
1. Olivia Rodrigo – drivers license
2. Lil Nas X – MONTERO (Call Me By Your Name)
3. The Kid LAROI – STAY (with Justin Bieber)
4. Olivia Rodrigo – good 4 u
5. Dua Lipa – Levitating (feat. DaBaby)

Najpopularniejsze albumy:
1. Olivia Rodrigo – SOUR
2. Dua Lipa – Future Nostalgia
3. Justin Bieber Justice
4. Ed Sheeran - "="
5. Doja Cat - Planet Her

Poniżej załączamy zebrane przez nas podsumowania Wrapped od 100 raperów z polskiej sceny!

Galeria

Tagi: 

Rakim
Skoro tego ludzie słuchają to ok. Nie przeszkadza mi to. Lepszy mata czy sobel od pseudo uliczników.
90'S
Mam Wyjebane Na Spotify mam lepszy news dla odbiorców dobrego rapu klasycznego, kto pamięta jeszcze rapera o ksywie Kurious? Ja go znam i jego płyty i właśnie wydał EP-kę w tym roku Kurious & Ro Data – Koncrete Jungle są jeszcze płyty lub EP-ki Zajebiste w tej muzycznej papce komercyjnej w tych czasach.
Atlanta
Ale komercja zawsze była. Jay-Z, czy chłopaki z Wu Tangu i można by wymieniać, mówili że robią rap dla hajsu. A taki mata szacun bo zweryfikował Peje, Sokoła Kaczego i wielu innych niby ulicznych MC. Wejdź na becadome(mogłem trochę przekręcić pisownie). Zamówiłem tam cd pachino i bella razah, to pierwsze co napisali, że jest zakładka, że można wpłacić więcej jak się oczywiście chce. Wszystko dla hajsu.
90'S
Ja wiem że komercja jest i była to się nie zmieni ale żeby pisać że Jay Z czy Wu Tang Clan to komercja wiadomo że to muzycy wiem że oni też z tego muszą mieć hajs jak każdy muzyk ale są tacy jak właśnie Kurious czy też Main One którzy robią swoje chociaż ten drugi to nie wiem co się dzieje z nim wiem że nagrał zajebisty album w 95 r. pt.Birth Of The Ghetto Child i od tamtej pory cisza trochę singli i wszystko o to mi chodzi.
Atlanta
Na netflixie jest serial ewolucja hip hopu w którym Jay z oficjalnie mówi, że rap robi tylko dla kasy. Jak poszperasz w wywiadach to 99% MC robi rap tylko dla kasy.
90'S
Wiem o tym serialu wiem o tym że raperzy robią rap dla kasy, przecież każdy człowiek musi jakoś zarabiać na swoje utrzymanie tzn na swoje życie przecież jak robisz jakokolwiek dziedzinę sztuki np.malarstwo muzykę czy też uprawiasz sport masz z tego jakieś dochody ale dobrze też napisałeś w 99% Mc's robi to na kasy nie każdy znam takich raperów dużo np Defari (był nauczycielem nie wiem jak teraz to wygląda) czy też Miilkbone(z ostatnich wieści wiem że pracuje w hucie ma Florydzie)dla mnie osobiście zajebisty raper swego czasu zajebał dissa na Eminema pt. Presenting Miilkbone (Eminem Diss) ft. Naji., albo Pęku z Kielc.
ODB RIP
Co ty bredzisz? w przypadku Jay-Z czy Wu to była estetyka, czyli dobry rap stal się jednocześnie komercyjnym hitem, oprócz mocze paru wyjątków u Jay-z kiedy eksperymentował. Nawet nie stawiaj jakiegoś szmaty obok takich nazwisk
90'S
Kolo nie znasz się to się nie wypowiadaj nie masz wiedzy wystarczającej na ten temat a szmatą możesz nazywać wiadomo kogo.
Noreaga
W sumie 90' koło ma rację, nie znasz się to nie wypowiadaj. Widać, że nie słuchałeś wywiadów z Jay-Z. Albo nawet jednego z ostatnich Ghostface, jak narzeka, że ciężko się skontaktować z popowymi gwiazdami na topie, bo by z nimi nagrał płytę. Masz wywiad na dx. Hip hop. I co tak ghostfacea naszło? Nie bo potrzebna jest kasa. Najlepszy rap robią MC którzy nie żyją z rapu, mają inne dochody. I nikt im niczego nie musi narzucać. Ani nie muszą na fb co chwilę (jak, ostatnio Peja, czy Pih) reklamować swoich produkcji.
90'S
W sumie noreaga nie znasz to się nie wypowiadaj się co ty wiesz o rapie że tak napiszę no napisz jaką masz wiedzę podziel się swoją wiedzą jeżeli piszesz że ja nie znam się to jesteś w grubym błędzie dzieciaku.
Noreaga
Pisałem, że masz rację a Odb jest w błędzie. Nie to że nie potrafisz pisać, to, jeszcze czytać ze zrozumieniem. Masakra chłopie
90'S
Ok chłopie kiedy ty się odjebiesz się od mojego pisania już nie raz ci pisałem jak się nie podoba moje pisanie to idź do szkoły lub na glamrap a co do tego kola odp masz rację gówno wie tyle wie ile pizzy zje.
Prawda
Nie bredzi, bo luknąłem na netflixie i, rzeczywiście gay-z mówi, że chodzi mu hajs.
Anonim
Wojtek jastrząb to nigdy nie miał nic wspólnego z ulicą wbrew jego urojeniom. A Rycha niby w jaki sposób ten banan zweryfikował? Zrobił z nim zdjęcie? Peja czasy wyjaśniania ma już dawno za sobą, po drugie dzieci by go anulowały jakby atakował matę. Dzieciak ma fame więc wszyscy za nim, zresztą dinozaury przyjęły taktykę przyzwolenia na wszystko już dawno. A jeszcze co do Rycha to jednego bananowca już powyjaśniał i starczy. Teraz powinien przyjść ktoś inny i wyjaśnić matę ale pl ,,scena" już od dawna jest wykastrowana więc nic takiego się nie stanie. Co najwyżej białas porobi groźne miny na klipach. Ale nie w kierunku maty bo on też jest z sb ub.
polski rap gówno
u mje top 5 w tym roku był future, thugger, migos, uzi i young dolph. prawdziwy rap a nie jakieś hiphopolo dla dzieci jak sobel albo mata. jedynie dla White’a z tej listy props
Krótko
Migos to pop
90'S
Szkoda że Main One już nie nagrywa naprawdę nagrał ZAJEBISTY Album w 95 r. Jeden z moich ulubionych albumów rapowych top 10.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>