QUEBONAFIDE

QUEBONAFIDE

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-01-19 12:00 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 1)

Raperzy podróżujący po świecie to, na pierwszy rzut oka, żadna nowość - przyzwyczaił nas do tego Quebonafide, który zwiedził już chyba każdy zakątek Ziemi. Nieco mniej znane są podróże Golina. Przez 7 miesięcy zwiedzał on Azję Południowo-Wschodnią, Chiny i Iran. Na Facebooku pochwalił się, że stopem udało mu się przebyć ponad 17000 kilometrów, a także ponad 20000 pokonać w powietrzu. Do grona podróżników warto dodać także Kubę Witka, który islandzkie krajobrazy podziwiał... na rowerze!

dodano: 2018-01-17 13:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Poznaliśmy roczne notowanie sprzedaży OLiS i znów zwycięzcą okazał się raper - rok temu był to O.S.T.R., a tym razem na szczycie zasiadł Quebonafide. Dalej jest nie mniej ciekawie...

video
dodano: 2018-01-14 17:50 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Pod koniec listopada publikowaliśmy na naszym kanale szalony freestyle izzeYe'a pod bit Adiego Nowaka i barvinsky'ego "Szpon Won!". W zeszłą niedzielę nowojorski MC znów zawitał we współprowadzonej przeze mnie audycji Rap Sesja w warszawskim Radiu Kampus (co tydzień w niedzielę o 22.00), więc również nie mogliśmy przepuścić okazji, żeby skusić go na kolejny freestyle. Tym razem izzeYe nawinął na trzech doskonale znanych bitach produkcji Deemza (pozdrawiamy i dziękujemy za podesłanie!), a jednym z nich był podkład z hitowego "Candy" duetu Quebonafide i Klaudia Szafrańska. Sprawdzajcie co z tego wyszło!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-01-08 18:38 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Gdy rozmawialiśmy z Planem w Rentgenie przy okazji Młodych Wilków to wspominał, że jego tripem marzeń jest zobaczenie Toronto - minęło kilka miesięcy i poleciał tam z Quebo, by stworzyć hitowy singiel "Kawa i Xanax". Sprawdźcie jak PlanBe wspomina ten wypad za Ocean...

video
dodano: 2017-12-30 14:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Pogo, lanie szampana, latający globus i hucznie strzelające konfetti, tańcująca w tłumie Lady Leshurr a na koniec 'wall of death' wśród publiki - w taki sposób Quebonafide zwieńczył Śląski Rap Festival grając "Madagaskar". Oczywiście nie raz - grając go trzykrotnie!

A my wieńczymy w ten sposób wyjątkowo intensywny i owocny rok na naszym kanale Youtube, który w 2017 roku urósł z około 30 000 do ponad 70 000 subskrypcji za co serdecznie Wam dziękujemy, zapowiadając zarazem dalszą ofensywę!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-12-28 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

6 część mixtape'owej serii DJ-a Decksa nadciągnie już w przyszłym roku - teraz poznaliśmy częściową tracklistę i intrygujące zestawy gości...

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2017-12-27 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Gorączka wokół tego albumu była taka, jakbyśmy wszyscy wraz z Quebo przenieśli się do Afryki Równikowej. Spójrzmy prawdzie w oczy - jeśli wcześniej Kuba miał hype to ciężko określić to co działo się tuż przed wakacjami, gdy do słuchaczy trafiły "Zorza" czy "C'est La Vie" a cała machina nabrała maksymalnego tempa.

Dlatego też postanowiliśmy w tym wypadku zagrać trochę niestandardowo - poczekać, aż szaleństwo premierowe trochę opadnie i dopiero wtedy, na chłodno, podjąć się recenzji "Egzotyki". Albumu, którego nie sposób w tym roku pominąć i który jest - nie bez powodu - pierwszą recenzowaną przeze mnie polską płytą od 3,5 roku.

video
dodano: 2017-12-23 14:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Przedświątecznie mamy dla Was przedostatni fragment występu Quebonafide na Śląskim Rap Festivalu - tym razem hitowe "Half Dead" nagrane wspólnie z ReTo. A już na dniach - wielkie zwieńczenie festiwalu w rytmach "Madagaskaru".

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-12-18 15:49 przez: SB Maffija (komentarze: 0)

SB Maffija Label prezentuje nowy teledysk promujący solowy debiut Solara - "Klub 27". "Ostatni Snap" z gościnnym udziałem Quebonafide to swego rodzaju podsumowanie akcji promocyjnej krążka.

Social media to mocna strona zarówno Solara jak i Quebo, a ich przemyślenia w tym względzie ubrane zostały przez Deemza w muzykę, która tworzy kontrast. Chwytliwy refren i przebojowa, lekka forma tworzą wrażenie słodko-gorzkiego zmierzenia się z tematem, który dla obu raperów jest bliski. 

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-12-17 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Sporym echem odbiła się swego czasu sytuacja, w której na koncercie Quebonafide na scenę wtargnął Pih, wykrzykując, że "To nie jest hip-hop i to nigdy nie będzie hip-hopem". Sam Quebo nawiązał do tego, nagrywając z KRS-One'em numer "To nie jest hip-hop" zobrazowany teledyskiem z Nowego Jorku a teraz do całej akcji odniósł się Eldoka...

Tagi:
video
dodano: 2017-12-15 16:55 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Kolejny fragment występu Quebonafide na Śląskim Rap Festivalu, który dla Was mamy to klimatyczne zwolnienie show wśród morza świateł przy numerze "Między słowami" oraz potężne uderzenie z "C'est la vie". Dwa różne numery z dwóch końców świata...

video
dodano: 2017-12-12 16:43 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

W najbliższych dniach sporo będzie u nas materiałów z sobotniego Śląskiego Rap Festivalu, bo i jest co wspominać, działo się naprawdę wiele. Wczoraj otrzymaliście obszerną fotorelację, dziś zaczynamy za to publikację koncertowych fragmentów, a w kolejce czekają również wywiady... Na początek sprawdźcie pływającego na rękach publiki Quebo i energetyczne szaleństwo w trakcie wykonania "Hype'u"!

dodano: 2017-11-29 15:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Wyprzedany na pniu jeden z największych klubów w Warszawie, specjalna oprawa wizualna, niespodziewani goście, zmiany strojów a także transparenty przygotowane przez publikę - ubiegłotygodniowy koncert Quebonafide w Progresji na pewno zapamiętamy na długo. Poniżej obejrzycie naszą fotorelację, którą zapewniła Dagmara Szewczuk!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-11-16 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Trzeba przyznać, że "Egzotyka" pozwoliła nabrać karierze Quebonafide zupełnie innego wymiaru i przekroczyć narodowo-kontynentalne granice - zarówno pod kątem jego podróży, jak i coraz szerszego zauważania efektów jego pracy. Podróże jeszcze bardziej umocniły Que także w tym, by pchać polską muzykę mocno i daleko...

Tagi:
dodano: 2017-11-14 20:12 przez: Patryk Lisowski (komentarze: 0)

Kilka dni temu prezentowaliśmy Wam nowy kawałek Xxanaxxu z gościnnym udziałem Rasa. Dziś dostajemy kolejną nowość, tym razem z udziałem Quebonafide. Po niezwykle wielkim sukcesie kawałka "Candy", logiczne było, że drogi atystów w niedługim czasie, znowu się zejdą. Tym razem Klaudię i Kubę możemy usłyszeć w mniej słodkim utworze pt. "Kły".

Strony