Komentarze

Komentarze

kategorie: Hip-Hop/Rap, Komentarze, News
dodano: 2018-04-15 16:30 przez: Marek Adamski (komentarze: 49)

Mimo bardzo przychylnych opinii i niesamowitych wyników wykręcanych m.in. na Youtube'ie, są osoby, które do entuzjastów duetu Taconafide nie należą. Taką osobą jest np. Jakub Żulczyk, dziennikarz i pisarz, a w wolnych chwilach słuchacz rapu, który na swoim Facebooku w bardzo krytyczny i wyczerpujący sposób odniósł się do nowego wydawnictwa duetu. W swojej wypowiedzi wytyka Quebo i Taco m.in. prawdziwość i szczerość na gorszym poziomie od Rick Rossa, pretensjonalność i mędrkowanie, czy muzyczną cukierkowatość.

dodano: 2018-04-12 22:30 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 12)

Za nami bardzo dobry weekend - do Polski w końcu zawitała prawdziwa wiosenna pogoda i wszystko zaczęło budzić się do życia. Natomiast za Oceanem zaobserwować mogliśmy jeszcze gorętszy okres. W przeciągu kilku dni premiery miały wyczekiwane od dawna albumy oraz głośne single topowych graczy na scenie. Swoje longplaye wydali m.in. E-40 i B Legit, Cardi B, Lil Xan, Flatbush Zombies, Kai Uchis czy Saba. Dużo szumu narobiły też nowe teledyski od Drake'a do "Nice For What" oraz "A$AP Forever" A$AP Rocky'ego. W redakcji mimowolnie powstawało wiele luźnych dyskusji na temat świeżej porcji muzyki ze Stanów. Postanowiliśmy wszystko to zebrać i przedstawić Echo z Redakcji dotyczące ostatnich popularnych premier.

dodano: 2018-04-11 11:30 przez: Marek Adamski (komentarze: 9)

Kilka dni temu Gucci Mane na swoim Instagramie umieścił post, w którym stwierdził, że wynalazł trap. Pod nim fani rozpoczęli zagorzałą dyskusję, przywołując, chociażby postać T.I. jako wynalazcę trapu. Raper sam wczoraj zabrał głos w tej sprawie, przedstawiając swój album "Trap Muzik", jako narodziny tego podgatunku.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Komentarze, News
dodano: 2018-03-15 13:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 16)

Muzyka Lil Yachty'ego totalnie do mnie nie trafia i jeśli miałbym oceniać jej jakość to musiałbym włączyć "hate-mode". Ale równocześnie moje pierwotne negatywne nastawienie do Boata zmienił on sam, kilkukrotnie wyróżniając się zachowaniem czy nastawieniem na tle wielu rozpieszczonych mumblo-rówieśników z przepompowanym ego, dla których pierwiastek rywalizacji w muzyce kończy się na wielkości łańcucha na szyi.

Raz wtedy gdy przyszedł na 'gorące krzesła' do Everyday Struggle, by stoczyć zażartą i legendarną już dyskusję z Joe Buddenem (rownocześnie prezentując się jako mega sympatyczny gość z konkretną wizją), teraz podejmując wyzwanie od Funkmastera Flexa i stając do boju na jego zasadach.

dodano: 2018-03-14 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Internet zapłonął wczoraj w dyskusjach po tym, gdy Bonus RPK opublikował zdjęcie z Quebonafide określając go "ciekawą postacią". Zdjęcie zaszokowało wielu fanów z obu stron, a mało kto wie, że obaj panowie, reprezentujący dziś teoretycznie dwa skrajnie różne bieguny sceny, mieli już na koncie wspólny numer...

kategorie: Hip-Hop/Rap, Komentarze, News
dodano: 2018-03-12 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Po półrocznej ciszy Quebonafide opublikował wczoraj tajemniczą grafikę na swoim Instastory. Dziś swoistą odpowiedź na nią opublikował Taco, który również odzywa się w mediach społecznościowych raz na x miesięcy. O co chodzi?

dodano: 2018-03-10 12:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Po dłuższej przerwie legendarny O.C. wrócił na mocniejsze muzyczne obroty - i to w jakim stylu! Wydane w 2017 "Same Moon, Same Sun" było jego pierwszym LP od 2012 roku ("Trophies" z Apollo Brownem), nie zeszło jednak poniżej bardzo wysokiego poziomu, do jakiego przyzwyczaił nas jeden z najbardziej niedocenianych raperów w historii. Potem dostaliśmy "Perestroikę" z Apathym, a na początek 2018 trafiło do nas "A New Dawn", druga część trylogii zapoczątkowanej przez "Same Moon...".

Co na nim znajdziemy? Nastrojowe, korzenne bity i porcję błyskotliwych przemyśleń od jednego z najbystrzejszych umysłów nowojorskiej sceny. Ja zasłuchuję się w tej płycie od tygodnia i nie mogę zdjąć jej z pętli, do czego i Was zachęcam.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Komentarze
dodano: 2018-03-06 17:35 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Tegoroczne nominacje do Fryderyka w kategorii album hip-hop znów są szeroko dyskutowane - tym razem jednak najgłośniej krzyczy nie to kto wśród nich się znalazł, a to kogo zabrakło.

kategorie: Komentarze, R&B
dodano: 2018-03-06 16:42 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Dzisiejsze nominacje do Fryderyków wywołały sporą dyskusję w hip-hopowym środowisku, a mnie gdy je poznałem jedno bardzo ucieszyło, drugie za to zaskoczyło na minus. Postanowiłem podzielić więc wrażenia na jasną i ciemną stronę - zaczniemy od pierwszej z nich, o drugiej przeczytacie za godzinę.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Komentarze
dodano: 2018-02-24 15:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

Trzeba przyznać, że to, co działo się na polskiej scenie w ostatnich 2 tygodniach nadawałoby się na scenariusz serialu, którego nie powstydziliby się Agata Christie oraz autorzy komiksów o Avengers. Zwroty akcji, rotacja na froncie i starcia na tylu liniach, że ciężko ustawić strony konfliktu. Równocześnie odcięcie się od Internetu na 2 dni mogło sprawić całkowite pogubienie się w tym kto z kim się dissuje i po czyjej stronie jest piłeczka. Po (wg naszych obliczeń) 13 odcinkach postanowiliśmy więc zebrać Wam to wszystko do kupy...

dodano: 2018-02-22 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Poranna ofensywa Mesa sprawiła, że fora i grupy dyskusyjne znów zapłonęły a po 3 singlach na warszawskiego rapera wylała się fala propsów. My mieliśmy okazję słyszeć trochę więcej materiału przygotowanego na album "RAPERSAMPLER" i powiemy Wam jedno - warto czekać!

W ostatnich dniach Ten Typ postanowił zaprosić do swojej kawalerki kilkoro znajomych osób i dziennikarzy, by puścić im część albumu oraz wprowadzić w klimat jego powstawania - mi przypadł odsłuch w towarzystwie obecnej w jednym z singli Justyny Święs z The Dumplings, a także Maffashion czy reprezentacji CKM'u i Aktivista. Mes opowiedział o powstawaniu albumu, zaprezentował sample i inspiracje, a także efekty finalne. Skrawki relacji (wraz z teaserami niektórych utworów) zaprezentowaliśmy Wam na profilach instagramowych @popkillerpl i @mateusznatali, a teraz pora na parę słów więcej. Czego spodziewać się po "RAPERSAMPLER"?

kategorie: Hip-Hop/Rap, Komentarze
dodano: 2018-02-16 13:43 przez: Kontakt (komentarze: 19)

Pierwszy głośny beef 2018 roku już trwa - 2 dissy ze strony SB Maffiji i odpowiedź TPS'a rozgrzały dyskusje w środowisku w ostatnich dniach, zdominowały także polski YouTube...

dodano: 2018-02-13 20:59 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Najnowszy album Bonsona otworzył rok w mocny sposób - zarówno pod względem treściowym (serwując nam porcję materiału ostrego, gorzkiego i bezkompromisowego) jak i sprzedażowym, ulokował się bowiem na samym szczycie notowania OLiS. Temat ten poruszyliśmy w kolejnej redakcyjnej dyskusji...

dodano: 2018-02-07 20:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Całkowita zmiana trybu życia KęKę pociągnęła za sobą także mocną zmianę stylistyczno-tematyczną, słyszalną w singlu "Cesarz", który wywołał gorącą dyskusję, gromadząc też w ciągu 2 dni 700 000 odsłon. W połączeniu z ogromnym sukcesem "Trzecich Rzeczy" wszystko to sprawia, że cała scena zastanawia się nad tym, co czeka nas na nadchodzącym, pierwszym "nierzeczowym" albumie pt "To Tu"Również i w naszej redakcji rozmów nie brakuje - podyskutowaliśmy o wrażeniach odnośnie klipu, tym, czego spodziewać można się po albumie, spróbowaliśmy też wytypować gości...

Tagi:
dodano: 2018-02-07 12:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

“Culture II” to z pewnością jeden z najbardziej wyczekiwanych albumów tego roku - mimo że 2018 dopiero się rozpoczął. W ostatnich miesiącach gorączka wokół Migos osiągnęła apogeum, a dyskusje wokół ekipy i jej muzycznych poczynań nie miały końca… Kontynuacja hitowego “Culture” to ogromne oczekiwania i poprzeczka zawieszona pod sufitem. Czy trio z Atlanty sprostało zadaniu? Przegadaliśmy ten temat na gorąco w redakcyjnym gronie! Podobnie jak jedno z najczęściej pojawiających się pytań ubiegłego tygodnia - "Czy Culture zasłużyło na nagrodę Grammy"...

Tagi:

Strony