QUEBONAFIDE

QUEBONAFIDE

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-10-22 16:15 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 2)

Performance promujący płytę Solara "Klub 27" wywołał niemałe zamieszanie. Z tego powodu raper przeprowadził transmisję na żywo na swoim fanpage'u, podczas której odpowiadał na pytania fanów.

Solar, zapytany o to jak zareagowali członkowie SB Maffiji zamieszani w akcję, odpowiedział, że każdy z nich wiedział o planach rapera i zgodził się wziąć udział w nietypowej promocji. Usłyszeliśmy także o parodiach od Dixon37 czy inspiracjach przy "Klubie 27".

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-10-12 13:58 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 10)

W nocy z środy na czwartek pojawiło się na jednej z grup Facebookowych poświęconych SB Maffiji video zamieszczone przez samego Solara. W 10-minutowym filmiku Solar rozlicza się z kolegami z branży, którym pomógł się wybić, czyli z Quebonafide, ReTo i z Żabsonem. Zarzuca im brak wsparcia, podczas gdy są oni na scenie dzięki niemu. Wyjaśnia również czym spowodowane są problemy z ostateczną realizacją projektu. Video możecie obejrzeć w rozwinięciu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-10-11 20:15 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 15)

Na Instagramie, jak i fanpage'u na FB Quebonafide pojawiły się tajemnicze wpisy o treści "Znikam, hasta la vista." Nikt nie wie, co dokładnie raper ma na myśli, zwłaszcza, że jego trasa koncertowa jeszcze się nie skończyła...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-09-30 16:00 przez: Kontakt (komentarze: 0)

Sporym echem odbiły się wersy z singla "Tyfy Tyfy" promującego BonSoul, w których Bonson nawinął "Cicho nieco, no to już wiadomo czyj to miesiąc/Chyba, że Żabson nagra cover "Być kobietą"". Teraz szczeciński raper wypowiedział się na temat tych linijek w serii pytań od fanów w ramach transmisji live w hip-hopowym tygodniu na kanale Open FM. Odpowiedział także na pytania o zapowiadany kiedyś projekt BBQ.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Top listy
dodano: 2017-09-15 12:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Przy okazji premiery "Egzotyki" Quebo ogłaszał przekroczenie platynowego nakładu - dziś oficjalnie potwierdziło to najnowsze notowanie ZPAV. Powody do świętowania ma również Rychu Peja.

video
dodano: 2017-09-13 15:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Ostatnie półrocze to dla PlanaBe przełomowy okres - nabrał wiatru w żagle, wykręcił ogromny hype a teraz atakuje debiutanckim albumem "Insomnia". Z reprezentantem QueQuality porozmawialiśmy o szalonych miesiącach po Młodych Wilkach, wyprawie marzeń z Quebonafide do Nowego Jorku i Toronto, o sukcesie "Hollywood$" czy wreszcie o tym, czego spodziewać się po ukazującym się w piątek legalnym debiucie.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2017-08-30 17:41 przez: Mateusz Natali (komentarze: 12)

Dopiero co zaprezentowaliśmy Wam unboxing, recenzję i snippety nowej EP-ki Quebo i Matheo a niespełna godzinę później wystartował limitowany preorder!

kategorie:
dodano: 2017-08-30 17:39 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"No to bajka EP" to wspólny projekt Quebonafide oraz Matheo inspirowany magicznym światem Disneya. Album został nagrany w 2016 roku i jest swego rodzaju odskocznią od obecnej twórczości muzyków.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Recenzje, Video
dodano: 2017-08-30 15:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Disneyowskie bajki to perły dzieciństwa każdego z nas - a co gdyby wymieszać je z rapem i oprzeć na nich cały projekt? Z założenia tego wyszli Quebonafide i Matheo serwując EP zatytułowane "No to bajka" i w całości oparte na kreskówkowych samplach i motywach. Wyjątkowe limitowane wydanie trafiło do nas przedpremierowo - sprawdźcie jak się prezentuje i co zawiera!

video
dodano: 2017-08-28 13:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Koncerty takich osób jak MGK czy Redman mają to do siebie, że MC potrafią skakać w publikę z nieprzewidywalnych wysokości - czy to rusztowanie czy balkon VIP czy budka ochrony. Quebonafide to także raper, który uwielbia poszaleć na koncertach, więc fakt, że scena w Lublinie była wysokim balkonem znajdującym się kilka metrów nad tłumem nie mógł zostać przez niego niewykorzystany...

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-08-23 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Kolejny wtorek to kolejny klip Quebo. Tym razem prosto z Singapuru, gdzie ciechanowski MC udał się razem z Klaudią Szafrańską z Xxanaxxu.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-07-13 16:14 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

SB Maffija Label prezentuje drugi oficjalny teledysk promujący album Białas & Lanek "Polon". W numerze "Ganges" gościnnie udzielił się Quebonafide. Za klip odpowiada ekipa H D S C V M. Premiera krążka odbędzie się 15 września.

wydarzenie
dodano: 2017-07-06 15:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

Największy festiwal hiphopowy w kraju, czyli Polish Hip-Hop TV Festival 2017 już za niespełna miesiąc. Jak co roku odbędzie on się w dniach od 3 do 5 sierpnia na nadwiślańskiej plaży w Płocku. Tym razem oprócz stałych punktów programu nie zabraknie kilku nowości.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Profile
dodano: 2017-07-05 15:00 przez: Anonim (komentarze: 6)

Niedawno pierwszy globtrotter Rzeczpospolitej Rapowej, Quebonafide, zaskoczył nas znowu. Na swój oficjalny facebookowy fanpage wrzucił fioletowo-czerwone zdjęcie z jakimś tajemniczym gościem. Ja od razu rozpoznałem przyjemniaczka, ale większość fanów Kuby pewnie nie miała pojęcia, kto to jest. Jedynie włoska flaga w opisie mogła pozwolić drogą dedukcji wywnioskować , że chodzi o rapera z kraju zakończonego obcasem. I tak właśnie jest. Chodzi o niejakiego Sfera Ebbasta, obecnie jednego z najpopularniejszych raperów na Pólwyspie Apenińskim.

Wiadomość o takim collabo przyprawiła mnie o przysłowiowe skowronki radości i prawie zacząłem chodzić po ścianach. Wiem natomiast, że wielu osobom Włochy kojarzą się ze słabymi, ckliwymi balladami o miłości i pizzą w kształcie patetycznego serduszka. Poza tym język jest miękki, mocno melodyjny, więc gdzie oni do rapu?  No i oczywiście istnieje też bariera językowa. Jednak tamtejsza scena ma się bardzo dobrze i może pochwalić się wieloma Asami. Jedym z nich jest  Sfera Ebbasta, którego sylwetkę i kilka moim skromnym zdaniem najlepszych kawałków przedstawię poniżej.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2017-07-04 22:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Z ziemi włoskiej do Polski - mamy i oczekiwany klip Quebonafide z Mediolanu, w którym gościnnie wspiera go jedna z największych gwiazd na scenie Italii, Sfera Ebbasta. Już jutro na Popkillerze obszerny profil Sfery a dziś łapcie video do numeru "Hypebae"!

Strony