News

News

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-01-16 16:56 przez: Kacper Szymański (komentarze: 2)

J.Cole po raz kolejny zaskoczył swoich słuchaczy. Wczoraj zupełnie nieoczekiwanie do sieci trafił nowy utwór amerykanina - "High For Hours". Kawałek wyprodukowali Elite i Cam O'bi i nie znalazł się on na ostatnim albumie Cole'a, "4 Your Eyez Only", który miał swoją premierę w grudniu ubiegłego roku. Nie jest znany powód, dla którego "High For Hours" został wypuszczony jako luźny kawałek. 

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-01-16 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Stały bywalec popkillerowych rejonów, niezawodny Raiza Biza w zeszłym roku wypuścił kolejny projekt - 6-kawałkową EPkę "Day & Night". Niezwykle klimatyczne, oparte na jazzujących samplach numery stanowią wręcz idealny soundtrack na zimowe dni i podróże komunikacją miejską.

"Day & Night" to w skrócie życiowe refleksje, codzienne przemyślenia, subtelność jazzowych klawiszy i szczerość. Odsłuch całości i darmowy download w rozwinięciu.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-01-15 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"Mężczyzna we mnie chce być jak John Malkovich, chłopiec chciał być jak Tede” - nawija Ten Typ Mes na swoim nowym albumie. Skąd to porównanie? Mes w nowym wywiadzie zdradził jakie znaczenie miał dla niego wówczas TDF...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-01-15 17:36 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

No to wiemy już czym będzie tajemniczy i niedostępny w sklepach projekt Małpy, o którym czytaliśmy w ostatnich dniach. "Rottenberg" czyli wspólny projekt Małpy, Mielzky'ego i The Returners pojawi się już za miesiąc, 16 lutego. Czekamy.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-01-15 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

W ostatnich dniach burzę spowodował wpis Sariusa, w którym podziękował on słuchaczom za 3-letnią podróż, dodając "to by było na tyle" i zapowiadając ostatni koncert w Bydgoszczy. Tuż przed tym koncertem sytuację skomentował bydgoski reprezentant i uczestnik pierwszej edycji Młodych Wilków, Bisz.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2017-01-14 14:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

W ostatnie półtora roku sporo zmieniło się u Nieznanegoklarenza. Najpierw stał się Makłowiczem Rapu po zwrotce w "Wilczym Sezonie", potem ogłosił, że jest "Prawie Znany", w końcu skrócił ksywkę i stał się Klarenzem. Pod tym nickiem ukaże się jego oficjalny debiut, a w pierwszym singlu gościnnie pojawi się Bisz!

video
dodano: 2017-01-14 13:30 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 4)

Klip do połączonych numerów "Druga szansa" i "Emanon" to ostatni obraz, który promuje wydaną w kwietniu 2016 roku płytę RPS/DJ. Zel pt. "DDA". Teledysk zrealizowała ekipa 9liter FILMY.

Tagi:
video
dodano: 2017-01-14 13:14 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 2)

"Jeśli zdrówko nam pozwoli" to pierwszy klip, którym Borixon ogłasza nadejście nowego albumu. "Koktajl" swoją premierę będzie mieć w marcu tego roku. Gościnną zwrotkę w singlu zapewnił ZetHa, a za bit odpowiada SecretRank.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-01-14 13:04 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 2)

Sentino wrzucił do sieci dwa nowe kawałki - "Pistolet" oraz "Legenda". Oba zostały nagrane po polsku, ale najbliższym wydawnictwem rapera będzie EP-ka "Sentinos Way 3". Premiera tego niemieckojęzycznego projektu odbędzie się 17 marca.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-01-13 17:31 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 7)

Wspominaliśmy Wam w ostatnich dniach o nowym tajemniczym projekcie Małpy - teraz raper ujawnił więcej szczegółów. Zgodnie z tym ogłoszeniem wyjść ma album "Rottenberg", który nigdy nie trafi do sklepów, a jego ograniczony nakład będzie dostępny w internetowej przedsprzedaży oraz podczas trasy koncertowej. Tour promujący płytę przewiduje 12 koncertów w polskich miastach. Fani Małpy mogą już z niecierpliwością czekać na poniedziałek 16 stycznia - to wtedy wystartuje preorder.

Tagi:
video
dodano: 2017-01-13 12:50 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

CES Cru, czyli duet tekściarzy z niebanalnym flow, przygotowują fanów do premiery ich nadchodzącego albumu - "Catastrophic Event Specialists". Pierwszy klip Ubiquitous i Godemis stworzyli do surowego strzału "The Process (Guillotine)". Na albumie, którego premiera nastąpi 10 lutego nakładem Strange Music, pojawią się m.in. Tech N9ne, Rittz, Krizz Kaliko i Murs.

dodano: 2017-01-13 11:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 9)

Z nadchodzącej płyty Guziora do tej pory można było usłyszeć cztery utwory - "Omori Omori", "Eehe", "Tajfun92" oraz "Piniata". Teraz znana jest również pełna tracklista albumu "Evil Twin". Producenci, którzy pojawią się na tym projekcie to SecretRank, Skrywa, Adamo, Wezyr, Walchuck oraz EksoticBeats. Porcję skreczy w trzech kawałkach zapewni DJ Flip. Znalazło się też miejsce na jednego rapującego gościa.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-01-12 19:32 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 13)

O.S.T.R. może od niedawna pochwalić się kolejnym sporym osiągnięciem w swojej karierze. Jak ogłosił label Asfalt Records na swojej stronie: "Mamy to! Album O.S.T.R. <Życie po śmierci> został oficjalnym numerem jeden sprzedaży albumów w Polsce w 2016 roku!". Łódzki raper sprzedażą swojej najnowszej płyty (jak sam mówił - ponad 100 000 egzemplarzy!) przebił w kraju m.in. Adele, Metallicę i Leonarda Cohena. W najlepszej dziesiątce płyt znalazło się również wydawnictwo "Trzecie Rzeczy" od KęKę - z tą płytą radomski raper zajął 6 miejsce na liście ZPAV.

Tagi:
video
dodano: 2017-01-12 18:46 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

JWP/BC oraz tegoroczni zwycięzcy konkursu Stoprocent Pompuj Rap - Jagła, Wudoka oraz Bambo - prezentują klip powstały do kawałka, który tegoroczni wygrani mieli okazję nagrać z warszawską ekipą. Numer wyprodukował Szczur, a za scratche odpowiada DJ Falcon. Całość - i zwrotki raperów, i teledysk - powstała w ciągu jednego dnia.

dodano: 2017-01-12 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

"Perfect People" to, jak mówi sam RaneRaps, kawałek o "wzlotach i upadkach w życiu, który finalnie okazuje się być takim hymnem z gatunku feel good, którego nawet nie wiedzieliście, że potrzebujecie". W naszej redakcji od jakichś dwóch tygodni natomiast numer ten nie schodzi z rotacji - oczywiście nie zabrakło go również na Killertape vol. 6. Sprawdzajcie, w czym tkwi cała magia tego charyzmatycznego 24-latka z Los Angeles.

Tagi:

Strony