News

News

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-03-30 17:42 przez: Kacper Szymański (komentarze: 2)

Solar, Białas i Tomb byli kiedyś ze sobą bardzo zżyci nie tylko na gruncie muzycznym, chociaż i tu mogliśmy być świadkami wielu wspólnych kooperacji owych panów, jak mixtape Białasa i Tomba "Booking", czy niezrealizowana do dzisiaj płyta Solara, Białasa i Tomba jako BeST pt. "Hydraulicy". Jakiś czas temu Tomb zdecydował się odejść z SB Mafiiji i obrać własną ścieżkę muzyczno - biznesową. Jednak ofensywa trwała krótko. Raper pobrał od fanów pieniądze za mixtape "Wystudzony Temperament 3" po czym dosłownie zapadł się pod ziemię. W ostatnich dniach mogliśmy zaobserwować wzmożoną aktywność Tomba, a na jego temat wypowiedział się dawny kolega, Białas, w wywiadzie udzielonym Wujkowi Samo Zło.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-03-30 15:04 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Wokół tegorocznych Młodych Wilków nie brakowało głośnych dyskusji, a przy okazji ostatniego wywiadu Kuba Stemplowski zapytał ReTo już na chłodno o jego wrażenia i o to 'na co mu te Młode Wilki'. Oto, co miał do powiedzenia reprezentant Piastowa:

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-03-29 16:19 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

Białas zdradził w rozmowie z Wujkiem Samo Zło, że jedynym producentem jego nadchodzącego albumu jest Lanek. Założyciel SB Maffiji poinformował też, że ma już kilka gotowych numerów na ten projekt.

Tagi:
video
dodano: 2017-03-29 16:03 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

"Neony" to czwarty singiel promujący najnowsze wydawnictwo Miuosha - "POP.". Utwór stanowi kolejną niestandardową kolaborację, której można posłuchać na płycie. Tym razem rapowi Miuosha towarzyszy głos Natalii Ptak i produkcja Macieja Sawocha. Oprócz współpracy z SOXSO na wydanej 16 marca płycie można usłyszeć także m.in. Katarzynę Nosowską, Tomasza Organka, Piotra Roguckiego oraz Bajm.

Tagi:
video
dodano: 2017-03-29 15:51 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Krakowski raper Kobik i Kkuba102, czyli reprezentant polsko-niemieckiej ekipy 102 BOYZ kolejny raz nagrali wspólny kawałek. Po "NVMND" ich kolejną propozycją jest singiel "Nie wiem jak Ty", pochodzący z solówki Kobika. Album "Sygnatura" ukaże się 31 marca nakładem BOR Records.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2017-03-28 21:28 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Już w przyszły weekend koncert premierowy Młodych Wilków 5, których wesprą również goście specjalni (m.in. Ad.M.a). Mimo że lista artystów tego wieczoru jest wyjątkowo obszerna to postanowiliśmy dać też możliwość pokazania się chętnym 'młodym gniewnym' - jeśli chcecie otworzyć tego wieczoru line-up i zaprezentować swoje skillsy przed fanami Młodych Wilków oraz popkillerową redakcją to zapraszamy do udziału w konkursie!

video
dodano: 2017-03-28 16:58 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 7)

G-Eazy i DJ Carnage mają przed sobą wypuszczenie wspólnego projektu, zatytułowanego "Step Brothers". Z tej okazji kalifornijski duet zaprezentował lekko pokręcony teledysk do singla "Guala". Fani rapera z Bay Area i producenta pochodzącego z Gwatemali czekają na oficjalne potwierdzenie daty premiery tej EP-ki.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-03-28 14:16 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

"Każdy się pruje, się sadzi, się sapie. Ale przez 10 lat w centrum mogłeś mnie znaleźć bracie". To fragment kawałka z TomB-em "Czarna owca" - ostatniego, który nagrywam na płytę - powiedział Krzysztof Kozak w nowym wywiadzie dla portalu weszlo.com. Założyciel RRX swoją solową płytę zapowiedział ponad dwa lata temu, a jej premiera ma odbyć się w kwietniu tego roku.

video
dodano: 2017-03-28 13:48 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

"Szukaj mnie LP" to pełnoprawny album VBS-a, rapera z Suwałk, który jest najmłodszym reprezentantem QueQuality. Krążek zostanie wytłoczony w limitowanym nakładzie 500 sztuk. W sieci pojawił się właśnie klip do utworu "Zupka chińska" do numeru otwierającego wydawnictwo. Datę premiery wyznaczono na 21 kwietnia.

Tagi:
dodano: 2017-03-28 12:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 5)

Tegoroczna Klasa Freshmanów XXL jest tuż za rogiem, ale zanim nastąpi jej ogłoszenie, internauci mogą wybrać swojego faworyta spoza ustalonej już dziewiątki artystów. Głosowanie na dziesiątego artystę w poprzednich edycjach pozwoliło znaleźć się w gronie świeżaków magazynu takim postaciom jak Iggy Azalea, Dizzy Wright, Jarren Benton i Lil Yachty. W tym roku wśród kandydatów na ostatnie wolne miejsce znaleźli się m.in. Jazz Cartier, Dae Dae, Nef The Pharaoh, Madeintyo czy Kamaiyah.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2017-03-28 11:00 przez: Kacper Szymański (komentarze: 0)

„Miała w sobie soul” z gościnnym udziałem Pandorelli to drugi klip promujący dwupłytowy mixtape „Kicz-Core”. Autor tego niecodziennego materiału, czyli Skajs występujący pod scenicznym alterego Fabio, co kilka dni ujawnia kolejne utwory, gdzie gościnnie udzielili się m.in. Gospel, Muflon, Igorilla, Proceente, Pjentak, Somal, Zaginiony, Beer Beer oraz Esko. W mixtape’owej wersji poniższego singla usłyszymy również Madę ze składu Zetenwupe.

video
dodano: 2017-03-27 19:30 przez: Kacper Szymański (komentarze: 1)

Singiel "OK.AZJA" z gościnnym udziałem Ani Hnatowicz promuję kolejny solowy album Azji zatytułowany "OSTATNI". Płyta ukaże się nakładem PchamyTenSyf, jej premiera została zaplanowana na drugi kwartał 2017 roku. Maxisingiel "OK.AZJA" ukazał się w wersji fizycznej w ściśle limitowanym nakładzie, każdy egzemplarz płyty jest ręcznie numerowany i weźmie udział w losowaniu jednej z trzech przygotowanych nagród.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-03-27 18:30 przez: Kacper Szymański (komentarze: 6)

Nie milkną echa konfliktu między znanym, byłym żużlowcem, Jerzym Mordelem, a Te-Trisem. Zaczęło się bardzo niewinnie, od użycia nazwiska żużlowca w tytule utworu z płyty Te-Trisa "Definitywnie", w którym gościnnie udzielili się Dwa Sławy. Jednak sportowca uraziło nie tyle użycie jego nazwiska, co określenie go epitetem "pierdolony" przez Astka w jego zwrotce. Sprawa znalazła swój finał w sądzie, ale proces ciągle trwa. Jego kulisy zdradził Astek w wywiadzie z Jackiem Adamkiewiczem.

kategorie: Festiwale, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-03-27 16:52 przez: Kacper Szymański (komentarze: 4)

Dziś rozpoczął się tzw. "polski tydzień" na Openerze. Przez najbliższe dni organizatorzy festiwalu będą przedstawiać kolejnych artystów z naszego kraju, którzy dołączą do line-up'u gdyńskiej imprezy. Zaczęli od prawdziwej bomby dla słuchaczy rapu: po 20 latach w prawie niezmienionym składzie powróci zespół Grammatik! Eldo, Jotuze i Noon wystąpią w Polsce na żywo tylko raz w tym roku. 

video
dodano: 2017-03-27 16:30 przez: Kacper Szymański (komentarze: 4)

Duchu i Paweł Bokun wraz z Przemkiem Brosem połączyli siły w numerze "Wóda ryje banię XD"! To pierwszy klip promujący solową płytę Ducha, której preorder będzie już niedługo dostępny. Utwór wyprodukował Bob'air - katowicki producent znany ze współpracy z Miuoshem, czy Laikike1.

Strony