QUEBONAFIDE

QUEBONAFIDE

video
dodano: 2017-04-29 16:11 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Wac Toja wydał w piątek swój legalny debiut, płytę "High Quality". Raper zaprosił do współpracy Quebonafide, Białasa oraz afrykańską piosenkarkę Rivkah Hope. Materiał wyprodukowali m.in. SecretRank, Kubi Producent i Fast Life Sharky.

video
dodano: 2017-04-25 15:55 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 3)

Quebonafide pochwalił się dziewiątym klipem z "Egzotyki", kontynuując tym samym podkręcanie atmosfery wokół swojego podróżniczego krążka. Poważniejszy, nostalgiczny klimat "Zorzy" raper połączył z imponującymi krajobrazami prosto z Islandii. Za produkcją utworu stoi Jorge Méndez.

Tagi:
video
dodano: 2017-04-18 17:18 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 5)

To już ósmy teledysk z "Egzotyki", jaki zaprezentował Quebonafide. Mowa tu o utworze "C'est la Vie" wyprodukowanym przez Wrotasa LifeView. Quebo wybiera się tym razem do Paryża, by powiedzieć parę słów o swoim podejściu do mody i streetwearu. Premiera "Egzotyki" 7 czerwca.

Tagi:
dodano: 2017-04-17 18:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 16)

Dziś obchodzimy lany poniedziałek. Jedni spędzają go przy rodzinnym stole, drudzy latają po ulicach z wiadrami wody, a inni siedzą przed komputerem i oglądają freestyle’owe bitwy. Konotacji nazwy dzisiejszego święta z wolnym stylem znalazłoby się co nie miara – mógłbym np. zrobić listę najgorszych sucharów rzucanych na free, po usłyszeniu których aż prosi się o kubeł zimnej wody czy też wrócić pamięcią do najmocniej zakrapianych alkoholem występów zawodników sceny battle’owej. Wpadłem jednak na nieco inny pomysł –“ tym razem „lanie” potraktujemy jako bitewną deklasację i przypomnimy sobie pięć najsłynniejszych przykładów tego typu wydarzeń w historii polskiego free.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2017-04-17 12:28 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"W kolejnym odcinku Przygód Wesołego Hypemana zabieramy Was do RPA! W tym pięknym państwie położonym na południowym krańcu Afryki, mieliśmy przyjemność poznać człowieka, który nazywa się iFani. Jest to mega pozytywny gość, który podchodzi do życia z wielkim dystansem. W swoim kraju jest odpowiednikiem 'naszego' Kuby Wojewódzkiego.Z tym, że o ile w Polsce nie wszyscy darzą sympatią wspomnianego 'króla TVNu', tak w RPA iFaniego wszyscy kochają. Jest to człowiek, który zaraża optymizmem.

Wyszliśmy do niego z inicjatywą spotkania i ewentualnego omówienia featuringu do numeru który możecie już zobaczyć na YouTube pt. "Changa". Po przylocie okazało się, że iFani zaplanował cały nasz wyjazd, spakował nas do samochodu i zjechaliśmy z nim spory kawał RPA. Zabierał nas w ciekawe miejscówki, które macie okazje zobaczyć w tym materiale." - pisze Krzy Krzysztof i zaprasza do relacji z podróży do Afryki.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2017-04-11 17:00 przez: Kacper Szymański (komentarze: 5)

Po wielu miesiącach oczekiwań i sześciu zaprezentowanych singlach Quebonafide nareszcie udostępnił fanom preorder Egzotyki - projektu, który zelektryzował polskie środowisko muzyczne. Przedsprzedaż została uruchomiona wraz z udostępnieniem kolejnego, siódmego już singla z nadchodzącego albumu ciechanowskiego rapera, w którym gościnnie udzielił się pochodzący z RPA raper Ifani. Video jest dziełem ekipy H D S C V M, a cały utwór wyprodukował FORXST.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-03-13 21:30 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Quebo podchodzi do mediów społecznościowych w innowacyjny sposób, czego dowodem jest dzisiejsza zabawa, którą urządził dla fanów na Facebooku. Spośród dwóch kategorii - "newschoolowy" i "trueschoolowy" - można było zagłosować na styl, w jakim będzie utrzymany luźny kawałek, który raper przygotował przed premierą "Egzotyki". Z racji, że fani wybrali numer trueschoolowy (3,5 tysiąca głosów przy 1,5 tysiąca na "newschoolowy"), Que udostępnił utwór "Znaki zapytania". Swoją gościnną zwrotkę dostarczył Eripe. Duet ma na koncie wspólny projekt "Płyta roku", wydany w Sylwestra 2013 roku.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-03-01 20:00 przez: Kacper Szymański (komentarze: 12)

"Egzotyka" to projekt jakiego w polskim rapie jeszcze nie było. Quebonafide, znany ze swoich zamiłowań podróżniczych, postawił sobie za cel zjechanie wszystkich kontynentów świata i stworzenie albumu z utworami poświęconymi każdemu miejscu, w którym się znajdzie. Do tej pory realizacja planu szła mu co najmniej świetnie: słuchacze posłuchali utworów o Tajlandii, Meksyku, Madagaskarze, Indiach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich wraz z nagranymi tam teledyskami. Niestety wczoraj raper poinformował na facebooku, że data premiery "Egzotyki" wciąż nie jest ustalona, a to wszystko przez niemożność uzyskania przez niego wizy do Stanów Zjednoczonych.

dodano: 2017-02-26 17:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 1)

Na Popkillerze żyjemy obecnie piątą odsłoną Młodych Wilków, a tak się składa, że jeden z nich ma z freestyle'em bardzo wiele wspólnego. Tymin to nie tylko jeden z najbardziej obiecujących polskich raperów młodego pokolenia, ale też uczestnik niezliczonej liczby wolnostylowych imprez w całym kraju. Reprezentant Sosnowca zjeździł na bitwach tysiące kilometrów, górował w starciach z absolutnie największymi, a to co najlepsze zostawił po sobie na finale WBW 2012. 

Wówczas...przegrał dwa z trzech starć grupowych i szybko pożegnał się z imprezą. Jest jednak jedno "ale" – Tymin w każdym z tych pojedynków zaprezentował sie naprawdę z kapitalnej strony, a to, czemu nie wyszedł ze wszystkich nich zwycięsko, do dziś pozostaje tajemnicą jurorów. 

wydarzenie
dodano: 2017-02-13 18:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

17 lutego (piątek) w krakowskim klubie Kwadrat odbędzie się impreza z cyklu Fresh N Dope Festival 2017. Na jednej scenie wystąpią Quebonafide, VNM, Gedz, Wac Toja oraz ReTo.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-01-04 23:32 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 7)

Quebonafide wraz z Matheo wrzucili do sieci coś, co ucieszy zarówno miłośników luźnych numerów od Queby, jak i fanów disneyowskiego "Króla Lwa". Mowa o kawałku "Królem być", o którym raper pisze: "Quebonafide pijany lub niespełna rozumu. Dla wszystkich moich trzyletnich słuchaczy. Czas przywrócić spontaniczne wrzuty bez napinki".

video dnia
dodano: 2016-12-14 17:33 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Dlaczego: Solar i Białas serwują klip do numeru z wersji deluxe swojego nowego albumu "#nowanormalnosc". Gościnnie ReTo, Quebo i Wac Toja.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-12-14 13:43 przez: Kontakt (komentarze: 3)

Wczoraj zaskoczyło nas przerwanie ciszy ze strony Tomba i publikacja nowego numeru. Wciąż brak jednak jakiegokolwiek komentarza od rapera, za to dziś otrzymujemy 2 kolejne tracki - w jednym gościnnie pojawił się Quebonafide.

Tagi:
video
dodano: 2016-11-11 13:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Quebo podróżując po świecie w ramach "Egzotyki" nagrywa swoje kolejne single... jednak jak się okazuje - nie tylko. Podczas wizyty w RPA udzielił się bowiem gościnnie w nowym singlu tamtejszej gwiazdy, rapera i telewizyjnego prezentera iFani. Numer podobno twardo trzyma się na tamtejszych listach przebojów, a teraz klip do niego trafił również na Youtube!

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2016-10-26 12:24 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Quebonafide nie zwalnia tempa w swojej muzycznej podróży dookoła świata. Tym razem dotarł na Ocean Indyjski, na położoną u wschodnich wybrzeży Afryki wyspę Madagaskar. To najbardziej egzotyczne miejsce w jego podróży, podczas której dotarł już m.in. do Tajlandii czy Meksyku. Raper tłumaczy, że chciał odwiedzić Madagaskar, aby “skorelować popkulturowy, bajkowy obraz z rzeczywistością”.

Strony